georginaa georginaa komentáře u knih

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Od začátku do konce napínavý jako kšandy. Občas to mělo nějaké ty pochyby, ale vcelku to stálo za to. Prodírat se v bahně mezi aligátory to opravdu musí mít pevné nervy. Moc mě baví, že přemýšlí jinak, než ti nafoukaní policajti. To dává tomu příběhu prostě bonus. Ale ten konec byl přeci jenom divně ukončen, jako kdyby autor pospíchal to ukončit protože nestíhal dopsat kapitolu. Nicméně jsem se bavila a bylo to skvělé čtení.

09.09.2022 5 z 5

Šakali v mrtvém městě Šakali v mrtvém městě Tex Williams (p)

Tentokrát dobrodružství s reverendem Samuelem Shadockem a Indiánem s vyříznutým jazykem nebere konce. Stále se v poušti motá dokola, neví zda přežije nebo vyhraje. Shadockova žízeň po zlatě je stejně neuhasitelná jako ta Bullockova po pravdě a lásce.

08.09.2022 3 z 5

Cesta pomsty Cesta pomsty John Kirby

Známe z westernů nikde nic, jen v dálce je slyšet bzukot much, cvrlikání cikád, sucho a prašno, tak je to přesně v Colorádu, země banditů a indiánů. Odehrává se tam nejeden příběh. Stále mě tyto kraje a příběhy fascinují.

08.09.2022 3 z 5

Přejezd Přejezd Jiří Švejda

Osud si tě vybere za každých okolností. Můžeš měnit cestu, způsoby a stejně tě to odkloní tomu, co je dané. Přesně to popisuje i tento příběh. Prostě nelze uniknout ať děláš co děláš.

Modrý déšť Modrý déšť Stanislav Rudolf

Další můj oblíbenec z dětských let. Rudolf perfektně uměl odhalit dětská srdce, jejich přání, sny a život mladého člověka. Zaobíral se všedními starostmi a radostmi, s prvními láskami to prostě uměl popsat. Četla jsem všechny jeho knihy a v době ..nácti, to byl pro mě TOP spisovatel.

06.09.2022 5 z 5

Michaela Michaela Vladimír Klevis

Vladimír Klevis byl můj oblíbený spisovatel v mládí. Hltala jsem jeho knihy a sháněla v knihovně všechny jeho díla. Po letech je pohled trochu již jiný, ale to je věkem. Člověk má už jiný nadhled, ale můžu říct, že pro náctileté to má stále svoje kouzlo.

Konec vodníků v Čechách Konec vodníků v Čechách Petr Markov

Tak asi jako každý kdo viděl skvělý film, při čtení si připomínal známé herce a hledal tam něco, co by se odlišovalo od filmu. Jenže bylo to tak perfektně natočené, že se nedá odolat ani jednomu dílu. Jak kniha tak i film byly prostě skvělý.

Nikdo mi neunikne Nikdo mi neunikne John Kirby

Pomsta bude velká, nemůže nechat padouchy zdrhnout a nepomstít se tak za svého otce a sestru. Ten kdo to udělal bude pykat.

Rozbroje v Coloradu Rozbroje v Coloradu John Kirby

V Colorádu si nemůžete být nikdy jistí, zda neschytáte tu nějakou kulku. Vždy musíte být ve střehu. Dan i když se ubránil, musí si přiznat, že vlastně ani neví kdo proti němu bojuje. Musí na to přijít a zabránit tak padouchům, kteří po něm jdou.

Sovák podruhé Sovák podruhé Slávka Kopecká

Další vzpomínky pana herce, jeho humor provází nás do dnes a nejvíce se mi stejně líbil v chalupářích. Tam byl excelentní. Takový komici se už nerodí, škoda jich.

Old Surehand II. Old Surehand II. Karel May

Pokračování opět skvělé a o dobrodružství indiánů a Old Surehanda nebude opět nouze. Tentokrát se děj odehrává v Jefferson City, v hlavním městě státu Missouri , ale neubralo to na zábavnosti.

04.09.2022 4 z 5

Draculův švagr Draculův švagr Miloslav Švandrlík

Tak na tuhle knihu mám opravdu velké vzpomínky. Když jsem jezdila na tábory, tak jsem ji brala vždy sebou a u táboráku, jsem vždy četla nějaký ten příběh a s dětmi jsme se tím strašili, smáli se a probírali každý ten příběh. Všem se to moc líbilo a zábava byla skvělá.

04.09.2022 5 z 5

Murphyho zákony - kompendium Murphyho zákony - kompendium Karl Wagner (p)

Už moje druhá kniha a vždy se u toho dobře pobavím. Některé rady jsou opravdu vtipné a skvostné.

Přehled středoškolské matematiky Přehled středoškolské matematiky Josef Polák

Knihu jsem si koupila před maturitní zkouškou a dost mi pomohla. Dobré vysvětlení, výsledky a postup, je to dobrý pomocník pro ty, kdo tu matematiku má rád.

Rostliny v interiéru Rostliny v interiéru Matthew Biggs

Pěkná kniha květin pro krásný domov. Z této knihy jsem vypěstovala a vybrala si kolem dvaceti květin a opravdu se mi dařilo je pěstovat. Jsem ráda za tuto pomoc, jak si je vypěstovat v pohodlí domova.

04.09.2022 5 z 5

To nejzajímavější z českých hradů a zámků To nejzajímavější z českých hradů a zámků Petr Dvořáček

S přítelem jsme kdysi jezdili každou sobotu na výlety po našich památkách. A musím říct, že jich opravdu nemáme málo. Vždy jsme si vybírali dle knihy, čím nás to upoutalo a tato kniha tomu dost pomohla. Kdo má rád tyto výlety, kniha je slibným pomocníkem.

Začínám znovu žít Začínám znovu žít Beate Hellmann

Přečetla jsem všechny tři knihy, nejvíce se mi však líbil Lařin příběh. Tento příběh byl dost táhlý, nemám ráda alkoholiky a jejich chování. Jsem ráda, že je i pro ně nějaká pomoc, jenže hlavně se musí ty lidi snažit sami za sebe a že chtějí se změnit. Jejich vůle je to nejdůležitější co vlastně mají pro boj proti alkoholismu. Je to opravdu těžké nejen pro ně, ale i pro jejich okolí.

Údolí rozhodnutí Údolí rozhodnutí Marcia Davenport

Jedna z mých knih co je opravdu našlapaná historií a tak velká, že mě bolely ruce při čtení. Četla jsem ji dlouho, musela jsem i odbíhat k jiným knihám, na jeden zátah prostě přečíst nešla, ale dala jsem ji a jsem za to sama sobě vděčná. Kdo má rád opravdu historické romány tak si to užije.

Sladký svět Sladký svět Ed McBain

Nevím proč ale detektivky ED McBaina nijak zvlášť nemusím. Dostala se mi do ruky, tak jsem ji přečetla, a jdu zase o další knihu dál. Nějak se mi to moc táhne, nedokážu se nějak začíst, hold každý má rád něco jiného.

04.09.2022 1 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Opět velmi čtivé povedené dílo. Dva nejchytřejší mozky bojují proti sobě, jeden pro pomstu, druhý pro spravedlnost. Lucian, bývalý spolubydlící nechává za sebou mrtvoly, Robert ho musí po druhé zastavit. Je to nelehké, protože Lucian je vždy o krok napřed. Chris Carter nás čtenáře vůbec nešetří a dává nám zabrat na psychiku. Je to děsivé, náročné, ale svým způsobem podmanivé. Kdo má rád tyto detektivky určitě si přijde na své jako já.

03.09.2022 5 z 5