georginaa georginaa komentáře u knih

Tvrdohlavý kovboj Tvrdohlavý kovboj Leslie Davis Guccione

Mám ráda knihy z ranče, kovbojský způsob života, nádherné krajiny, prostě samota u lesa. Dora utekla na samotu a potkává tam muže svých snů.

24.09.2020 4 z 5

Lařin příběh Lařin příběh Beate Hellmann

Knihu jsem četla již před lety a opět jsem se k ní vrátila. Příběh byl velice smutný, ale vždy nemůže být v životě veselo. Celé to pojetí nemoci a neúspěchu je k zamyšlení. Kam se všichni ženeme a za čím, měli bychom se občas pozastavit a nadechnout a říct si co má největší smysl v životě. Tak na mě kniha působila.

23.09.2020 3 z 5

Známky života Známky života Robin Cook

Cook je odborník na detaily. Tím dává čtenářům mnoho důležitých informací, které by asi nikdy nepoznaly. Jeho knihy jsou dramatické, akční a mají nesmírnou sílu, vtáhnout čtenáře do děje a prožívat příběh naplno. Jeho knihy zbožňuji a tento díl se mi obzvlášť líbil.

23.09.2020 5 z 5

Ta druhá Ta druhá Joy Fielding

Někdy ve vztahu člověk přehlíží signály, které jsou jednoznačné. Jako Jill, která propadla kouzlu Davida a už nevěnovala pozornost, co se kolem ní děje. Pak už samozřejmě bylo pozdě. Mít sílu bojovat o vztah je dlouhodobá záležitost, pokud ještě proti sobě máte pěknou mrchu. Já bych asi na to nervy neměla.

23.09.2020 3 z 5

Svádění po texasku Svádění po texasku Annette Broadrick

Tak u tohoto příběhu jsem se nasmála. Moc se mi líbil i neoblomný Tony, který přes veškeré úsilí se nezaplést s Christin stejně neodolá a bezhlavě se zamiluje. Opravdu pěkná tečka rodinné ságy.

Svatba po texasku Svatba po texasku Annette Broadrick

Trochu akčnější díl, ten se mi líbil, když je propojení akce a lásky, tajemství a plno zvratů.

Námluvy po texasku Námluvy po texasku Annette Broadrick

Druhý díl se mi líbil o něco víc, než ten první. Příběh učitelky, která se zamiluje do otce, který bohužel nemá tolik času na výchovu své dcery.

Láska po texasku Láska po texasku Annette Broadrick

Vidět se po 15 cti letech a znovu se do sebe zamilovat, to je až nemyslitelné a to hlavně, že mají ke všemu syna o kterém Cole ani nevěděl. Uvidíme pokračování , co bude v dalším díle, se nechám překvapit.

Vhodný manžel Vhodný manžel Joan Hohl

Též souhlasím, že se tento díl nějak moc nepovedl. Chvílemi až nudný a štve mě, že si chlap musí lásku vynutit přes prachy.

20.09.2020 2 z 5

Navarrone Navarrone Helen R. Myers

Navarrone byl velice sympatický policajt a hlavně měl velkou trpělivost, ctil spravedlnost a zamiloval se do doktorky Erin, která to neměla v životě jednoduché.

Palomino Palomino Danielle Steel

Tento příběh jsem nesmírně milovala. Po ztrátě manželství najít svůj smysl života, vzchopit se a poznat i jiný život. Zažít opět dobrodružství, lásku a štěstí. To se myslím Samantě nakonec povedlo. Viděla jsem i film, ale ten byl trochu pozměněn a tolik mě to nezasáhlo jako tato kniha, která byla stoprocentně lepší.

20.09.2020

Až na dno Až na dno Joy Fielding

Někdy život ubíhá tak stereotypně, že člověk ani nevnímá žít sám pro sebe. Odkládá své já na druhou kolej a přizpůsobuje to vše rodině, až je najednou konec. Neurčité náznaky ani nevnímá, dokud se něco zásadního nestane. V tomto příběhu manžel co se chce rozvést, který měl všechno a sám vlastně nevěděl co chce. Joanna, která se musí vzchopit a najít zase sebevědomí o které přišla. Akčnosti se dostane díky telefonickým výhružkám, které Joanně přinášejí strach, ale zároveň posilují její touhu se svým životem něco udělat.

Dům pro mou lásku Dům pro mou lásku Danielle Steel

Steelová má nezaměnitelný rukopis. V každém příběhu se musí člověk vyrovnat se ztrátou bližního svého. Truchlit a postavit se znova na vlastní nohy a žít dál. V závěru vždy přijde nečekaná nebo i čekaná láska. Příběhy jsou smutné , ale zároveň dávají naději.

Pustý dům Pustý dům Rosamunde Pilcher

Pilcherová psala naivní romantické příběhy, které se hodně natáčely. Mají stejná témata, bolest, lásku, nový začátek žít dál, nejčastěji odehrávané v idylickém skotské a cornwallské přírodě. I tento pustý dům je plný bolesti, ale zároveň vyrovnání se se situací a pozdější láskou.

20.09.2020 3 z 5

Setkat se znovu Setkat se znovu Lass Small

Trošku akčnější příběh, plný napětí, lásky a poznání. Náhoda je svedla na letišti, přeskočila jiskra na první pohled.

19.09.2020 4 z 5

Muž z modrých oblaků Muž z modrých oblaků Carole Buck

V tomto příběhu je zvláštní to, že chlap má netypické povolání, pro mnoho kluků vysněné - astronaut. Dává to zajímavější náhled a ani v tomto případě nechybí láska. Kyle je zamilovaný do ženy svého kamaráda a po jeho smrti se snaží upoutat Suzan, která je dost odměřená. Je to tím, že je tak ostýchavá, nebo ještě truchlí ?

19.09.2020 5 z 5

Hra na manželství Hra na manželství Donna Carlisle (p)

Romantický příběh - on potřebuje nějakou partnerku na svatbu své bývalky a tak požádá Allison, zda by mu pomohla. Na svatbě to ovšem nebude probíhat tak lehce jak si myslel. Co vlastně ani neočekával je, že se do Alli zamiluje a ona do něho.

19.09.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Bohužel jsem se do této knihy nedokázala pořádně začíst. Nějak mi neseděl styl, nebo vlastně ani nevím. Ztrácela jsem se v mysli někam jinam a to znamená, že mě příběh vůbec neupoutal. Myslím, že tomuto autorovi další šanci nedám.

19.09.2020 1 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

Opravdu opět velice povedený díl. Miluju Reachera a přála bych si aby nikdy neskončil. Nevím proč mám slabost pro tohoto vojáka, ale jeho způsob myšlení, akce a vyřešení každého případu čtu s údivem a netrpělivostí, aby vše dopadlo tak jak má. Svým způsobem mi připomíná Ramba :-), stejný samotář, stejné cítění pro spravedlnost. Vždy se nechtíc nachomýtne k něčemu, co mu nedá spát a musí jít pomoci proti zlu.

18.09.2020 5 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Vlastně Bane byl v celku hodný kluk, jen díky společnosti kolem, se musel ohánět a budit hrůzu, aby chránil sama sebe. Když potkal Jesse, něco ho nutilo ji ochraňovat, dokud nezjistil, že je v tom až po uši. Musel změnit celý svůj svět, aby ji dostal. Byla tak křehká a plachá a zároveň nejstatečnější holka co poznal. Nádherný příběh o vyrovnání se se svojí touhou a svými démony.

18.09.2020 5 z 5