georginaa georginaa komentáře u knih

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

První díl mě bavil víc, čekanky se dočkají svých ženichů a jak to bude pokračovat dál - snad se jim všem splní dlouho očekávaný sen.

19.12.2015 4 z 5

Budulínek Budulínek neznámý - neuveden

Kniha je výborně psaná, velká písmena, určená pro první třídu, kde se děti učí písmenka a též vyprávění podle krásných obrázků. Knihu jsem měla jako malá a mám na ní krásné vzpomínky.

08.02.2014 5 z 5

Třetí patro Třetí patro Ivo Pelant

Knihu jsem četla coby ...náctiletá a moc se mi líbila, též pěkné zpracování filmu a výběru herců.

15.12.2012 3 z 5

Mezi Čejeny Mezi Čejeny John Kirby

Dostala jsem celou sérii těchto westernů sešité ve velkou knihu a byla jsem nadšená, protože westerny miluju a hlavně o indiánech. Tentokrát nás příběh zavádí mezi Čejeny, kteří jsou udatní bojovníci a skvělý obchodníci. Miles se vydá na cestu, aby někomu mohl pomoci a přitom mu půjde o život. Musí zapojit veškerý svůj um, aby pomohl a zároveň se nedostal do rukou nepřátel.

30.11.2021 3 z 5

Rád se nechám svést Rád se nechám svést Ruth Jordan

Dobrodružnější příběh na plavbě luxusní lodi Karibským mořem. Odehrává se zvláštní situace, kterou John ještě nezažil. Musí čelit různým překážkám bohaté smetánky.

27.08.2021 2 z 5

Jeho svatba Jeho svatba Suzanne Simms

přečetla za dvě hodiny a ničím mě nepřekvapila, ani příběhem, ani romantikou. Chyběla mi tam akčnost, zápletka a trochu oživení by to chtělo.

04.12.2020 3 z 5

Královský dar Královský dar Elizabeth Chadwick

Historický román, který je zasazen do Anglie. Oliver přijde o všechno a neví co si počne se životem. Vstoupí do vojenské služby, jednou na své výpravě, zachrání život mladé kořenářce a postupně se do sebe zamilují. Tak jeho život najde zase nějaký smysl.

08.11.2020 4 z 5

Pečeme s láskou Pečeme s láskou kolektiv autorů

Opravdu jednoduché recepty pro začátečníky, které zvládne každý.

01.11.2020 5 z 5

Intriky a důvěrnosti Intriky a důvěrnosti Elizabeth Gage

Plno intrik, tajemství, hazardu a vášně. Má vše, co si člověk k odpočinkové četbě může přát.

25.10.2020 3 z 5

Maškaráda Maškaráda Gayle Lynds

Tak tenhle Thriller se mi moc líbil. Musí to být fakt divný pocit probudit se ráno, vypadat jinak, cítit se divně a být někým jiným, než ve skutečnosti je. Smazaná paměť je jak v počítači, někde je ukrytá, jen ji najít a hlouběji zapátrat. K této knize se jistě vrátím a těším se na další díl.

22.10.2020 5 z 5

Dějiny Brna 4 Dějiny Brna 4 Lukáš Fasora

Další pamětní díl Brna, jeho památky, jeho historii v předešlém století.

20.10.2020 3 z 5

Deník našeho miminka Deník našeho miminka Edith Jentner

Když se mi narodily dcery, je mi líto, že takový zápisníček v podobě pěkné knihy nebyl. Uchovala bych pro ně takovou krásnou vzpomínku.

20.10.2020 3 z 5

Tichá hrdost Tichá hrdost Danielle Steel

Válka by vůbec neměla existovat, tolik bolesti a utrpení a vlastně pro co. Pro hamižnost některých lidí, pro nadvládu. Jenže láska se najde za každých podmínek, lidé jsou k tomu určeni milovat. Nezáleží kde a jak, záleží lásku opětovat a bojovat za ní. Neskutečně smutný příběh plný dojetí.

18.10.2020 3 z 5

Poslouchej, zabíjej nebo zemři Poslouchej, zabíjej nebo zemři Sönke C. Weiss

Kniha mě fakt psychicky zasáhla, proboha proč se to děje dětem? Když chtějí chlapy zabíjet, ať se poperou mezi sebou a netahají do toho děti. To je prostě hnus, u takovýchto knih si člověk uvědomí, že je vlastně rád kde žije. V relativně klidném státě, kde skoro nic nechybí a může svobodně dýchat, jíst co chce a mít vlastní postel.

16.10.2020 4 z 5

Práce Práce Émile Zola

Tuto knihu jsem dostala před léty darem a narazila jsem na ní v mé knihovně. Dnes pro mě dost složité čtení, ale přelousknuto. Není to můj šálek kávy.

11.10.2020

Společenská záležitost Společenská záležitost Stephanie James (p)

Pomstychtivý ex nesnese to, že by jeho bývalka byla úspěšnější a bohatší. Za každou cenu bude Kalindě házet klacky pod nohy. Jenže ta se seznámí s jedním mužem, který ji dokonce přitahuje a pomůže jí, jak nad vším vyzrát.

06.10.2020 3 z 5

Země mého srdce Země mého srdce Sherryl Woods

Jedna pohroma za druhou a je to dost složitá věc, celý život se za něčím honit a pak o vše přijít. Dokud ale nejde o život, nejde o nic. Věci se dají nahradit a když vedle máte někoho kdo vám pomůže a miluje vás, vše se to zvládne o něco lépe.

06.10.2020 3 z 5

Z kolébky do hrobu Z kolébky do hrobu Joyce Egginton

Vždy je těžké se prolouskat knihou, jež jsou v příběhu děti, které jsou buď týrané, postižené nebo to končí smrtí. A tady jich bylo dokonce devět s psychicky vyšinutou matkou. Je to psychicky náročné čtení.

05.10.2020 2 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Knihu jsem četla před dvaceti lety a v té době jsem byla stále ve shonu. Pochopila jsem , že člověk by měl i někdy trochu vydechnout tkzv. vypnout a trochu se pustit do svého já a zamyslet se, co je v životě opravdu nejdůležitější. Vše se odvíjí v myšlení, jak přijmeme skutečnosti kolem nás.

05.10.2020 2 z 5

Falešný třpyt Falešný třpyt Virginia Cleo Andrews

Další díl o Ruby, která se dost změnila a začíná se rozvíjet další příběh plný zvratů.

04.10.2020 5 z 5