georginaa georginaa komentáře u knih

Hra Hra Elle Kennedy

Baví mě tahle série a Hunter mě překvapil svým odhodláním. Jak si uvědomil, že to co prováděl, je vlastně k ničemu. Změní způsob života a ono se to nakonec změní v něco lepšího. Pěkná série.

10.08.2020 5 z 5

Požáry a spáleniště Požáry a spáleniště Jiří Švejda

Jedna z dalších děl p.Švejdy, kde znám prostředí a o to je to ještě lepší, že bylo zfilmováno. Dva kamarádi prožívají své životy, útrapy a lásky. Převládá pocit o pravdivosti a loajálnosti k budování socialismu.

07.08.2020

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Tuto knihu jsme měli na škole jako povinnou četbu. Moje babička uměla mluvit staročeštinou, takže jazyk mi nebyl nijak zvlášť neznámý. Pěkný příběh z vesnického prostředí pod Ještědem.

07.08.2020 5 z 5

Pohádky Pohádky Karel Jaromír Erben

Krásné pohádky od Erbena - Široký, Dlouhý a Bystrozraký, O Budulínkovi, O Jezinkách, ....a plno dalších.

07.08.2020 5 z 5

Všechny mé lásky Všechny mé lásky Stanislav Rudolf

Stanislava Rudolfa známe spíše jako spisovatele pro mládež, dost mě překvapila tato kniha, která vypráví o dospělé ženě a jejích životních situací.

07.08.2020 3 z 5

Strom na konci cesty Strom na konci cesty Josef Frais

Román, který poukazuje na život Richarda, který se musí vyrovnávat sám se sebou, čelit závisti ostatních a zároveň si vytvořit podmínky pro lepší život.

06.08.2020 3 z 5

Figurky ze šmantů / Hvězdy nad Syslím údolím Figurky ze šmantů / Hvězdy nad Syslím údolím František Stavinoha

Tyto povídky z hornického prostředí se mi moc líbily. Osudy lidí, kteří žijí chudě, ale za to žijí s dobrým srdcem a veselou myslí.

Penzión pro svobodné dámy Penzión pro svobodné dámy Josef Frais

Někdy ať se snažíte sebevíc, nenacházíte přesně to co byste chtěli. V tomto případě osamělá taxikářka , která by chtěla nějakého partnera do života ale nějak se jí nedaří najít žádného. Někdy se stane, že se to stane v nečekaném okamžiku. Jen se s tím nesmíte psychicky zdeptat.

06.08.2020 4 z 5

Krasohled Krasohled Jiří Švejda

Tohoto autora mám velice ráda a sbírám jeho knihy, ale tohle se mi opravdu nijak zvlášť nelíbilo.

Bezpečné známosti Bezpečné známosti Josef Frais

V té době tyto knihy byly velmi žádané. Příběh s detektivní zápletkou se dobře četl. Nešlo o to chytit jenom vraha, ale hlavně se dozvědět příčinu tohoto chování, proč se myslí rodí tak strašlivý zločin.

06.08.2020 3 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Nádherné pohádky které jsme četli ve školní družině. Knihu jsme si půjčovali a každý den po škole si četli jednu pohádku. Pěkné vzpomínky.

06.08.2020 5 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

Toulky v minulosti ovlivňují mysl. Nejhorší je špatná minulost, žádné světlo, krása, nic prostě nic. Dokud se nenajde protějšek, který vše rozjasní a copak s tím? Jak se chovat, jak to přijmout? Věčné dilema. Pokud ale někdo navede na tu správnou cestu, není pochyb. To se přesně stalo Aidenovi a bylo to skvělé.

05.08.2020 5 z 5

Elizabeth z Havraního útesu Elizabeth z Havraního útesu Barbara Taylor Bradford

Poslední díl dočten, konečně. Pokračování rodinné ságy, kde Elizabeth přebírá dědictví svých praotců a pokračuje v budování firmy, kde opět čelí plno intrikám a problémům. Musí si však se vším poradit a neztratit svou důstojnost.

Dědicové Havraního útesu Dědicové Havraního útesu Barbara Taylor Bradford

Pokračování života Edwarda, kde už dospěl, byl úspěšným ředitelem firmy. Prožívá opět životní eskapády a čelí různým problémům. Opět čtivé pokračování , jsem zvědavá jak to dopadne v dalším díle.

Havraní útes Havraní útes Barbara Taylor Bradford

Historický román zasažen do viktoriánské éry, kde vše mělo svá pravidla až dalo by se říct tvrdá a puritánská. Ovšem mladý Edward věčně obletovaný dívkami vše změní. Musí čelit více překážkám než by vůbec chtěl.

Vše na dosah Vše na dosah Barbara Taylor Bradford

Moc smutný příběh, plný emočního vypětí, které se přenese i na čtenáře. Snad každý si v životě nese nějakou tu smutnou vzpomínku, záleží jak se s tím člověk popasuje. Záleží též na okolí, zda se najde někdo , kdo tomu bude čelit společně a vytáhne zase světlo života.

04.08.2020 4 z 5

Dokonalá harmonie Dokonalá harmonie Barbara Wood

Čínskou alternativní medicínu nemusím, ani jejich způsoby žití. Ale v knize si to našlo zřejmý účel. Někdo se chce Charlottě pomstít a zničit její život. Je to závist? Chtivost nebo opravdu pomsta za něco? Napínavý příběh od začátku až do konce.

03.08.2020 3 z 5

Důvěrná setkání Důvěrná setkání Kathryn Harvey (p)

Spisovatelka s třetím dílem více zasáhla do erotického dění. Žít v luxusu, užít si co hrdlo ráčí, uniknout od všedních starostí. Líbilo se mi, že to má nádech i detektivní i romantiky. Takže nemohu jinak hodnotit celou sérii jinak než 5 stars.

03.08.2020 5 z 5

Kruté hvězdy Kruté hvězdy Kathryn Harvey (p)

Pokračování v duchu prvního dílu, pomsty za minulost. Ani tady v tomto příběhu nebyla nuda. Svižně se příběh odvíjel a chvílemi byly i překvapivé okamžiky. Určitě půjdu i do třetího dílu.

03.08.2020 5 z 5

Nespoutané sny Nespoutané sny Kathryn Harvey (p)

V jakém prostředí člověk žije, tak prožívá svůj život. Jakkoliv se musí vyrovnávat se špatnými zkušenostmi, má na výběr se z toho nějakým způsobem vymanit, nebo spadnout až na dno a zůstat a trpět. To se nakonec Rachel povedlo. Vymanila se z krutého prostředí, změnila si jméno a začala žít jinak. Bohužel se stálou myšlenkou na pomstu. Moc zajímavý příběh.