evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Předně chci říct,že je strašně dobře když vycházejí a píší se knihy i pro děti o tomto tématu.Doba to byla děsivá a zvěrstva páchaná nacisty nesmí zapadnout!Ale..co se týká stylu,jakým je kniha napsaná,vůbec mě neoslovil.Emočně ve mě díky tomu příběh nevyvolal vůbec nic.Těšil jsem se na ní,i když jsem si byl vědom,že to je v podstatě dětská kniha.Příběhy lidí přeživších holokaust čtu s úctou a vědomím,co vše si museli vytrpět.To jsou ale většinou svědectví z koncentračního tábora,tato kniha slibovala příběh chlapce na útěku,což bylo velmi lákavé.Jediné,co mě zaujalo,byl paradoxně doslov.. škoda,asi už jsem příliš starý na jednoduché věty a krátká souvětí.

02.10.2019 2 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Na pozadí genocidy páchané na Učencích se rozvíjí příběh plný naděje,zrady, politických úkladů a věrnosti.Kniha na mě působila mnohem dospěleji a brutálněji než první díl a svižným tempem a zvraty se směle vyrovná i třetímu dílu (četl jsem v pořadí třetí, první a druhý díl).Za těch několik stovek stránek mi příběh přirostl k srdci a mně nezbývá než se těšit na vyvrcholení celé ságy ve čtvrtém dílu.A že to ale bude dlouhé čekání!!

02.10.2019 5 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Zatraceně dobře napsaná fantasy! Všechny emoce,jenž postavy prožívaly byly bravurně vykreslené,ať už to byl smutek,nenávist,touha po pomstě,nebo strach a to vše na pozadí vize hrůz přicházející války.Celkově pochmurnější a temnější atmosféra příběhu mi naprosto vyhovovala.Kniha,jenž má ambice stát se kultovní.

10.09.2019 5 z 5

Podivuhodná cesta  fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Romain Puértolas

Vtipný a úsměvný příběh,s občasným zábleskem vážnějších témat.Nenudil jsem se, taková lehká oddychová jednohubka.

05.08.2019 4 z 5

Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu Spike Milligan

Musím říct, že jsem se při čtení téhle knihy opravdu dobře bavil a mnohokrát se i hlasitě zasmál.Ono se totiž ukazuje, že armáda je všude stejná i když šlo o tak pohnutou dobu jako byla druhá světová válka.Kdo zažil vojnu tomu tato kniha jistě připomene armádní život se vším všudy :) V poslední třetině již humoru není tolik,ale to se vzhledem k nadcházejícím událostem dalo čekat.Vtipné, anglický humor mi sedí.

12.07.2019 4 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Za mě určitě nejslabší díl trilogie.Celé to působilo dojmem,že je tenhle díl narychlo spíchnutý, působilo to jako nastavená omáčka.Napětí? Žádné.Vzrušení? Minimální.Byl jsem rád, že jsem to vůbec dočetl.Mizerné zakončení série.

09.04.2019 1 z 5

Game Game Anders de la Motte

Přiznám se,že když jsem si přečetl podtitul "Wanna play a game?",první co mi naskočilo byla filmová série Saw,a i film 13: hra smrti.A jako fanoušek jsem zaplesal.Ale i když se ukázalo že kniha směřuje jiným směrem (pro mě překvapivým a osvěžujícím),vůbec mi to nevadilo.Podobných knih,jenž se tváří jako krimi potažmo thriller,ale přistupují k žánru s nadhledem,bez hektolitrů krve a mysteriózních prvků jsem moc nečetl,a tohle bylo opravdu osvěžující dílko.Jediné co bych možná trochu rozšířil by byl počet postav,i když na druhou stranu,takto děj ubíhal velmi rychle a člověk se při čtení neztrácel.Bavilo a těším se na druhý díl.

08.03.2019 4 z 5

Učedník a válečný mág Učedník a válečný mág Taran Matharu

Pozor,může obsahovat SPOILER!Tolkien, Pratchett,Pullman,G.R.R. Martin, Rowlingová to všechno tam je,ale skvěle to funguje,i když příběh nechává otevřené některé otázky (Proč Hominium nevyužilo poznatky,jenž Fletcherův tým získal v orcké pyramidě?Kde se vzaly v Aetheru pozůstatky chrámu?Co se stalo s Tarkinem a Isadorou?).Poslední třetina mi nedala vydechnout,takhle si představuji vysokou fantasy a epické zakončení,bravo!

21.01.2019 5 z 5

Učedník Učedník Taran Matharu

Skvěle napsané fantasy.Ano, zdroje inspirace jsou naprosto nepopiratelné,v tomto směru o žádné velké originalitě nemůže být řeči,ale pane jo! Děj má spád, neustále se něco děje,kniha si vystačí s několika postavami a i když je tam vlastně pouze jediná dějová linka, rozhodně jsem se nenudil.Za mě plný počet!

13.01.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Nebylo to špatné, i když samozřejmě i Počátek se odvíjí ve stejném schématu jako knihy předešlé.Ubylo luštění šifer a naopak přibylo politikaření a filozofických zamyšlení (to vítám). Celá ta myšlenka je zajímavá,ale nejsem jsem si jist,jestli se na ní dá postavit román o pětseti stránkách.

12.12.2018 4 z 5

John na konci umře John na konci umře David Wong

Tak tohle byl vážně úlet.Marně vzpomínám,jestli jsem četl nějakou knihu podobnou téhle.Ale bavilo mě to,a o to přece jde.Oceňuji spoustu popkulturních odkazů a poměrně dost černý humor.

24.11.2018 4 z 5

Bez štěstí nepřežiješ Bez štěstí nepřežiješ Thomas Buergenthal

Strašně silná kniha,nevím co dodat.Několikrát mi vstoupily do očí slzy smutku a vzteku.Takový příběh by si měl každý přečíst,aby se na zvěrstva nacismu nikdy nezapomnělo.

19.10.2018 5 z 5

Zloděj duší Zloděj duší Clive Barker

Taková útlá knížečka..Ale kolik potěšení mí přinesla!!Paráda :)

16.10.2018 5 z 5

Hlubina Hlubina Nick Cutter

U téhle knihy mě docela udivuje nízké hodnocení,i když chápu že je to čistě subjektivní záležitost.Ke knize-Bavila mě, obzvlášť při čtení v noci.Tmavé chodby,klaustrofobický pocit,kdy doslova cítíte ty tisíce tun vody nad sebou.Jistě,není to nic převratného a celou dobu máte pocit,že jste již někde četli nebo viděli (atmosférou to připomíná třeba Věc, Horizont událostí,Kouli),ale napsané to je bravurně a se zkušeností.A musím říct,že se v jedné části zaleskly i oči (Vé). Retrospektivní vyprávění také funguje na jedničku.Výborný sci-fi horor,za mě plný počet.

20.09.2018 5 z 5

Samota Samota Andrew Michael Hurley

Znepokojivá..asi tak by se dala popsat Samota.Jestli čekáte horor,nebo thriller,knihu ani neotvírejte.Jde spíš o drama,o sondu do lidské víry v nadpřirozeno.Musím říct,že obvykle mi pomalé tempo příliš nevyhovuje,ale tady jsem budování atmosféry na anglickém venkově opravdu ocenil.Po přečtení knihy,ve mě zůstal pocit,že mnoho zlých věcí zůstalo pod povrchem a vám nezbývá než si lámat hlavu nad tím,co se vlastně skutečně dělo.Výborná, ponurá kniha!

08.09.2018 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Tohle že je thriller??PCHE!!Měl jsem problém knihu vůbec dočíst,nuda a šeď! Hlavní postava řezající se alkoholička se zálibou ve fetu a sexu s každým na potkání..Ano,to mě zhnusí,ale asi jinak než autorka očekávala.Pro ty co knihu ještě nečetly ušetřím práci-kniha má 270 stránek.Přeskočte na stranu 255 o nic nepřijdete.

05.04.2018 odpad!

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Tak tento mix thrilleru,sci-fi a hororu mi opravdu sedl.Od knihy jsem se doslova nemohl odtrhnout.Už dlouho se mi nestalo,abych s hlavní postavou tolik prožíval vše,čím procházela.Vztek,strach,bezmoc,touha a odhodlání přijít všemu na kloub..Skvělá kniha,doporučuji!

21.03.2018 5 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Viktoriánská Anglie,starobylé rodinné sídlo,temná tajemnství,duchové a děsivé události,to chceš!

03.02.2018 5 z 5

Moje první zkušenost s (knižním) Kingem,a musím říct ve výsledku docela zklamání.První část (po bažinu) je skvělá,ale od té chvíle místo aby děj gradoval,spíš zkomírá a stagnuje,a vyústěním jsem byl vysloveně zklamán.Není to špatné,ale od mistra hororu jsem přece jen čekal mnohem víc,dokonce i na tak málo stránkách.

20.01.2018 3 z 5

Nové Pompeje Nové Pompeje Daniel Godfrey

Musím říct,že na tuto knihu jsem se opravdu těšil,ať už kvůli tématu,nebo poměrně dobrým recenzím,jenže..čím jsem se dostával dál,tím mě nadšení opouštělo.Nakonec jsem měl problém ji vůbec dočíst a neodložit(pral jsem se s ní dva týdny!).Nakonec to nezachránilo ani asi posledních 60 stran,jenž byly asi to nejlepší z knihy.Jako první díl série mi to přišlo slabé,a po dalším díle určitě nesáhnu. P.S. Já mít někde rozjetý projekt za miliony dolarů,určitě ho nenechám hlídat bandou pouhých několika desítek mužů,a ještě k tomu z obyčejné ochranky,lol!

23.10.2017 3 z 5