hroneczek hroneczek komentáře u knih

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Kniha vypovídá o ne moc šťastné, spíše až děsivé části života jedné Američanky, která se zamilovala do Íránce. Díky jejímu vyprávění jsem získala nějaké informace o životě v muslimských zemích, jejich kultuře a (dle mého názoru) o celkové neúctě k ženám. Před statečností paní Mahmoody smekám klobouk.

30.10.2017

Jáma a kyvadlo a jiné fantastické příběhy Jáma a kyvadlo a jiné fantastické příběhy Edgar Allan Poe

Některé povídky super, některé opravdu nic moc. Celkově mě kniha bavila a zaujala tak půl na půl.

30.10.2017 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Další obraz válečné doby, ze kterého vám půjde mráz po zádech. Vždy, když čtu něco podobného, je mi nesmírně líto nevinných lidí nehumánně povražděných během války (válek). Bohužel ve spoustě případů nemá na daná rozhodnutí vliv jen člověk, který je vydává, ale i lidé kolem něj a způsob jeho výchovy a zacházení s ním.

30.10.2017 5 z 5

Kniha mě hodně bavila, zejména popisy některých situací. Celkově napsáno velice vtipně, trefně, užívány krásné slovní obraty. Trochu mi osudy Alana připomínaly Forresta Gumpa.

30.10.2017 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Stejně tak, jako 50 odstínů se mi líbil k Grey. Navíc on byl větší sprosťák, než nevinná Anastázie, takže Grey je ještě o kousek lepší a peprnější.

30.10.2017 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

První díl - super bomba; druhý díl - nic moc, místy se vlekl; třetí díl - velké zklamání, hrůza, vlekl se celý. Musela jsem se nutit ho přečíst až do konce.

30.10.2017 1 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Po výborném prvním díle jsem byla na knihu dost natěšená, nicméně mě poněkud zklamala. Nebyla už tak čtivá a místy se děj dost vlekl. Ale vydržela jsem.

30.10.2017 2 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Pro mě neotřelý příběh, plný napětí a zvratů. Dobře se četlo, dokázala jsem si z popisu živě představit popisovaný svět. Byla jsem natěšená na další díly.

30.10.2017 4 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Příběh opravdové, hluboké a zároveň nešťastné lásky. Pro toho, koho milujete, chce za každé situace jen to nejlepší.

Pocahontas Pocahontas Walt Disney

Disney je pro děti prostě klasika - krásný příběh, většinou s mravním poučením doplněný krásnými ilustracemi. U Pocahontas se mi vždy líbily její vlasy a oblečení.

30.10.2017 5 z 5

Za pohádkou kolem světa: Pohádky národů celého světa Za pohádkou kolem světa: Pohádky národů celého světa Vítězslav Kocourek

Krásné, zajímavé, poučné.

Pohádkový dědeček Pohádkový dědeček Eduard Petiška

Krásná kniha, nápadité příběh, psáno jak pro dětskou představivost, tak pro rodičovskou povinnost.

Lady a Tramp Lady a Tramp Walt Disney

Romanťárna pro malé čtenáře. Pěkná ilustrace, pěkný příběh.

Pohádky ze světa zvířátek Pohádky ze světa zvířátek Gisela Fischer

Je pravda, že z knihy si pamatuji spíše jen krásné a propracované ilustrace než psaný příběh.

30.10.2017 2 z 5

Aristokočky Aristokočky Walt Disney

Miluji kočky, takže Aristokočky byly jasná volba pro mě, jako malou čtenářku.

50 nejzdravějších SUPERpotravin 50 nejzdravějších SUPERpotravin Brigitte Hamman

Jasné, přehledné, základní informace o každé ze superpotravin.

Synergie vztahu město-venkov Synergie vztahu město-venkov Jana Kouřilová

Jasné, přehledné, výborné pro studenty regionálního managementu.

28.10.2017 3 z 5

Introduction to the EU law / Úvod do práva EU Introduction to the EU law / Úvod do práva EU Rudolf Hrubý

Přehledný, jasný, strukturovaný popis fungování EU, výborné pro studenty ekonomie, práva či regionálního managementu.

28.10.2017 4 z 5

Česko-anglická kniha vtipů / Czech-English Joke Book Česko-anglická kniha vtipů / Czech-English Joke Book Jeremy Taylor

Některé vtipy jsou dobré, jiné dost průměrné, ale na procvičení angličtiny úplně super.

28.10.2017 2 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Četla jsem jí v angličtině, moc pěkný příběh.