Noc před popravou - K. H. Frank a jeho obhájce přehled
Ladislav Tunys
![Noc před popravou - K. H. Frank a jeho obhájce Noc před popravou - K. H. Frank a jeho obhájce](https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187611/noc-pred-popravou-k-h-frank-a-jeho--187611.jpg?v=1388934352)
Karl Hermann Frank, nazývaný "krvavý pes Frank", byl v srpnu roku 1942 jmenován říšským ministrem pro Protektorát Čechy a Morava a v srpnu 1943 se stal velitelem jednotek SS a policie v celém protektorátu. Po skončení druhé světové války 9. května 1945 se pokusil uprchnout, byl však zadržen a obžalován z válečných zločinů a z vypálení obcí Lidice a Ležáky. Zde se jeho životní cesta protnula s osudem člověka naprosto odlišné povahy a charakteru - s významným advokátem, filantr opem a především bibliofilem a osobním přítelem mnoha českých básníků a spisovatelů, JUDr. Kamillem Reslerem. Ten byl Frankovi přidělen jako advokát ex offo. V knize Noc před popravou Ladislav Tunys sleduje osudy obou mužů, kteří se, každý jiným způsobem, zapsali do našich dějin. Především pak tu část jejich životů, již nedobrovolně prožívali společně - proces Lidového soudu, ve kterém byl K. H. Frank odsouzen k smrti a následně 22. května 1946 popraven.... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Noc před popravou - K. H. Frank a jeho obhájce. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (2)
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Noc před popravou - K. H. Frank a jeho obhájce v seznamech
v Přečtených | 18x |
v Doporučených | 2x |
v Mé knihovně | 13x |
v Chystám se číst | 7x |
v Chci si koupit | 2x |
Štítky knihy
druhá světová válka (1939–1945) válečné zločiny trest smrti nacisté Protektorát Čechy a Morava mimořádné lidové soudyAutorovy další knížky
1992 | ![]() |
1990 | ![]() |
1996 | ![]() |
2011 | ![]() |
1995 | ![]() |
Opravdu výborně zpracovaná kniha. Užila jsem si jí a doporučuju.