jean_ralphio jean_ralphio komentáře u knih

Zpověď trosečníka Zpověď trosečníka Gabriel García Márquez

no trochu nadhodnocenne hodnoceni. autor je samozrejme skvely reporter, ale oproti jinym jeho kniham to neprinasi nic moc navic, "jen" popis takrka neuveritelneho pribehu.

s trochou nadsazky bych rekl, ze uplne nejvic me na knize zaujal uvodni komentar, ktery se na celou vec dival z sirsiho pohledu.

28.03.2019 3 z 5

Kronika ohlášené smrti Kronika ohlášené smrti Gabriel García Márquez

Pro me asi nejlepsi kniha od marqueze. zaverecna gradace je silena. odtazity skoro az usecny styl vypraveni se dokonale hodi pro navození atmosfery kolektivni viny a nahodilosti sveta.

28.03.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

no uprimne jsem si to vybral k precteni jen proto, ze jsem chtel zkusit ceskou fantasy a toto melo dobre hodnoceni.
chyba.. jednoduse se mi nepodarilo uverit takrka vubec nicemu z pribehu. je to takoveto, ze postava nekde jde a najednou se ji deji zajimave veci a dopredu vime, ze jako jo je to strasne napinave, ale asi ji vlastne nic nehrozi ze? :/
a nebudu zastirat, ze ten svet se mi moc nezda, ale to tezko soudit, protoze v prvnim dile jsme se o nem v podstate nic nedozvedeli (coz by treba mohlo byt i fajn, kdybychom tak mohli souznit s hlavni hrdinkou. jenze ona ma teoreticky pristup ke vsem informacim, vsechny dulezite postavy ji reknou cokoli, kdyz se jich zepta..)
no ale aspon musim rict, ze ilan je docela dobre vykreslena, teda hlavne v kontrastu s ostatnimi postavami.

25.03.2019 2 z 5