hroneczek hroneczek komentáře u knih

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Opět jedna z mála knih povinné četby, která se mi moc líbila a přečtu si ji ráda znovu.

31.10.2017 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Čtivá, mrazivá, velice pěkná.

31.10.2017 4 z 5

Host do domu Host do domu Jiří Wolker

Škoda, že Wolker zemřel tak mladý. Jeho poezie má nezměrnou hloubku. Jedna z mála poezií, které jsem četla.

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Jedna z mála poezií, kterou jsem byla schopna číst. Navíc se mi neskutečně líbila. Hloubka některých balad je úžasná, uchvacující. Škoda, že autor zemřel tak mladý.

30.10.2017 5 z 5

Chápu, že někomu se nekonečné popisy zdají nudné. Ale mě příběh naprosto uchvátil. Vhodné jak pro děti, tak dospělé.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Film mě rozhodně bavil mnohem více. Psáno takovou nějakou zvláštní (pro mě) nezáživnou formou.

30.10.2017 2 z 5

Toxin Toxin Robin Cook

Hodně dobré - napínavé, čtivé, reálné. Reálné až tak, že vám běhá mráz po zádech.

30.10.2017 5 z 5

Bonjour la France! - Rok v Paříži Bonjour la France! - Rok v Paříži Stefan Ulrich

Vtipné, čtivé, prostě bezva. Doporučuji jak na seznámení se s životem v Paříži, tak i jako oddechové čtení.

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Jedna z knih, které mě doprovázely snad celé dětství. Ilustrace nádherné, verše snadno zapamatovatelné, některé si pamatuji do dnes, jiné mi okamžitě naskočí při přečtení prvních veršů. Pokud bych měla označit nějakou knihu, jako knihu dětství, pak to bude určitě tato.

30.10.2017

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Knihu jsem četla už velmi dávno. Moc si nevybavuji děj, ale vím, že se mi líbila - jak psanou formou, tak fotografiemi.

Zabiják Zabiják Émile Zola

Četla jsem už před léty a celou dobu jsem čekala, kdy se konečně objeví nějaký vrah, zabiják, mučitel. Až téměř u konce knihy mi došlo, že zabijákem není osoba, ale alkohol. Zola naturalista každým coulem.

Nana Nana Émile Zola

Pokračování Zabijáka. Naturálně vystihuje život kurtizány. Na to, že je často součást povinné četby, tak se dobře čte. Doporučuji.

Bambi Bambi Walt Disney

Ještě jsou lidé, kteří Bambiho neznají! Jako dítě jsem ho milovala. Jak text, tak krásné ilustrace knihy.

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Pěkné, čtivé, s poučením pro děti.

Muminí moudra Muminí moudra Tove Jansson

Kdysi dávno jsem si Mumínky půjčila v knihovně, aniž bych věděla, co mě čeká. A byla jsem mile překvapená.

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Dětské čtení před spaním. Líbilo.

Unesená nevěsta Unesená nevěsta Teresa Medeiros

Četla jsem před několika lety jedním dechem. Romantické, čtivé, příjemné.

Mach a Šebestová za školou Mach a Šebestová za školou Miloš Macourek

Vtipné, čtivé. Pro začínající čtenáře výborné.

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Romantické dívčí/dámské čtení, kterým je potřeba proložit sérii detektivek, knih o otázkách života , apod. Příjemné, milé. Navíc do NY se chci už od dětství podívat.

Shledání v Barsaloi Shledání v Barsaloi Corinne Hofmann

Tento díl už byl trochu slabší než díly předešlé. Místy se trochu táhl, ale jinak zajímavý příběh a osud.