Dolina Dolina komentáře u knih

Kniha velice dobrá - svou hloubkou dokonce lepší než film. Nesedl mi ale styl, kterým je to napsané. Nevím proč.

08.11.2017 4 z 5

Dopis otci Dopis otci Franz Kafka

Hodně silné čtení. Tento dopis je klíčem k pochopení ostatních jeho děl.

21.01.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Celkem přímočará kniha, ale i tak mě pohltila. Jako taková jednohubka to bylo opravdu skvělé. Hodně mě bavilo postupně odkrývat díly skládačky. Celý děj působil hodně reálně. Žádné rádoby šokující zvraty. Doporučuji.

21.01.2017 3 z 5

Návnada Návnada Chuck Palahniuk

No já nevím. Autorovu tvorbu mám celkem rád. Předchozí povídkové knížky, zejména Strašidla, se mi dost líbily. Tohle ale bylo utrpení. Chyběl mi tam nějaký význam, nějaké sdělení, které jsem měl v jeho příbězích tak rád. Tohle mi přišlo jen jako přílišná snaha o originalitu.

14.02.2020 1 z 5

Amerika Amerika Franz Kafka

Škoda, že je nedokončeno. Narozdíl od Zámku mi tady nějaké ukončení chybělo.

25.11.2019 4 z 5

Ohyzdný duch Ohyzdný duch William Seward Burroughs

Divný. Musel jsem to přečíst dvakrát po sobě, abych se aspoň trošku dokázal přiblížit k tomu, co chtěl Willda říct. Dost se mi líbil nápad, že slova jsou svým způsobem omezující při tvarování myšlenek. Snažíme se vzít ten barvitý obraz v hlavě a vtěsnat ho do přihrádek ve formě slov.

25.11.2019 4 z 5

Poslední stop: Afrika Poslední stop: Afrika Tomáš Poláček

Krásně upřímné

15.09.2018 5 z 5

Vaříme s konopím Vaříme s konopím Adam Gottlieb

Spousta receptů nad kterými se sbíhají sliny. Co je ale ještě lepší, recepty jsou proloženy kromě vtipných průpovídek taky spoustou zajímavých věcí z oblasti chemie a jak vlastně konopí na člověka působí.

15.09.2018 5 z 5

V břiše velryby, esej o Henrym Millerovi V břiše velryby, esej o Henrym Millerovi George Orwell (p)

Ani nevím proč jsem to vlastně četl, když jsem nečetl Obratník raka. Nejvíce mi přišlo zajímavé, že to psal zrovna v době, kdy propukala 2. světová válka a jeho myšlenky přitom.

23.07.2018 3 z 5

Včelařství: Obrazový průvodce Včelařství: Obrazový průvodce David Cramp

Šikovná kniha na seznámení se se základy včelaření. Jako jediný zdroj informací je to však málo a po přečtení jsem měl ještě spoustu otázek (na které mi naštěstí odpověděl můj děd). Oceňuji poznámky překladatele, kde upřesňuje jak je to s daným tématem v ČR.

01.04.2018 5 z 5