Fingolfin Fingolfin komentáře u knih

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

SPOILER: Tuto knihu jsem musel hodnotit pouze 3 hvězdičkami, protože jsem byl velmi zklamán nejenom závěrem knihy, ale i celkovým průběhem. Celou knihu udržovaly naživu pouze Leovy občasné vtípky a kapitoly Reyna/Nico. Myslím že stejně jako ostatním mi chyběly kapitoly Percyho a Annabeth...celou knihu byli něco jako přítěž pro ostatní, ať už například když Percyho zachraňoval Jason na dně oceánu nebo Piper s Annabeth v tom jakýmsi chrámu(nevzpomenu si co to bylo). Dost absurdní mi přišlo uživení Gaii.. krev z nosu.... sice jsem fanoušek Percyho a Annabeth, tak bych i překousnul kdyby zemřeli v boji jako velcí hrdinové... Ale ne, Gaia se musí probudit kapkou krve z nosu. Nakonec je ale všechno v pořádku protože tam naběhne Piper s svýma zkušenostma v boji(šermovala asi týden...) a sama zvládne skupinu asu 30 gigantů #ezmode. Ale pokračujme dále: gaia, 1000x horší než Kronos, je poražena asi za minutu za pomocí nedobrovolné oběti Oktaviána.. možná mě zkazilo čtení hry o trůny a podobných knížek, ale takovejhle happyend mě vážně nas*al. Jason, Piper, Hazel ani Frank umřít nemohli, na to jsou moc ''nezkušení'' ale Percy,Annabeth a Nico klidně mohli. Bylo by to sice smutný ale odpovídalo by to vážnosti situace... trošku jsem se tady rozepsal ale nedalo mi to a doufám, že mé myšlenkové pochody pochopíte. Zdar

25.05.2016 2 z 5