Emik87 Emik87 komentáře u knih

Malé dějiny filosofie Malé dějiny filosofie Hans Joachim Störig

Těmto dějinám filozofie porozumí i laik, což je důležité. Kniha mě provedla vysokoškolským studiem, takže jí rozhodně doporučuju.

Strategie řízení třídy Strategie řízení třídy James S. Cangelosi

Kniha je rozhodně dobrá pro vedení třídního kolektivu v různém věku. Od školky až po dospívající. A samozřejmě ne jenom tam. Rady se opravdu hodí do praxe.

Principy filosofie Principy filosofie René Descartes

Četla jsem kvůli studiu. Descartesovi moc nerozumím, ale po dočtení musím říct, že to až tak špatné nebylo.

Sociální práce v praxi Sociální práce v praxi Oldřich Matoušek

Jedna z "biblí" mého studijního oboru, takže jsem jí svého času znala docela podrobně. Rozhodně je kvalitně zpracovaná a pomůže minimálně v orientaci v oboru a daných cílových skupinách.

22.02.2024 4 z 5

Královna Viktorie - Vládkyně impéria, která dala jméno celé epoše Královna Viktorie - Vládkyně impéria, která dala jméno celé epoše kolektiv autorů

Čtenářovi kniha přináší rozsáhlé informace o této britské panovnici. Neurazí i když některé formulace jsou trochu kostrbaté.

Puberťačka před důchodem Puberťačka před důchodem Hana Vondráčková

Této tématice se věnuju dlouhodobě, ale tato knížka mě nezaujala.

21.02.2024 2 z 5

Maxmilián Kolbe – Světec z Osvětimi Maxmilián Kolbe – Světec z Osvětimi Elaine Murray Stone

Naprosto neuvěřitelná kniha o neskutečném člověku a světci. Dnes si vůbec neumíme představit, jakou odvahu a víru M. Kolbe měl.

Tisíckráte Tisíckráte Felix Kulpa

Knížka opravdu pobaví i poučí. Doporučuju.

Chameleon v lentilkách Chameleon v lentilkách Zuzana Hubeňáková

Knížka mě moc nezaujala.

21.02.2024 3 z 5

Ryšavý knihovník a další zápisky ředitele zoo Ryšavý knihovník a další zápisky ředitele zoo Miroslav Bobek

Milá knížka od pana ředitele pražské ZOO. Jeho zápisky z cest doplněné krásnými fotkami.

Život Marty Robinové Život Marty Robinové Bernard Peyrous

Čtení knížky mi trochu připomínalo příběh naší chudobky z Orlicích hor. Bylo to nesmírně povznášející, inspirativní a silné vyprávění. Doporučuju.

21.02.2024 4 z 5

Noc před popravou - K. H. Frank a jeho obhájce Noc před popravou - K. H. Frank a jeho obhájce Ladislav Tunys

Opravdu výborně zpracovaná kniha. Užila jsem si jí a doporučuju.

Anče a Kuba mají Kubíčka Anče a Kuba mají Kubíčka Božena Šimková

Mně se pokračování Krkonošských pohádek opravdu nebavilo.

21.02.2024 2 z 5

365 dní s Benediktem XVI. 365 dní s Benediktem XVI. Joseph Alois Ratzinger

Prostřednictvím knihy se dá strávit celý rok s Benediktem XVI. Doporučuju.

21.02.2024 5 z 5

Vzorce lidství: filosofie o člověku a výchově Vzorce lidství: filosofie o člověku a výchově Naděžda Pelcová

Rozhodně je dobré si knížku přečíst, protože člověk dostane odpovědi na některé otázky o výchově, filozofii atd.

Struktura vědeckých revolucí Struktura vědeckých revolucí Thomas S. Kuhn

Kniha ke zkoušce, kterou jsem ráda odložila hned, jak to bylo možné. Nešlo se v ní pořádně orientovat.

21.02.2024 4 z 5

Dvanáct perel pro Ježíše - Vigilie za počatý lidský život Dvanáct perel pro Ježíše - Vigilie za počatý lidský život Markéta Tomečková

Malá knížka skvělých modliteb.

21.02.2024 5 z 5

Psychologie myšlení a řeči Psychologie myšlení a řeči Lev Semjonovič Vygotskij (p)

Kniha mi moc nesedla, protože názory byly poměrně zvláštní a přišly mi trochu mimo.

Výchova, zřejmost, vědomí Výchova, zřejmost, vědomí Zdeněk Kratochvíl

Potřebovala jsem ke studiu. Nejdřív jsem chtěla jen prolistovat, ale nakonec jsem knížku přečetla celou. Sice trošku náročnější čtení, ale stojí za to.

Filozofické základy výchovy Filozofické základy výchovy Wolfgang Brezinka

Zajímavý pohled na hodnoty, filozofii a vzdělávání.