denniys denniys komentáře u knih

Rubínový rytíř Rubínový rytíř David Eddings

Krásný až pohádkový příběh, kdy se parta rozličných "přátel" žene za svým ušlechtilým cílem..cestou se jim dějí různé příhody a situace, které jejich pouť zdržují a příběh rozvíjejí..kniha je příjemným počtením s milým smyslem pro humor

05.01.2020 4 z 5

Cesta stínů Cesta stínů Brent Weeks

Začátek hrozný, konec skvělý..naštěstí jsem těch prvních 150 stran přežila, pak následuje neskutečný obrat k lepšímu..hned se vrhám na další díl..

20.12.2019 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Překvapivě poměrně dobrá kniha..svět víl je velmi zajímavý, stejně jako hlavní hrdinové..přerod klaďase v záporáka a záporáka v klaďase jsem očekávala, ale nevadí..hlavní hrdinka se vílám vyrovnává díky chytrosti a zrada v závěru knihy mě velice potěšila :) uvidíme, co přinese Podlý král :)

16.12.2019 4 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

Závěr podivné fantasy série, která tak úplně fantasy není..bohužel jsem cítila sestupnou tendenci, což je škoda, protože i přesto jde o kvalitní četbu...Může obsahovat spoiler : Cale a jeho kamarádi byli super, hlavně jsem potěšena, že Cale zázrakem nezískal zpět své "zdraví" a tudíž neztratil jakousi "reálnost"..U Kleista už jsem nevěřila, že svou ženu pozná a Henriho zbytečná smrt byla nejdojemnějším okamžikem knihy..jinak jde o jednu bitvu za druhou..velmi mě bavily různé historické aspekty a celkově autorův styl psaní - filozifické úvahy byly nakonec předností knihy spolu s vybroušenými dialogy.. a hodnocení?? Jen tak tak 4*..

08.12.2019 4 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Velmi zajímavá kniha..začátek mi dost vadil - byl vleklý, plný vysvětlování života fanatických Vykupitelů a jejich akolytů a ději něco chybělo..což se poměrně záhy výrazně změní a vám dojde, že dlouhý úvod byl nutný k pochopení toho, jak se tři utečenci cítí v "normálním" světě...Calův příběh mě baví, baví mě jeho vyjímečnost a souboje, ovšem jsem zvědavá, co se z toho vyklube dál - vzhledem k nemastnému konci..celý tento díl hrdinové zjišťují, že je vše jinak, než byli učeni a jen doufám, že další díl nebude jen o tom, že se vrací k původním ideím..

18.11.2019 4 z 5

Společenství čarodějů Společenství čarodějů Trudi Canavan

Nemohu se rozhodnout, zda se mi kniha líbila nebo nelíbila..na můj vkus je asi moc jednoduchá, předvídatelná a jakoby dětská..dávám přednost složitým knihám, za což autorka nemůže, ale stejně se mohla snažit o špetku víc ;) Sonea je zvláštní hrdinka, uvidíme, co bude dál, jistý potenciál má..

30.10.2019 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

fůůj, to byl ale přehmat..větší blábol-paskvil jsem dlouho nečetla..a to jsem si po celou četbu vystačila s každým pátým řádkem a pozor!!- tento styl četby odsuzuju a je to teprve podruhé, co mě k tomu nějaká kniha donutila..to snad radši ani nečíst..upřímně nevím, zda vůbec zkoušet přežít další díl a to zásadně každou sérii dočítám.. příběh nemá opravdu nic!! nemá nápad, originalitu, nějaké "tajemství", protože všechno už někde bylo, je to samé klišé a naprosto předvídatelné..200 stran se vůbec nic, ale opravdu nic, neděje, pak se k ději schyluje taak dlouho, že když nastane, skončí v zárodku a vy přitom od začátku víte, že přesně tak to bude..příběh nemá ducha, hrdinové charaktery a kniha je plochá o jedné primitivní linii, která nemá čím oslnit a stát se zapamatovatelnou..

16.05.2019 1 z 5

Ostří mrtvého muže Ostří mrtvého muže Luke Scull

wow!! tak se nám příběh velmi zajímavě vyvinul a dostali jsme solidní mix fantasy a scifi :) skoro jako Pán ledové zahrady.. autor se vyřádil, ukázal, že postavy nemusí být výhradně kladné nebo záporné ( stejně jako v životě ), předvedl nám pár hrdinů, s jejichž osudy prostě musíte soucítit a celkově svůj příběh dovedl ke grandióznímu finále..myslíte, že happyend je tu a ono ouha.. při několika úmrtích mi ukápla slzička, konec si zaslouží respekt a co teprve ten Jerek?! epilog je za jedna s milionem hvězdiček..děkuji za další nádhernou sérií, patří do kategorie "prosím víc takových"

14.05.2019 5 z 5

Meč severu Meč severu Luke Scull

Výborná kniha, výborný příběh..ještě lepší než první díl..baví mě přímost děje, hra s charaktery a mnoho akce..chvílemi jsem vrněla blahem a párkrát jsem se cítila jako při četbě Malazské knihy padlých, kterou považuji za ságu všech dob..

14.05.2019 5 z 5

Temné bratrstvo Temné bratrstvo Luke Scull

Začátek knihy mě moc nezaujal, možná to bylo prostě seznamováním se s příběhem, ale díky bohu se děj parádně rozjede..nutno uznat, že na autorovu prvotinu se jedná o slušnou kvalitku..obecně se v současné době objevilo mnoho fantasy spisovatelů, jejichž díla nedají rozumu spát..Temné bratrstvo je skvělý příběh plný soubojů, cti, intrik i přátelství..těžená magie už sice byla i jinde, ale vůbec to nevadí..líbí se mi, že autor se nezdržuje zbytečnými detaily a popisy a příběh se žene přímou trasou k cíli..postavy nejsou černobílé a povedlo se rozehrát hru s charaktery..finále knihy mě bavilo opravdu hodně a na další díl se strašně těším :)

29.04.2019 5 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

má první kniha od pana Kotlety a skoro jsem si nebyla jistá, jestli nečtu pana Kulhánka..to je tak nehorázná podobnost :) téměř stejný styl, stejný nechuťárny, humor na hranici humoru a prostě dobrej odvaz :)...knížka mě bavila a rozhodně dám další

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

musím uznat, že Vidořád je lepší než první díl série, nicméně ani tak nevynikne mezi mnoha příběhy..leccos je okoukané klišé a nikterak nepřekvapí, nicméně u tohoto dílu je čtyřhvězda zasloužená..příběh má každopádně silně nevyužitý potenciál, škoda příběhu laděného na ženskou hrdinku a její city plus potřebu spasit svět..to je totiž zápletka 60% současných fantásek..

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

nějak nemohu přijít na to, co k této knize napsat..né, že by mě nebavila nebo nebyla dobrá, jen je bohužel mnoho takových knih..máme další silnou hrdinku, tajemného Strážce a pár okoukaných i neokoukaných fantasy prvků..jistě si kniha své fanoušky najde, já osobně jsem na další díly zvědavá, ale žádné ódy zde pět nemohu a jsem názoru, že 4 hvězdy jsou s odřenýma ušima a kniha spadá spíše do vod průměru..plusem je, že "zatím" (vsadim krk, že to tak později bude) není rozjeta milostná linie mezi strážcem a hlavní hrdinkou..

Bec Bec Darren Shan (p)

u minulého dílu jsem přihodila hvězdičku a nyní bych nejradši přihodila další :) "Bec" je dle mého názoru zatím ten nejlepší díl série..návrat mnóóho let zpět mi vůbec nevadil, naopak jsme se zase leccos dozvěděli..závěr knihy byl strašně silný a upřímně jsem nečekala, že bude tak drsný, slzička ukápla..těším se na další díly jako malá holka :) což tak mám u všech dobrých sérií a tato rozhodně dobrá je!!

29.04.2019 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

mě to prostě strašně bavilo..všechny linie, všechny postavy - staré i nové, všechno prostě super..paní autorka rozehrála opravdu výtečný příběh a jsem moc zvědavá, jak si poradí se závěrem série..netušila bych, že si mě takto získá..jen to čekání teď bude nekonečné..

02.02.2019 5 z 5

Poslední Dračí oko Poslední Dračí oko Alison Goodman

Rozhodně podstatně lepší kniha než první díl..jenže Eona mi vadila stále stejně, Ido se mi v kladném světle prostě přímo příčil a Kygo sám to nezachránil..hvězdu přidávám za posledních 100 stran, které byly takové, jaké měly být i všechny ostatní - dobré.. závěr se povedl a s Eonou se ráda loučím

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Další ze záplavy YA knih..rozhodně není špatná, ale jsou lepší..originální magický svět rozdělený podle počasí, to je tak jediné v čem je originální, pak je tu klasika - silná ženská hrdinka, dva nápadníci, boj se zlem a hlavně totálně předvídatelná pointa knihy plus mnoho nelogičností...buď jsem špatně četla nebo vůbec nechápu takovou chybu ( teď spoiler ) - hl.hrdinka říká, že jí bylo 7, když padla Zima a jí se jako siroty ujal Sir, ale když ji Hannah zamění za Mathera je přece teprve v kolíbce..kde byla těch 7 let? to by utajená dědička Zimy žila jako sirotek vystavena nebezpečí? muselo to tak být jinak by všichni věděli, že má královna dceru, ale tohle prostě v knize není domyšleno..

28.12.2018 4 z 5

Vyvolená Vyvolená J. R. Ward (p)

Na Vyvolenou jsem nějaký pátek čekala a musím přiznat, že chvílemi jsem se sama sebe ptala, zda to stálo za to.. začátek jsem četla stylem, kdy vnímám jeden z pěti řádků a že tento literární zločin téměř nikdy nepraktikuji! po pár desítkách stran jsem se dostala do tempa a připoměla si, proč čtu i patnáctý díl..ono se v těchto knihách nic zásadního nemění, ale po nějaké době přesvědčí, že to není ztráta času....
jsou to prostě "milé" knihy..
na příběh bastarda a vyvolené jsem se těšila..ke konci jsem dostala objednanou čokoládu se šlehačkou :)..
a teď, prosím, víc eminence Lassitera :)

28.12.2018 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Dalo by se říci, že Griša je taková další pohádka o Popelce.. kniha je jednoduchá na pochopení, celkem předvídatelná, ale velkým plusem je, že hlavní postavy jsou "v pohodě"...mě osobně nejvíc baví Temnyj, doufám, že z něj nakonec nebude taky klaďas, jak už to u těchto knih bývá.. ke Griše jsem se dostala díky sérii Šest vran a je dost znát vývoj autorky mezi těmito knihami.. příběh o Kazovi a jeho partě je mnohem dospělejší a složitější, Grišu tím nechci hanit, je to prostě fakt..nicméně Světlo a stíny je příjemné a milé dílo, které neurazí a výborně se hodí k odpočinku

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Prohnilé město je možná lepší než Šest vran.. ohromně mě bavila dokonalá promyšlenost a finále, kdy zjistíte, že nic není tak, jak se zdá - stejně jako u předchozího dílu..více slov tahle kniha nepotřebuje, je prostě fakt dobrá...a teď si jdu posvítit na Grišu, kterou neznám a spojitosti mezi těmito knihami jsou zajímavé..

28.12.2018 5 z 5