FrutyZ FrutyZ komentáře u knih

Digitální minimalismus Digitální minimalismus Cal Newport

Kniha mě na prvních stránkách příliš nezaujala. Čekal jsme více vědeckého přístupu. Postupem čtení nabývala na větších obrátkách. V knize se objevuje mnoho tipů, jak zatočit se závislosti na sítích. Bravurně vysvětluje, jak fungují sítě a jakým stylem se nás snaží dostat. Knihu doporučují jako doplnění k tématu závislosti a manipulaci s naší psychikou.

29.12.2020 3 z 5

Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Carol Dweck

Kniha nabízí nepřeberné množství příkladů autorky z vyučování na Columbia Univerzity a dalších mnoho výzkumů, které cituje a používá je na vysvětlení smyslu knihy. Celá kniha je věnována jednomu tématu, který je pořád dokola, ale autorka to měla výborně promyšlené. Kapitoly na sebe navazovaly a nejvíce (mě jako trenéra dětí) zaujala kapitola o trenérovi Johnu Woodym na straně 233. Tuto pasáž, by si měli přečíst všichni trenéři mládeže.
Je škoda, že kniha nenabízí více grafů, které by oživily celou knihu.

17.10.2020

1984 1984 George Orwell (p)

(SPOILER) Na začátku knihy autor bravurně popisuje prostředí města, politické ideály a hlavního hrdinu s tím, že se okamžitě vžijeme do jeho role. Jedná se o obyčejného člověka, který se začne postupně v díle měnit. Dochází ke konfrontaci s prostředím a dojde i na milostný vztah. Sice nemá dlouhého trvání, ale je vášnivý a nabitý energií. V díle se najednou z jedné z kapitol stane okamžitý převrat. Hrdina se dostane do vezení, které autor popisuje velmi děsivě, až reálně. Poslední kapitoly jsou popisem změny psychiky hlavního hrdiny pomoci mučení a vydírání, které vedly až ke ztrátě své identity. Byl tak vnitřně zlomený, že dokonce žádal o smrt a týraní své lásky před ním. Poslední věta knihy shrnuje vše, za co Strana bojovala: "Zvítězil sám nad sebou. Miloval Velkého bratra."

14.09.2020 4 z 5

Novak Djokovič - Sportovní vyslanec Srbska Novak Djokovič - Sportovní vyslanec Srbska Chris Bowers

(SPOILER) Autor knihy Chris Bowers nezískal povolení psát o Novaku Djokovičovi, proto posbíral pouze informace které měl a doplnil je příběhem o Srbsku, válkách a situaci v zemi. Když jsem tohle zjistil, tak jsem okamžitě ztratil chuť knihu číst (naštěstí se už tohle píše na prvních stranách knihy). Přečetl jsem prvních pár stránek a v knize jsou zjevné chyby.
Knihu bych doporučil lidem, kteří se zajímají historii, ale ne lidem, které zajímá samotný Novak.
Škoda, že vydavatelství OMEGA vydává takové knihy.

12.07.2020 odpad!

Kniha je napsaná poutavou formou v podáni příběhu, které autor sám zažil. Brilantně popisuje veškeré kroky jednání své i svého učitele (Bohatého táty). Do příběhu jsou zapojeny i grafy, které dobře doplňují danou skutečnost.
Vůbec jsem nevěřil hodnocením a doporučením, které jsme na knihu dostával, ale jsou pravdivé. Kniha je čtivá a měl by jsi ji přečíst každý, obsahuje důležité lekce.
Příběh: V mládi ji četli i moji rodiče a vůbec jsem nevěřil tomu,že ji mají doma vystavenou v knihovničce a já jsem ji nikdy neviděl. Dokonce jsem našel mnoho poznámek, které si zaznačili přiložený papír. Později, když jsme srovnával svoje zápisky a zápisky rodičů, byly téměř totožné.
Kniha by měla byt zařazena do knížek, které musí každý alespoň jednou za život přečíst.

10.07.2020 5 z 5

Vnitřní svět vítězů Vnitřní svět vítězů Marian Jelínek

Kniha obsahuje mnoho příkladů ze sportovního prostředí a ukazuje některé zajímavé výzkumy. Kniha se sice točí pořád dokola, ale čtenáři to vůbec nemusí vadit, protože vždy se ukáže nějaká nový myšlenka. Pozitivně hodnotím práci s vysvětlením "vnitřního dialogu na příkladu brankáře NHL. Kniha je krátká, ale zpracování by šlo podle mého vkusu lépe vyladit. Nerozuměl jsem, proč bylo použito tolik fotek pro ilustraci sportovců, ocenil bych spíše grafy, které více podpoří dané téma. Velmi se mi líbilo před a po každé kapitole daná myšlenka od autora samotného nebo jiných autorů.
Pán Jelínek má ale lepší tituly než je tato, přitom hodnotím kladně a doporučuji.

10.07.2020 3 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Člověk se musí otevřít, aby tuhle knihu pochopil. Než jsem si knížku koupil, tak jsem se díval na film, který je výborný. Kniha je celá podle filmu a nepřínáší nic navíc, co by člověk čekal.
Kniha se dobře četla. Četl jsem si dva krát s rozestupem asi půl roku a dělal jsem si poznámky, které využiji, ale z filmu bych udělal uplně to stejné.

26.12.2016 3 z 5