iwig iwig komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Do sklenarskyho sveta jsem se zase hrozne rada ponorila a jen cetla a cetla. Tak rychle, ze si to mam chut precist hned znovu. Vyborna fantasy serie, s kterou zapominam na realny svet.

19.05.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Svet sklenaru a lidi z nizin je pusobive vykreslen. Rada jsem se ponorila do vsech zajimavosti, ktere tento vymysleny svet prinasi, a utekla tak od reality, coz u fantasy knizek tak rada vyhledavam. Moc se libi vypraveni skrze hlavni hrdinku. Predtim jsem cetla pouze fantasy, kde byl hlavnim hrdinou muz, proto je to pro me hezkym ozivenim.

29.01.2021 4 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

(SPOILER) Na knizce se mi velmi libil svet snu a besu, ktery se vsak autorka nemusela bat vice vykreslit a venovat risi fantazii vice prostoru. Zajimave veci a udalosti nebyly dostatecne rozvedene, autorka si s urcitymi pasazemi mohla vice pohrat. Dej vzdy spel k nejake prevratne udalosti a kdyz nastala, tak byla odbyta velmi kratce (napr. smrt Sonji, posledni noc).
Nebylo mi rovnez jasne, v jake dobe se pribeh odehrava. Coz by vubec nevadilo, ale autorka obcas pouzivala slova nebo vymozenosti, ktere mi do knihy nepasovaly (napr. sprcha).

24.03.2021 3 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

Moje srdcova knizka. Knihu jsem cetla jiz pred deseti lety na gymnaziu, ale stale si vybavuju pocity, ktere jsem pri cteni mela. Filosoficky presah knizky vnimam dodnes. Knihu si chci urcite precist znovu.

29.01.2021 5 z 5