Janadvorackova Janadvorackova komentáře u knih

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Jsem trpělivá - čtu další díly, i když se mi vlastně nelíbí.
A náročná - nebaví mě divné příběhy, které by vlastně mohly kopírovat nějaké skutečné životní situace.
Ale až při čtení té série zjišťuji, jak strašně pitomé to je. Takhle se fakt lidé chovají a přemýšlejí?
Ne v mém vesmíru.

30.06.2024 1 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Slušný nářez. Divím se, že tihle ostře sledovaní lidé kompletně nepatří do tajného klubu sériových vrahů.
Honí je novináři. Skoro nikam nemůžou sami...
A nedivím se ani, že Harry nějaké zadostiučinění našel v armádě, kde ho brali trochu jako normálního týpka.
Máma nebyla jediná, koho ztratil.
Při čtení jsem si říkala, kolik "zaručených" zpráv z médií bylo fakt pravdivých. Ty hyeny si rády vymýšlejí.

30.06.2024 5 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Nikde to není větší masakr než na dočasném porodním oddělení nemocnice v době první světové a pandemie španělské chřipky.

09.06.2024 5 z 5

Lukostřelec Lukostřelec Paulo Coelho

Další seberozvojově-meditační-poznávací téma sepsané do krátkého rozhovoru o poznání sebe samé(ho).
Každý si v tom to svoje najde.
Jen je u tohoto autora problém, že ve výsledku si zapamatujete jen to, abyste byli sami sebou, hodní na všechny kolem, hrozně pozitivní a uměli pracovat s vlastní, i negativní energií, protože pitomci, které v životě potkáte, (a že jich potkáte), vám nestojí ani za zvýšení tlaku.

08.06.2024 3 z 5

Boží milost Boží milost Bernard Malamud

Námět včetně možnosti humoru v textu se mi líbil.
Zpracování bez humoru mě nebavilo.

07.05.2024 odpad!

Pět Číňanů oběšených v Idahu Pět Číňanů oběšených v Idahu Jenny Tinghui Zhang

Místy trochu předvídatelný příběh mladé Číňanky, která je prodána do otroctví. Místy mě děj překvapoval.
A když si vezmu, že se to mohlo klidně stát, je mi smutno.

21.04.2024 4 z 5

Léčba neklidem Léčba neklidem Saki (p)

Zajímavé náměty, mnohdy zákeřně zpracované.

19.03.2024 4 z 5

Ohně: Láska a jiné katastrofy Ohně: Láska a jiné katastrofy Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Island je zajímavý tím, že je prostě zajímavý. Do jeho neopakovatelné krajiny se dá zasadit nejeden neobyčejný příběh. Nebo i zcela obyčejný - jako tenhle. Odmyslete si sopku a je to obyčejná romance stárnoucí ženské, která zblbne a na pozadí vlastních trablů si řeší nějaké další.
Jenomže Island tomu přidal hodnotu, takže i když je ta milostná linka úplně pitomá, zbytek na mě zapůsobil.

14.01.2024 4 z 5

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Asi mě víc zaujal film, i když také nebyl nic moc.

05.09.2023 3 z 5

Za novými světy Za novými světy Richard Halliburton

Čtivá kniha.

22.04.2023 5 z 5

Bazén a další povídky Bazén a další povídky * antologie

Další povídky hororové, mystické, s náznakem tajemna, jak to kdo chce definovat.

07.01.2023 3 z 5

Doktore, šťastný a veselý! Doktore, šťastný a veselý! Patrick Taylor

Tenhle díl jsem četla hrozně dlouho.
Až na pár zajímavých odhalení ohledně některých obyvatel vesnice se toho moc neděje.

17.10.2022 2 z 5

The Crown: Podrobná historie The Crown: Podrobná historie Robert Lacey

Žít bych v tom nechtěla, ale zprostředkovaně vždy zaujme :).

31.07.2022 4 z 5

Hlad Hlad John Creasey

Byla jsem zvědavá, jak se autor porval s tématem hladu. Poté, co jeho předchozí dvě knihy se hodí spíš jako čtivo na wc, a když dojde papír, nevadí... Ne, já fakt musím, to nejde. Zkrátka říkala jsem si, že hladové téma bylo aktuální vždy, co člověk po světě chodí, napadlo mě, že by příběh mohl mít něco do sebe.

Výsledek mě překvapil.
Velmi.

20.02.2022 odpad!

Fašismus: Varování Fašismus: Varování Madeleine Albright

Zajímavé shrnutí nechvalně proslulého smýšlení uplatňovaného v mnoha zemích.
Někde se nacismus vytratil, jinde se ale rozjel na plné obrátky.

15.01.2022 4 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Asi k tomu nemám víc co říct, než kolik se zmiňuje v předchozím komentáři. Měla jsem stejné "problémy." Ale je to dobrý příběh.

24.07.2021 4 z 5

Osudový pohled Osudový pohled Renata Bicencová

Taková bravíčková romantika pro roztoužené slečny.
Nebyla jsem roztoužená :).
Hloupé to není, jen nejsem cílovka. Ale pokud už, ráda si podobnou věc přečtu od našich autorů, než zahraničních.

27.06.2020 2 z 5

Příběhy pilota Pirxe Příběhy pilota Pirxe Stanisław Lem

Povídky různorodé kvality.
Celkový dojem: jako bych četla míšence Clarka a Asimova, což vůbec není na škodu. Nejvíc se mi líbily povídky (Test, Albatros a Lov).
Hloubavé a místy dobrodružné, vizionářské. Pirx mi ale k srdci nepřirostl. Právě od první povídky "Test," ho považuji prostě za poděsa :).

19.06.2020 3 z 5

2000 nejlepších receptů z české i zahraniční kuchyně 2000 nejlepších receptů z české i zahraniční kuchyně Jana Frolíková

Hustá kuchařka. Před dvaceti lety jsem ji dostala k Vánocům od rodičů. Dali mi k tomu věnování "Hodně úspěchů, štěstí, snahy a finálních výrobků v příštím roce z tého, pro tebe neznámé sci-fi literatury, přejí rodiče."
Sci-fi já totiž ráda. Existenci kuchařek jsem nebrala na vědomí :).

Díky onomu vynalézavému, nenásilnou psychologií nadívanému věnování, jsem z knihy vytvářela převážně pomazánky a různé studené mňamky.
Dodnes jsem ovšem spíše zastáncem názoru, že sníst se dá všechno a prdel si to přebere. Naštěstí mám dva tisíce možností, jak to zjistit. I teď do ní občas mrknu. Recepty jsou jednoduché, obvykle z ingrediencí, kterým říkám "normální."

05.06.2020 5 z 5

Lea z Leeuwardenu Lea z Leeuwardenu Arnošt Lustig

Tak třeba Dita Saxová mě nebavila. Psána náznakově někým, kdo "to" zažil.
"Lea" je naopak napsaná velmi věcně. Autor věděl. Hrdina (ne)tuší. Čtenář by nejraději zapomněl.

04.06.2020 3 z 5