Eleanor-ka Eleanor-ka komentáře u knih

Počátek Počátek Jessica Khoury

Opravdu skvělá kniha. Krásný a nápaditý příběh s velkým P. Fakticky skvělý rozjezd literární kariéry autorky knihy, které se Počátek moc povedl. :) O knize jsem slyšela už z dřívějška a jsem ráda, že jsem na ní v knihovně narazila. :)

11.09.2015 5 z 5

Odhalení Odhalení Melissa de la Cruz

I přesto, že v tomhle díle bylo spustu zvratů, pro mě zatím zůstává nejlepším dílem Krvavý karneval. I tak mě ale tahle série úplně okouzlila a já pokračuju v jízdě za finálem! :D

05.09.2015 4 z 5

Krvavý karneval Krvavý karneval Melissa de la Cruz

Po prvním díle této série, která by se dala popsat jen jako "nemastný - neslaný", byl tento díl pro změnu naprostá slast! Opravdu úžasná kniha, která člověka napíná až do samého konce a ani jednou si při ní neuvědomíte, že by vás nudila. Musím říct, že mě ten příliv nových informací úplně pohltil. Autorku obdivuju za to, jak si s passé tématem o upírech dokázala brilantně poradit a představila nám ho v dost luxusním světle. A to doslova. Místy mi knížka připadala jako takové upírské Gossip Girl, ale ději jsem naprosto podlehla. Utíkám pro další díl! :D

Jediné, co na této knize nechápu, je ten název... Krvavý karnel, co? o.O

29.08.2015 5 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Tak kniha se mi moc líbila, už dlouho jsem si ji chtěla přečíst. :) Nevím proč, ale tak trochu mi příjde, že se autorka nenápadně, ale opravdu jen trošku inspirovala knižní sérií Harryho Pottera. :) Není to žádná kopírka, jen jistá atmosféra mi příjde podobná. Nicméně skvělý děj, krásné čtení. ;)

23.08.2015 4 z 5

Vikingova čarodějka Vikingova čarodějka Kelli A. Wilkins

Nevím, jak přesně tuhle knihu hodnotit. Do první poloviny jsem ji četla jedním dechem, ale potom se mi to ztěží dočítalo. Nebylo to žádné náročné čtení, kniha mě bavila, ale prostě se to řadí do béčkových děl. Dějová linie byla opravdu pod bodem mrazu a naivní vztah čarodějky s Vikingem se mi zdál nereálný. Erotické pasáže tomu dodaly korunu.:D I tak ale knihu hodnotím celkem pozitivně, nic náročného, taková oddechovka, ale víckrát bych ji už nečetla.

10.08.2015 3 z 5

Modrá krev Modrá krev Melissa de la Cruz

Téma mě zaujalo hned. Sice romány o upírech jsou tak nějak passé, ale spisovatelka tomu dodala nový šmrnc... moc se mi líbí její teorie a zapojení Americké společnosti. Přesto byla kniha průměrná, nic náročného na čtení, co jsem zhltla za 48 hodin. Do pokračování se určitě pustím, jelikož jak koukám, se Melissa více vysnažila a díl je od dílu lepší... uvidíme. :)

05.08.2015 4 z 5

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Ač tu většina knihu hodnotí podprůměrně, mě doslova okouzlila! Kniha měla spád, něuvěřitelně zajímavý děj, odehrávající v úžasném prostředí a opravdu po dlouhé době milá hlavní hrdinka. Opravdu mě pohltilo to prostředí odehrávající se mezi umělci a neskutečné popisování překrásné Paříže... V knize byly takové různé legendy a mýty, o které se zajímám, takže o to víc mi bylo čtivo sympatické. Pořád mě to táhlo číst a ani v jedné pasáži jsem se nenudila. Do druhého dílu se rozhodně pustím!

03.08.2015 5 z 5

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

Nejspíš nejlepší díl, ale o trošku víc se mi líbila jednička. Nevím, co bych k tomu víc měla dodat. Tahle série mě zaujala, kniha se dala přečíst za den, dobře propracované postavy, skvělý děj a potencionální myšlenka. Hlavně jsem ráda za minisérii a ne nějaké natahování, které stejně nikam nevede. Miluji happyendy. :-)

29.07.2015 4 z 5

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

Rozhodně nelituji, že jsem dala této sérii šanci a pustila se po trochu chaoticky nudném 1. dílu do nesourodé dvojky. Už odzačátku mě to táhlo a knížku jsem měla přečtenou za dva dny. Kniha byla dějově lepší, zvraty byly neočekávané a ten příval nových postav... prostě všechno tak, jak bych si to ani dokázat nepředstavila.

Pořád jsem na straně Rena a musím říct že mě Shay v tomhle díle neskutečně štval. Co se týče nových postav, Adne je mou jasnou favoritkou a hned za ní Ethan. Sabine jsem si také oblíbila. Musím přiznat, že jsem měla místy na Callu zlost, protože v tomhle ohledu co se týče zrad jsem nepřístupná, ale tak nějak jí mám ráda a dokážu se do jejích situací vžít. Uvidíme co přinese Oběť, na kterou se nesmírně těším.

26.07.2015 5 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Moje první zkušenost s Richelle Meadovou. Nerada to říkám, ale celkem zklamání. Vampýrskou akademii jsem nečetla a rovnou se pustila do této knihy. Mám ráda knihy se zaměřením na mytologické nadpřirozené bytosti, ale způsob, jakým se spisovatelka tohoto žánru zhostila se dá popsat jako kýčovitý. Nemůžu ovšem popřít, že se mi kniha hezky četla a bavila mě, ale jde zde vidět, že je to až příliš... "přitažené za vlasy". Potencionální minulost hlavní hrdinky, ale celkově děj, který se ubíral v knize stál za nic. Trpká nestálost mi v ději vadí nejvíce... Musím taky podoknout, že mi až tolik nevadily ty erotické pasáže, jako Georgieniny pochmurné myšlenky, u kterých jsem převracela oči v sloup... někdo by řekl, že čte knížku od harlequina. Opravdu netuším, zda někdy v blízké budoucnosti dočtu tuto sérii, ale momentálně se chci věnovat lepším knihám, které budu číst s větším elánem.

2 hvězdy pro to, že mě kniha bavila a ta další přidaná jako bonus díky Sethovi. :D

23.07.2015 3 z 5

Posedlost Posedlost Lisa Jane Smith

2. díl byl pro mě po jedničce trochu strohý. Už se mi to nečetlo tak lehce jako jednička, ale i tak musím autorku pochválit, protože při scénách jejího energetického upíra jsem zatajovala dech! Gabriel je pro mě jasnou volbou a těším se na vyvrcholení této série.. protože je jednoznačně vyjímečná.

18.07.2015 4 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Buďto jsem já tak pitomá, že jsem na konci uvěřila Bosquemu a nebo je Calla tak naivní, že mu neuvěřila. Těžko říct... :D

Takže... Když jsem knihu začla číst, prvních asi 50 stránek jsem 'přelítla' skoro nepřítomně, hodně mě to mátlo a připadalo mi to, jako bych četla pokračování něčeho. Nebylo to tam dobře popsané a já se v tom ztrácela. Začala jsem děj chápat až v polovině knihy a to není vůbec dobře. Ale přesto se mi kniha opravdu zalíbila.

Úplně jiné pojetí fenoménu s vlkodlaky. Skvělé. Moc se mi líbí ten příběh se Střážci a Ochránci, navíc jak spisovatelka ke konci použila i jiné mytologické bytosti a taky musím podoknout, že mě oslovilo, když se inspirovala Leviathanem. :-)

... A ještě bych měla nejspíš podotknout, že i když jsem si Callu oblíbila, tak mě dost zklamala. Takový konec! Já mám rozhodně tedy radči Rena jak Shaye a celkově... já byla celou tu dobu za jedno s těmi jejich pravidly, než jejími city. No jo, ze mě romantička nikdy nebude. :-D

Rozhodně si přečtu i 2. díl, jsem dost zvědavá.

09.07.2015 4 z 5

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Dokonalá kniha. Ze začátku mě to opravdu nudilo, ale s narůstajícím tajemnem mě kniha prostě pohltila. Četla se nesmírně dobře a já obdivuju styl Smithové za to, jaký spád dodává dějovým liniím, což člověka prostě pořád poutá číst dál, až si na konci uvědomí, že už nemá co číst a netrpělivě se těší na další díl. Musím říct, že tahle série je její nejpovedenější. Upíří deníky se mi upřímně vůbec nelíbily (knižně) a Stefanovy, ač je mám ráda, Temné vize jsou její stoprocentní výhrou...

Skutečně skvělý děj, neokoukaný nápad a dobré postavy! Ach, kéž by se to zfilmovalo. :D

04.07.2015 5 z 5

Záhady českých dějin – co se skrývá pod povrchem historických událostí Záhady českých dějin – co se skrývá pod povrchem historických událostí Petr Čornej

Ta kniha byla obtížná na to, ji přečíst úplně celou a tak jsem četla jen, co mě zajímalo. Musím říct, že některé témata byla opravdu až děsivá... :D Ale skvělá kniha.

04.07.2015 4 z 5

U bobřího jezírka U bobřího jezírka Amanda Clark

Oh, co k tomu dodat? Nebylo to zas tak špatné, ale potíž je v tom, že já romancím neholduji. Přečteno však za den.. taková oddechovka.

04.07.2015 2 z 5

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

Když jsem dočetla Železného krále, vůbec jsem neváhala a rychle jsem si musela přečíst Železnou dceru. Škoda, že i po dočtení 2. dílu neprahnu po tom, dočíst sérii. Ne že by tahle knižní sérii ztrácela na kvalitě, či by mě to nebavilo a už vůbec nemůžu říct, že jsem si nezamilovala zdejší postavy, ale prostě mě se zdá, že konec u této knihy by se dal klidně zakončit jako úplný konec této knižní série. Aspoň dle mě. Ač jsem z konce smutná, rozhodně nezklamal. Já sice fandila Pukovi - který je též mou nejoblíbenější postavou - ale dalo se čekat, koho si Meghan nakonec vybere. Ash mě ale přestával bavit (radči jsem ho měla v 1. dílu) a Meghan mi lezla na nervy. No, nicméně mě Julie Kagawa opravdu přesvědčila o svém talentu a rozvinuté fantazii, ale už mě ani moc nemrzí, že Knižní klub se dovydání těch knih vybodl. Já se s koncem u Železné dcery tak spokojila, že si už jiný konec představit nedokáži. Však - dle mě byla lepší kniha první a proto ubírám jednu hvězdičku dolů.

03.07.2015 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Na to, že jsem ji četla v rámci povinné četby, kniha mě zaujala. Miluju historii a i když preferuji 2. sv. válku, 1. byla válka tak nebo tak. Děj, styl psaní, postavy - prostě uchvátilo mě to. :)

26.06.2015 3 z 5

Úkryt Úkryt Lisa Jane Smith

Tak jo, 5. díl SD se mi zdál poněkud "odfláknutý", šlo vidět, jak se na něm Smithová snaží "vylámat zuby", ale prostě kvalita trochu upadla. Přesto... já to prostě žeru, Stefanovy deníky jsem si zcela oblíbila, kdežto ty Upíří z pohledu Eleny bych asi nestrávila. Smith je opravdu skvělá spisovatelka a i když do SD nedala úplně všechno, pořád je to opravdu skvělá série a já to prostě miluju. Těším se tedy už na opravdu poslední díl a adios. :)

26.06.2015 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Samá erotika. Chápu, že je to erotická kniha, ale pokud už to někdo zavádí do děje, měl by ten děj stát za to. Jenže celý příběh stál za houby a já tzv. přetrpěla všechny ty erotický choutky úplně zbytečně. Hlavní hrdinka je sama o sobě velmi zajímavou osobností, ale zvrhlík Grey a jeho minulost mě moc teda nepřesvědčila. Všechno mi příjde přesně podle názvu "šedé" a dá to velkou námahu knihu pochopit. Rozhodně bych se ke knize nevrátila, ale jsem ráda, že jsem přece jen přečetla. Soud teď bude tvrdý. :D

25.06.2015 3 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Neuvěřitelná kniha. Všichni jistě znáte neovladatelný chtíč pořád číst a číst, který vás bez prodlení pořád táhne. Tahle kniha si mě získala svým příběhem, postavami a vším, co je s knihou spojeno. Člověk po přečtení této knihy se cítí přesně tak, jako hlavní hrdinka - unavený, smutný, ale pořád ještě vyvedený z míry toho neuvěřitelného adrenalinu z dobrodružství.

Zamilovala jsem si tento svět a rozhodně hodlám číst i ostatní knihy. Ať už 3. a 4. díl výjde v češtině či ne, nezastaví mě to, abych příběh dočetla.

Nejlepší postava? Puk, ale svědomitě prokazuji, že každá postava si získala své oprávněné místo.

25.06.2015 5 z 5