Emik87 Emik87 komentáře u knih

Král Karel III.: Kompletní příběh života britského monarchy Král Karel III.: Kompletní příběh života britského monarchy kolektiv autorů

Takové shrnutí života tohoto muže, který vlastně celý život jen čekal.

17.02.2024 5 z 5

Deníček - Boží milosrdenství v mé duši Deníček - Boží milosrdenství v mé duši Maria Faustyna Kowalska

Kniha je velmi obohacující a pomáhá hledat správnou cestu. Musí se ale číst v pravou chvíli a po malých kouscích. Je náročná na "zpracování".

Tajemství Chimneys Tajemství Chimneys Agatha Christie

Bez Hercula nebo Jane to prostě není ono.

17.02.2024 3 z 5

Novéna ke svaté Ludmile - Ve světle blahoslavenství Novéna ke svaté Ludmile - Ve světle blahoslavenství Petr Bubeníček

Novéna k babičce našeho národa.

17.02.2024 5 z 5

Alžběta: Císařovna proti své vůli Alžběta: Císařovna proti své vůli Brigitte Hamann

Knížka poskytuje velmi kvalitní vhled do života císařovny i celého dvora a císařství. Rozhodně stojí za přečtení.

Jak mi dupou králíci Jak mi dupou králíci Jan Vodňanský

Můj další pokus o nalezení poezie, kterou bych si oblíbila. Ale ani tady jsem neměla úspěch. Bohužel knížka mě nezaujala.

17.02.2024 2 z 5

Ordinace v růžové zahradě Ordinace v růžové zahradě Jana Divišová

Člověk alespoň zavzpomíná, jaké to bylo v Kamenici na začátku.

17.02.2024 3 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Knížku jsem četla jako povinnou literaturu do školy. Situace dovedené do hodně velkých extrémů, ale člověk se pobaví.

17.02.2024 4 z 5

Sherlock Holmes z Baker Street Sherlock Holmes z Baker Street William Stuart Baring-Gould

Knížku jsem si přečetla především pro případné rozšíření znalostí. Pár drobností, které po mě byly novinkou se našlo, ale obecně byl obsah pouze opakováním.

17.02.2024 4 z 5

Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - II. díl Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - II. díl Alexandre Dumas, st.

Za mě každý další díl ztrácí všechno, co měly předchozí.

Nejprotivnější holka ze školy Nejprotivnější holka ze školy Enid Blyton

Tahle série je výborná. Užila jsem si si ji celou, ale tenhle první díl považuji za nejlepší.

Tajemství sanitky Tajemství sanitky Suzanne Pairault

Stojí za přečtení :)

Esmeralda Esmeralda Delia Fiallo

Asi jako většina jsem milovala telenovelu, takže knížka byla jasná volba. Tedy ne, že by to byl vrchol světové literatury. On člověk občas hledí na co to vlastně koukal, ale je to milé a čtivé.

Šestnáct a půl Šestnáct a půl Jana Jahodová

Knížka o lásce pro mladé slečny. :)

16.02.2024 3 z 5

Detektivní hry (Deset malých černoušků, Past na myši, Neočekávaný host) Detektivní hry (Deset malých černoušků, Past na myši, Neočekávaný host) Agatha Christie

Agathiny hry jsou vždycky skvělé. Ráda se k nim vracím. :)

Detektivní hry Detektivní hry Agatha Christie

Přiznávám, že od Agathy mám raději jiné hry, než je třeba Past na myši, ale ona je právě geniální v tom, že si člověk vždycky najde to svoje. Nikdy nezklame. :)

15.02.2024 4 z 5

M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy Richard Hooker

Kniha posloužila jako kvalitní základ, pro ten nejlepší seriál, co znám. Ale jeho scénáristi určitě dali docela do těla, protože knihu o mnoho překonali. Kniha sama se čte dobře, ale spíš jako relax.

Nemocnice na kraji města Nemocnice na kraji města Jaroslav Dietl

Jeden z mých oblíbených seriálů v knižní podobě. Dávám plný počet hvězd, i když knižní zpracování lehce pokulhává.

14.02.2024 5 z 5

Vladimír Menšík - Pocta Vladimíru Menšíkovi Vladimír Menšík - Pocta Vladimíru Menšíkovi Slávka Kopecká

Opravdu je kniha poctou tohoto velkého herce. :)

14.02.2024 4 z 5

Johanka z Arku Johanka z Arku Leo G. Linder

Četla jsem knihu už před lety a tak jsem od ní asi čekala něco jiného. Spíš zajímavý román, ale jsou to spíš sepsaná fakta.

14.02.2024 3 z 5