eliska2106 eliska2106 komentáře u knih

Jak to žije v supermarketu Jak to žije v supermarketu Ruth Redford

Pěkné praktické pohyblivé leporelo :)

26.08.2022 5 z 5

Kubko a rečové cvičenia Kubko a rečové cvičenia Marta Galewska-Kustra

Boží knížka! V Čechách zatím nevyšla, takže jsme si ji koupili na dovolené v originále a čteme si v ní s dcerou skoro každý den. Je suprově zpracována, obsáhlá, krásně rozšiřuje slovní zásobu :-)

22.08.2022 5 z 5

Galerie aneb Arturovo dobrodružství Galerie aneb Arturovo dobrodružství Marcela Konárková

Zaujalo mě, že kniha vznikla jako klauzurní práce, takže autorka nejspíš neměla moc předchozích zkušeností. Přesto je krásně zpracovaná, nápaditá. Trochu mi nesedí leporelové vydání s větším množstvím textu, ale je pravda, že odolná knížka je pro děti vhodná a příběh je pěkný, věřím, že bude děti bavit. Taky se mi líbí využití podpisů autorů ke grafickému ozvláštnění a vyznačení názvů obrazů v textu :)

27.07.2022 4 z 5

Ruce pro Pražské Jezulátko Ruce pro Pražské Jezulátko Ivana Pecháčková

Legenda krásně zpracovaná pro děti. Určitě se ke knížce vrátíme, až bude dcera trochu větší :)

08.03.2022 5 z 5

Na stavbě - nakoukni dovnitř Na stavbě - nakoukni dovnitř Jonny Marx

Strejda je stavbyvedoucí a dcera miluje auta, takže u nás hodně oblíbená.

26.01.2022 5 z 5

Jak to žije - recyklace Jak to žije - recyklace Christiane Engel

Úžasný způsob, jak hravou formou děti seznámit s tím, že odpad jen tak nezmizí a je třeba ho třídit. A taky že je třeba rozumně zacházet s vodou. Pro dceru je to zatím ta knížka, kde si děti čistí zuby a má ji moc ráda.

26.01.2022 5 z 5

Dračí polévka Dračí polévka Alena Ježková

Pěkný a poučný příběh doplněný působivými ilustracemi. Taky oceňuji uvěřitelné reálie o vietnamské kultuře ačkoli je autorkou Češka. Myslím, že se připravila pečlivě :-)

03.01.2022 5 z 5

Rebelka Rebelka neznámý - neuveden

Tohle zpracování Rebelky je super. Má větší množství tvrdých stránek, takže se v ní menším dětem pěkně listuje. Krásné obrázky z filmu ve vysoké kvalitě doplňuje příjemně upravený děj do textové podoby a oceňuji super nápad, že perforované desky tvoří rám pro obrázek hlavní hrdinky. Roční dcera to miluje. Prostrkuje otvorem ruku a směje se :-)

02.01.2022 5 z 5

To je Irsko To je Irsko Miroslav Šašek

To je radost tihle průvodci ;)

23.12.2021 5 z 5

Pohádkopsaní pro klidné spaní Pohádkopsaní pro klidné spaní Lenka Medvecová Tinková

Mrzí mě, že některé rýmy trochu váznou, nicméně knížka je super nápadem i zpracováním. Skvělou přidanou hodnotou jsou poznámky a tipy pro rodiče :)

13.12.2021 4 z 5

Bum bum tydlidum Bum bum tydlidum Daniela Fischerová

Knížku jsem vybrala, protože se mi moc líbila jiná od ní - Vstávanky a uspávanky. Tahle nás tolik nezaujala.

07.12.2021 3 z 5

Mik-Mak na cestách Mik-Mak na cestách Elen Lescoat

Roztomilé leporelo o Mik-Makovi, který se svým přítelem rozváží po světě dobroty. Příběh je obohacen o pozdravy v rodných jazycích kamarádů, kterým balíčky vezou.

06.12.2021 5 z 5

Minipohádky: Sněhová královna Minipohádky: Sněhová královna Dan Taylor

Jednoduchá a pohyblivá varianta pohádky pro nejmenší :-)

10.11.2021 5 z 5

100 prvních slov 100 prvních slov Edward Underwood

Členění slov na dvojstránkách podle témat je skvělé, stejně jako nápad schovat některá pod okénka. U nás oblíbená ;)

23.09.2021 5 z 5

Čti a doplňuj: Bible Čti a doplňuj: Bible Dawn Machell

Boží kniha s biblickým námětem pro nejmenší. Má pevné listy a přebal příjemný do ruky i pro oči. Obsahuje jedenáct zjednodušených příběhů z bible. Klíčová slova každého příběhu jsou převedena také do ilustrací. Přijde mi to skvěle názorné a zábavné. Ideální knížka na zabavení dětí v kostele, doporučuju :-)

20.09.2021 5 z 5

Detektiv Lišák - Tajemný závan Detektiv Lišák - Tajemný závan Adam Frost

Super detektivka pro děti. Líbil se mi pseudoitalský nádech příběhu :)

20.09.2021 5 z 5

Ať žijí rytíři! Ať žijí rytíři! Ivona Březinová

Moc pěkný příběh. Volila bych spíš pro starší děti, místy docela drastický, ale líbí se mi, jak nabádá děti k rytířské odvaze :)

10.09.2021 4 z 5

Pojďme objevovat Česko Pojďme objevovat Česko Mária Nerádová

Super nápad udělat pro děti knížku s tvrdými listy o slavných místech v Česku. Příběh hodně jednoduchý, ale děti provede a ilustrace boží!

28.08.2021 5 z 5

Objevujeme svět! Tělo Objevujeme svět! Tělo Nathalie Choux

Tahle je vážně skvělá. Vypůjčily jsme si ji z knihovny, ale nejspíš pořídíme i domů, líbí se nám moc

17.08.2021 5 z 5

Kdo je pozná? Kdo je pozná? Olga Lišková

Krásně veršované hádanky, super nápad, jak dětem přiblížit konkrétní druhy ptáků

27.07.2021 5 z 5