Kříďák přehled

Kříďák https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390150/bmid_kridak-hrk-390150.jpg 4 2914 2914

Všichni máme tajemství. Před některými utíkáme, ale ona si nás najdou. A některé hry končí vždycky stejně… Mysteriózní thriller Kříďák je tu – a nedá se před ním utéct. Cítíte to v lese, ve škole i na hřišti, cítíte to v domech a v lunaparku. Cítíte to na většině míst v malém městečku Anderbury… strach, že vás někdo nebo něco sleduje. Začalo to na pouti roku 1986, kdy se stala ta nehoda. Toho dne potkal dvanáctiletý Eddie pana Hallorana – pana Křídu. Ten přivedl Eddieho na myšlenku nevinné hry pro něj a partu jeho přátel: za pomoci křídových kreseb si mohli nechávat vzkazy. Byla to docela zábava – dokud je křídoví panáčci nedovedli k tělu. Mrtvému dívčímu tělu, rozřezanému na kousky. Tahle událost se jim nesmazatelně vryla do nočních můr. A třicet let poté najdou v dopisních schránkách záhadnou obálku – s panáčkem a kusem křídy. Strašáci z dětských let totiž možná stále dokážou zabíjet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

The Chalk Man , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kříďák. Přihlašte se a napište ho.

Věra91
13.05.2024 2 z 5

Kniha se mi líbila obálkou, ale moc mě nenadchla. Ke knize jsem se musela kolikrát nutit abych ji četla.

Hvězdinka
23.03.2024 3 z 5

Dlouho jsem tuto knihu nechtěla číst, počkala jsem, až odezní ten boom kolem ní. Kniha je čtivá, zajímavě propletená minulost s přítomností. Parta dětí, kde nebyl nikdo 'normální, ' tehdy ani teď. Líbilo se mi to.
3,5 hvězdičky

ellypusik
11.03.2024 3 z 5

Od knihy jsem měla velké očekávání. Určitě se naplnila čtivost, autorčin styl vypravování mi sedl a vizuální stránka se velice povedla. Nicméně překlad se mi nelíbil. Působilo to často jako strojové přeložení z angličtiny na pc. Některé věty opravdu nedávaly ani smysl, což kazilo celkový dojem.
Děj měl spád a byl chytlavý, ale prvních 250 stran se vše dělo velice pomalu a v posledních zejména 20 stran padalo jedno drama za druhých, což mi přišlo jako by už byla autorka tlačená to odevzdat nebo už sama chtěla knihu dopsat. Některé věci zůstaly nevyřešené, což mělo dodat možná záhadný dojem, ale mně to přišlo zkrátka nedotažené. Na prvotinu super, ale čekala jsem od bestselleru více.

50 nejčtenějších knih roku 2020

26.12.2020

50 nejčtenějších knih minulého roku (2019)

27.02.2020

10 právě čtených knih podle uživatelů (březen)

15.03.2019

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Ocenění knihy (2)

2019 - Barry Award (Best First Novel)
2019 - Kniha roku - Čtení tě mění (Napětí)

Kniha Kříďák v seznamech

v Právě čtených65x