denniys denniys komentáře u knih

Catwoman: Zlodějka duší Catwoman: Zlodějka duší Sarah J. Maas

Dalo by se říct, že toto byla má první komiksová kniha a to jen díky Sarah, kterou miluju.. a byla to skvělá volba - pokud máte Maasovou rádi, bude vás Catwoman bavit.. ano, má to své mouchy, ale příběh je čtivý, hrdinka sympatická a všechno funguje

03.08.2022 4 z 5

Černá legie Černá legie Glen Cook

Bohužel jsem tuto knihu nedokázala dočíst..končím na straně 61, nepřirostlo mi to k srdci, času je málo a knih mooc.. je to 1.kniha, kterou odkládám, aniž bych ji za každou cenu zdolala

23.07.2022

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, jedná se asi o první knihu z prostředí orientu, co jsem kdy četla.. dostala jsem se k ní u nás v Coopu - měli oba díly v balíčku za 249 a když mi net ukázal, že se jedná o dobře hodnocené fantasy, skončilo v košíku.. a udělala jsem dobře..krásná oddechovka - neurazí, nepřekvapí.. Šazí mi občas lezla krkem, Tárik úplně pokaždý a Chálida klasicky miluju..příjemná pohádka

23.06.2022 3 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Bohužel.. asi jsem měla na tuto knihu narazit před 17ti lety, dnes jsem hodně mimo cílovou skupinu, ačkoliv YA mám ráda a nemíváme spolu problém.. s touto knihou problém byl, stačilo mi přečíst jeden odstavec z každý stránky a to jsem ještě byla milostivá.. za mě špatné..kvalitu ani vtip, jak je zde zmiňováno v komentech, jsem nikde nepostřehla..bohužel

01.06.2022 2 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

U prvního dílu jsem chvíli uvažovala nad plným počtem hvězd a teď ho prostě dám, pokračování mě totiž bavilo ještě víc! Přemýšlím, zda mi kniha sedla do momentálního čtenářského rozpoložení, nebo je vážně tak skvělá, protože já ji nemohla dát z ruky a neskutečně jsem si četbu užila. Autorka má příběh skvěle vymyšlený, prolínání fantasy a scifi vážně funguje, hrdinky Lily i Kelsea jsou dobře vykreslené a zápletka nemá chybu. Odhalení ohledně Překročení jsem sice uhodla, ale i tak pár událostí slušně překvapilo...Královna Kelsea nám poněkud zdrsněla a Rudá královna trochu vyměkla, ale vzhledem k okolnostem to tak má být. A drsnější je vlastně celá kniha, Erika se s tím nepáře a rozhodně se nebojí šokovat - za to je ta hvězdička navíc. Série Královna Tearlingu mě nečekaně neskutečně baví a moc si přeju, aby to závěrečný díl potvrdil.

08.04.2022 5 z 5

Sonea: Královna Zrádkyň Sonea: Královna Zrádkyň Trudi Canavan

(SPOILER) Tak jsem konečně se Soneou skončila. Závěrečný díl byl asi nejzdařilejší, ale stejně se nevyhnul zdlouhavým a zbytečným pasážím. Nevím proč, ale v této sérii mi vadila láska mezi dvěma ženami i dvěma muži, ačkoliv mi to jindy nevadí.
Pozor spoiler : je škoda, že finálová "bitva" byla odbytá hrozně narychlo, z toho se dalo získat víc.. a Sonea a Regin? Hrozně odfláknuté - v předchozích dílech k tomu nejsou v podstatě žádné náznaky a na posledních pár stránkách autorka hlavní hrdince splácá lásku z ničeho nic, působí to nepromyšleně jako nečekaný nápad na happyend..

06.04.2022 3 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Tak tohle YA dílo mě fakt bavilo! Kniha je velmi čtivá, autorka umí vyprávět a příběh je "dospělý". Hlavní hrdinka je sympatická svou vzhledovou nedokonalostí a inteligencí, jen mohla být klidně o fous starší. Baví mě tajemný Kostěj a celá královnina garda v čele s Palcátem a Rafanem. Na další díl se vyloženě těším. Zajímá mě vysvětlení Překročení a mám moc ráda prolínání fantasy a scifi, což se autorce zatím moc pěkně daří. 5 hvězdiček si schovávám pro úplně top knížky, ale na krátkou chvíli jsem nad nimi i uvažovala, ale nemohu, takže silné 4 hvězdičky

06.04.2022 4 z 5

Sonea: Čarodějova zrada Sonea: Čarodějova zrada Trudi Canavan

Nějak mě to moc nebavilo.. části s Dannylem byly opět vyloženě otravné.. poslední díl ze zvyku přelouskám, ale vůbec se mi do toho nechce, snad Trudi překvapí a finále bude zajímavější..

20.03.2022 3 z 5

Sonea: Vyslancova mise Sonea: Vyslancova mise Trudi Canavan

Před touto knihou je třeba znát Trilogii o černém mágovi a hodí se i Tessia. Jedná se o nenáročné fantásko pro holky. Oddychové čtení, které neurazí ani nenadchne. Stejně jako v Sonee mě nebavil Dannyl. Chybí Akkarin, doufala jsem, že jeho syn to vyrovná, ale Lorkin není charismatická postava, překvapivě byl nejzajímavější Cery..uvidíme, co bude dál..

15.03.2022 3 z 5

Tessia: Zrození čarodějky Tessia: Zrození čarodějky Trudi Canavan

Tessia vůbec není špatné počtení - nic strhujícího, ale úplná nuda to taky není. Trudi má své zajímavé universum. Celá kniha funguje dobře jak z pohledu kyraliánců tak sachakanů a skvěle doplňuje dvě další trilogie. Velmi mě potěšil závěr a objasnění určitých událostí, které nebudu spoilerovat.

26.02.2022 4 z 5

Válečný prorok Válečný prorok Richard Scott Bakker

Tohle byla celkem slušná řežba.. kniha měla naprosto skvělé momenty.. čtenář se místy ztrácí ve složitých jménech i rodových,klanových a jiných příslušnostech, filozofie by také mohlo být o pár desítek řádků méně - ale ono to k této sérii patří a vlastně docela funguje.. hlavní hrdinové jsou vystaveni nesčetným útrapám, čtenář si k nim vzhledem k počtu stran a druhému dílu již vytvořil vztah a prožívá jejich osudy, ale emocí se dalo vytřískat víc.. třeba přechod přes poušť je popsán jaksi odosobněně, má to své kouzlo, ale tahle část mohla být vážně jízda.. stejně tak obléhání ač mělo grády, ať už byla naše hlavní armáda v pozici obléhatele nebo obléhaného, nevyužilo svůj potenciál.. drastické to bylo dost, kruté scény nechyběly, ale nebála bych se v tom pošťourat a zajít ještě dál.. nicméně Bakker se předvedl, statisíce zahynuvší při přechodu pouště, další v deštích a poté hlady, pak v posledním zoufalém boji.. Druhý díl Prince ničeho obstál, má očekávání vlastně předčil a jsem napnutá na finále..

18.01.2022 5 z 5

První přichází tma První přichází tma Richard Scott Bakker

Tak tohle je naprosto skvělý.. zprvu trochu složitější, ale dá se to zvládnout i bez pomoci slovníku a četla jsem už náročnější knihy.. Autor nám představuje více hrdinů, z nichž každý je úplně jiný a zajímavý.. Svět této knihy má temnou atmosféru a příslib zajímavého děje do dalších dílů..těším se na pokračování..

08.01.2022 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Nemám ráda povídkové knihy a hlavních 5 dílů jsem četla před 4 lety, přesto jsem se do toho pustila.. A dobře jsem udělala, bavilo mě to! Nenáročná, oddechová četba

29.12.2021 3 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Tak a je dobře, že tato série už končí.. jen tak tak si u mě tento díl udrží 3 hvězdičky.. sbohem Royalové a ostatní

23.12.2021 3 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Příjemná změna.. novela o Gideonovi mě úplně nezaujala, příběh Eastona byl lepší.. jinak je to prostě stejná kvalita jako u předchozích dílů

16.12.2021 3 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Tohle je tak blbý, až je to docela dobrý.. naivní, předvídatelný, přeslazený, samé klišé, ale nečte se to špatně.. jako oddechovka ucházející..

13.12.2021 3 z 5

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

Od chvíle, kdy jsem dočetla předchozí díl, uběhly 4 roky a upřímně mi příběh splynul s mnoha dalšími.. Na něco jsem si vzpomněla a na něco ne, ale nemyslím si, že to bude důvod, proč mě kniha moc nebavila.. Bylo to zbytečně dlouhé, příběh měl světlé i stinné stránky, poslední třetina nebyla špatná, ale prostě to nemělo "koule".. 50/50

17.11.2021 3 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Důstojná tečka za povedenou sérií. Nechybí zvraty, překvapení a emoce. Spoiler - uměla bych si na konci knihy ještě představit epilog o tom, jak opravdu proběhl návrat na Zemi, reakci veřejnosti na adamity atd.. autor holt nechal prostor čtenářově fantazii...

31.10.2021 4 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Nyxia je pro mě opravdovým překvapením. Druhý díl nezahálí a dávkuje nám pořádnou dávku mimozemského dobrodružství. Hlavní hrdinové se konečně dostávají na "Eden" a čtenář si je postupně oblíbí úplně všechny - včetně nových postav adamitů. Kniha se špatně odkládá a další díl je povinností.

30.10.2021 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Od této knihy jsem neměla žádná přehnaná očekávání i přes její vysoké hodnocení. A jsem strašně mile překvapená. Nyxia je vážně super - ano, připomíná mnoho jiných knih, ale přitom si jede tu svou. Příběh svižně letí, postavy jsou sympatické a celé je to neuvěřitelně čtivé.

26.10.2021 4 z 5