GYROTOURBILLON GYROTOURBILLON komentáře u knih

Děti unesené navždy Děti unesené navždy Kamil Miketa

Přesně , souhlasím s Lka. Je nutné tuto knihu přečíst.

25.11.2021 5 z 5

Tom Hanks: Cesta ke slávě Tom Hanks: Cesta ke slávě Roy Trakin

Tak jasně, kdo zná detailní začátky TH? Cesta nebyla vydlážděna snadným úspěchem, což herce formovalo. Spousta filmů z jeho začátků, ať už těch dobrých či horších, neznám. Filmy s jeho osobou jsem začal sledovat od filmu Velké vítězství. Filmy jako Apollo 13, či Forrest Gump a Philadelphia jsou favority. Z doby nedávné nedám dopustit na Zelenou míli či Da Vinciho kód ..
V každé z těchto rolí Tom dokáže zaujmout, rozesmát či rozbrečet. I Polární expres, který byl tedy opravdu jiného ražení, mě nadchl.
Jasně, kniha je již staršího data a ne zrovna "čtivě" psaná, nicméně obrázek o herci přeci jen nabídla. A že není o jeho soukromí více, nevadí. Ne každý slavný dá své soukromí všanc. A třeba časem vydá ucelenější publikaci.

23.11.2021 4 z 5

Únik z hlubin Únik z hlubin Alex Kershaw

Plně souhlasím se Stufa. Vynikající kniha

21.11.2021 5 z 5

Santini Santini Vladimír Kunc

Nádherná kniha, krásné fotky, zajímavá biografie. Rozhodně bude stát za to jednotlivá místa navštívit. Absolutně mně zaujal Kladrubský klášter, Sedlec u Kutné hory, ale i menší kaple v Mladoticích.
Ono těch skvostů po ČR máme dost a dost, říkají Číňani či Japonci...

20.11.2021 5 z 5

Umění vítězit Umění vítězit Phil Knight

Super biografie PK. V knize je dobře popsán zrod " firmy ", počátky leteckého cestování , ale i pohled na konkurenční možnosti a dětství a dospívání zakladatele. I já si cenil svých prvních Nike Air, taky mi vydržely. Pravda, v dnešní době, co se kvality týče, jsem již na pochybách..
Ať už v oblasti bot , či oblečení ( i jiných značek ) A že těch značek za tu dobu vyrostlo.
Knihu doporučím zájemcům Nike a čtenářům zajímavé i poučné biografie.

10.11.2021 5 z 5

Monstru podoben Monstru podoben Viktorín Šulc

Tady opravdu není co dodat. Knihy VŠ jsou velmi čtivé, ano morbidní, ale dle faktů. Jen představa toho, že jisté lokality, jsem za denního světla navštěvoval, či navštívil, vyvolává v člověku mrazivý pocit. O Praze to všeobecně vím , že tam kde jezdí za slunného dne maminky s kočárky, po setmění je to lokalita pro zločin, jako dělaná. Ať už je to Prokopské údolí, či okolí Letné. Bohužel je to tak, nebýt ve špatnou dobu na špatném místě. Ale dft. přepadení, či horší delikty nás zrovna tak můžou potkat před dveřmi našich domů či bytů. Obzvlášť v dnešní době, se " živlům " daří. Ale kdy se jim vlastně nedařilo?
Pochopitelně se na 4. publikaci těším.

07.11.2021 5 z 5

Pikový Jack Pikový Jack James Hankins

Kniha JH byla nebezpečně dobrá. I motiv vraha byl vlastně logický. Vím, jak dnes dokáží ublížit lidé, ale i děti jeden druhému. O šikaně se zde rozepisovat nebudu, nicméně věřím, že by taková situace mohla klidně nastat. Posměch v raném věku dítěte se může promítnout do jeho budoucnosti. Ano, v tomto případě to tak bylo, přes svůj handicap a vytrvalost si došel pro svůj cíl..

02.11.2021 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Ale jo, kniha splnila mé očekávání. Občas vtipné komentáře , ale i hluboké myšlenky k zamyšlení. V talk show se M. V. Kopecká hezky poslouchá a je to sympatická osůbka, s dobrými hláškami ale i tou moudrostí. I ta knižní obálka je super. A co se týče StarDance, držím palce !!

28.10.2021 5 z 5

Pekelná princezna Pekelná princezna Harold Schechter

Plně souhlasím s Aia81 a všemi 4 -5 *. Až překvapivě čtivé...
Úsměvná byla návštěvnost farmy poté, zmrzlina, koláče, matky s kočárky a důchodci o berlích, v bezprostřední blízkosti "ostatků". Byla to holt jiná doba.
Takže pánové, mezi námi chlapi, bacha na vdavkychtivé vdovy !!
Já dám plný počet 5*

22.10.2021 5 z 5

Saskia Saskia Vítek Chadima

Ano, oblíbená hlasatelka mého dětství. Její účes je legendární...
Kniha má vše... od dětství SB, po pracovní perličky až po lidskou tvář této dámy. Líbí se mi čistota jejího projevu...
Fotografiemi doplněná publikace dokrášluje dojem.
Knihu doporučuji lidem se zájmem o hlasatelství dřívějších let.

20.10.2021 5 z 5

Open – Otevřená zpověď Open – Otevřená zpověď Andre Agassi

Super biografie , doporučuji

12.10.2021 5 z 5

Patříš mi Patříš mi Mark Tilbury

Kniha MT. splnila mé očekávání. Musím souhlasit se všemi 4 - 5 *
Tvorbu autora určitě budu sledovat.

06.10.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Tak já nevím...Bylo toho všeho nějak moc, teprve konec to osvětlil. Nicméně kniha je čtivá , tajemná, pravda až moc překombinovaná , ale nakonec i uvěřitelná.
Dávám 4 * i za krásnou obálku

04.10.2021 4 z 5

Pacient Pacient Jasper DeWitt

Kniha JD. překvapila. Budu souhlasit se všemi 4-5*.
Určitě si přečtu autorův další počin.

01.10.2021 5 z 5

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

Plně souhlasím s ennlady .

28.09.2021 4 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Ano, tak jsem dočetl. Dvě dějové linky, pravda každá vzdálená od té druhé, ale s blížícím se závěrem jsem začal tušit, jak to bude cca pokračovat. Jasně, trochu to poukazovalo, že šéfová by mohla být L. Konečné propojení bylo velmi zajímavé.
K celé té problematice kanceláří...autorka to vystihla velmi věruhodně, alespoň já ( přestože nepracuji v kanceláři ) jsem podobnou věc s novým kolegou zažil.
Vedení přijalo nového pracovníka na stejnou pozici jako mám já.
Ve velmi krátké době se tento člověk snažil o rozbití kolektivu a docílil toho. Jak se za čas ukázalo, vedení mu slíbilo vyšší funkci i jiný plat, přestože stálým zaměstnancům nikdo nic neoznámil.
Tato osoba od samého začátku nesledovala hodnoty zdejších zaměstnanců, on jako vzdálená rodinná přízeň vedení, potřeboval vyšší místo i finance, což zde dle vedení nebylo možné.
Čili se postaral o rozepře, jako v této knize, každý přestal důvěřovat každému. Dokonce jménem vedení nabízel zaměstnankyním věci, které nikdy vedení nabídnout nemohlo. Ale ano, povedlo se mu to. Kolektiv rozdělil, vytvářel falešné informace, roznášel lži. Rok mi trvalo to tak nějak zvládat, vedení se k tomuto problému odmítlo postavit a čekalo co se stane...až to tzv. bouchlo. Nebyl jsem nikdy vyhozen, ale věděl jsem , že tento člověk opravdu potřebuje odstranit překážky k tomu, co je pro něho prioritou a jde přes mrtvoly. Ale řádnou výpověď jsem po 8 letech podal. A věřte, že jméno David opravdu nespadá do mých oblíbených jmen.
Jasně, v těch kancelářích to tak může být, obzvlášť v dnešní karieristické době. Kniha je dráždivá i smutná, mnohdy pravdivá..ne jen jako psychothriller.

24.09.2021 5 z 5

Hypnotizér - Hypnóza, její moc a síla Hypnotizér - Hypnóza, její moc a síla Marta Fenclová

Super kniha o hypnóze a tím vším spojené. Určitě bych zavítal na jeho show. Kniha je čtivá , a má pořád nádech tajemna.
Autor pochází z kraje mne blízkého. Rtyně v Podkrkonoší, Náchod , Starkoč, Jaroměř...to jsou oblasti , které mně formovaly stejně jako JK. Po letech strávených ve Středočeském kraji pociťuji úctu, ke kraji mého mládí.
Knihu doporučuji

10.09.2021 5 z 5

Případ Kláry P. Případ Kláry P. Jan Vavřík

Ano, neuvěřitelný svět drog. Nevím , co více dodat...
Plně souhlasím s rodak, přestože v mé rodině jisté problémy byly.
Nikoliv s drogami, klasický nezájem, nepochopení, výčitky.
Tato kniha je ovšem masakr, ale uvěřitelný. Jak málo stačí ke sklouznutí, obzvlášť v dnešní době. Ne, k tomuto tématu se již nechci knižně moc přibližovat, přestože je to čtivé, bohužel tak depresivní, že to poté potřebujete vydýchat.

07.09.2021 5 z 5

Uloupený život Uloupený život Jaycee Dugardová

Neuvěřitelné, ale určitě možné. Souhlasím se všemi 4 -5*.

05.09.2021 5 z 5

Alžběta II.: Život moderní panovnice Alžběta II.: Život moderní panovnice Sally Bedell Smith

Plně souhlasím s motokatty a Kozel. Knihu autorky S.B. Smith jsem měl ve svém seznamu knih vyhlídlou delší dobu a nakonec ji koupil, přestože ji v knihovně mají. Něco mi říkalo, že tuto knihu je dobré vlastnit a potvrdilo se.
Knihu doporučuji, vytváří i s fotografiemi výborný celek a pohled do královské rodiny a vše kolem nich.

02.09.2021 5 z 5