hlina hlina komentáře u knih

Chlapec, který přestal plakat Chlapec, který přestal plakat Ninni Schulman

Po prvním díle jsem se těšila na druhý, ale z toho už jsem tak nadšená nebyla.
Zaujala mě zajímavá zápletka, ale měla jsem problém uvěřit mužským postavám. Mám pocit, že mají stále ženský mozek (a srdce) autorky).

12.03.2017 3 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Knížku jsem koupila pubertálnímu synovi a ten řekl, že by se mi mohla líbit. A měl pravdu.
Protože nejsem v tomto žánru příliš sečtělá, nemám tendenci porovnávat s jinými knihami a hodnotit, zda je něco podobné či není. Kniha je napsána velmi čtivě, hrdinka je sympatická, systém testování mě děsí.

12.03.2017 4 z 5

Láska v Paříži Láska v Paříži Nicolas Barreau

Knížka pro mě měla úžasnou atmosféru. Ano, je to román pro ženy, kde se nedočkáte až tak moc překvapivých momentů (i když...), ale čte se to krásně. V dnešním uspěchaném světě to pro mě bylo milé zastavení.

26.11.2016 4 z 5

V srdci je spousta místa V srdci je spousta místa Franziska Stalmann

Velmi čtivý příběh ze života. Čtenář se může v některé z postav poznat.

25.08.2016 4 z 5

Nechápej mě špatně Nechápej mě špatně Marianne Kavanagh

Zpočátku mi knížka přišla taková nijaká, ale pak to najednou začalo dávat smysl a já nemohla přestat číst. Nicméně dialogy byly vyumělkované, strojené.
Nemohu o sobě říct, že bych byla fanynkou Jojo Moyesové, ale když už se o ní píše v anotaci, tak tato knížka jí sahá tak po kolena.

06.08.2016 3 z 5

Život a cesta hrocha Obludvíka Život a cesta hrocha Obludvíka Jiří Dědeček

Tohle já můžu, tohle mě baví. Slovní hříčky, které mě dokáží rozesmát.
Ale zamýšlím se stejně jako Taťka pode mnou, pro koho je knížka určena. Nejsem si jista, jestli děti použité slovní hříčky dokáží ocenit. Nic to ale nemění na tom, že knížku zařazuji do knihovny mezi své oblíbené.

05.08.2016 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Kniha má moc pěkný nápad, za kterým ale trochu pokulhává zpracování. Není to žádný literární skvost, ale bavilo mě to. Kdyby byla tak o čtvrtinu kratší, stačilo by.
Prostě pohádka na podzimní večery.

09.11.2015 4 z 5

Dívka z 6E Dívka z 6E Alessandra R. Torre (p)

Nejdřív jsem si říkala: proč to vlastně čtu? Ale pak mě to najednou strhlo a já četla. Jen jsem měla problém uvěřit hlavní hrdince to zlo v ní.

19.04.2015 4 z 5

Pilot a Malý princ Pilot a Malý princ Petr Sís

Nádherná kniha. Jak píše Brambram: Nejkrásnější kniha letošních Vánoc. Víc asi není třeba psát.

31.12.2014 5 z 5

Hněv andělů Hněv andělů Sidney Sheldon

Není to žádná náročná literatura, ale četlo se mi to dobře. Bylo to střídavě napínavé a předvídatelné. Snažila jsem se chápat motivy jednání jednotlivých hrdinů. Poslední kapitola mi přišla jak z jiné knihy.

20.06.2014 3 z 5

Marcelo ve skutečném světě Marcelo ve skutečném světě Francisco X. Stork

Velmi užitečná kniha, která přiblíží čtenářům myšlení "jiných" lidí. Kniha byla velmi milá, něžná a přitom burcující.

09.05.2014 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Knížka je určitě čtivá. Všechny postavy jsou velmi originální, u některých jsem se ale musela přesvědčovat, že jsou skutečné. Příběh je dokonale vystavěný. Čtenář je udržován v napětí po celou dobu.

06.04.2014 4 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Hezká pohádka pro dospělé. Na začátku to má náboj, pak už se dá dost předvídat, jak vše dopadne. Ale kniha se mi trefila do nálady a pěkně se četla.

09.03.2014 4 z 5

V melounovém cukru V melounovém cukru Richard Brautigan

Kniha, bez které nemohu být a často se k ní vracím. Surrealistická, poetická, snová, magická...

01.01.2014 5 z 5

Co by kdyby: Popelka neobula střevíček Co by kdyby: Popelka neobula střevíček Sarah Mlynowski

Líbí se mi, když se člověk podívá na svět s otázkou: co by kdyby...? Knížka má vtip, příjemnou atmosféru a myslím, že může zaujmout dětské čtenáře.

01.01.2014 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Pro mě ještě lepší než Sběratel. Rhyme a Amélie mě moc baví. Rozuzlení pro mě naprosto nečekané.

23.07.2013 5 z 5

Nadsázka, absurdita, humor, ale i momenty zamyšlení. Občas jsem kulila oči, co vše autor vymyslel. Nadchla mě kompozice knihy.

23.07.2013 4 z 5

Kluk spolkne vesmír Kluk spolkne vesmír Trent Dalton

Trvá velmi dlouho, než pomine pocit, že knížku odložíte nedočtenou. Autor nezvykle dlouho buduje prostředí a postavy. Ale pak se to zlomí a odkryje se vám příběh obyčejného kluka z obyčejně-neobyčejné rodiny.

19.02.2023 4 z 5

V rytmu valčíku V rytmu valčíku Susanna Kubelka

Obsahově zajímavé, ale literárně nic moc. Tři hvězdičky dávám jen díky vloženým textům jiných autorům.

04.01.2021 3 z 5

Motýlí křídla Motýlí křídla Veronika Bicker

Pro dospělého oddychovka, ale pokud knížku bude číst čtenář ve věku hlavní hrdinky, tak si myslím, že bude nadšený. Knížka je napsaná poutavě. Ač řeší problémy náctiletých, nepoučuje.

19.03.2017 4 z 5