JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Prastaré povídky Prastaré povídky Eva Večeřová

Kniha provázená hezkými obrázky. Pro děti poutavé. Text není příliš dlouhý. Střídali jsme se ve čtení sedmiletý syn a já.

08.11.2021 4 z 5

Na procházce se psem Na procházce se psem Jeanette Przygoda

Zajímavé a inspirativní čtení pro učenlivého pejskaře.

24.01.2021 5 z 5

Dobrodružství ve velehorách Dobrodružství ve velehorách Bear Grylls (p)

Prima kniha pro kluky i děvčata s dobrodružnou a zvídavou povahou.

24.01.2021 5 z 5

Riskantní rozhovor Riskantní rozhovor Milena Holcová

Moc dobré četní, ostatně jako vždy u této autorky. Mezigenerační neshody ale nejen ty. ....

26.04.2020 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Zajímala mě kniha po dlouhém čase znovushlédnutí filmu. Nadchla jsem se jím. První část téměř věrně kopírovala příběh filmu. Zklamaná jsem byla novým jménem Dětské císařovny...ve filmu daleko hezčí. Jinak stejně, ne -li víc kouzelný příběh.
Chybou na kráse pro mě byla ale druhá polovina knihy, kdy se Bastian dostal do příběhu...pohádková krása byla tatam...není to škoda? Právě jsem si říkala, jak je krásné, že něco zůstalo tak milé v drastickém světě H.Pottera a jeho několika dílů...

19.04.2020 4 z 5

Houbové království Houbové království Radomír Socha

Kniha, která je napsaná vědeckým pracovníkem. Krásná pohádková knížka...nápad, láska k přírodě, poučení, laskavost, podpora fantazie....vše, co dětská kniha má mít. Doporučuji nejen milovníkům hub.

27.03.2020 5 z 5

Soutěž Jedlíků Soutěž Jedlíků Lukáš Pavlásek

Tak toto byla jízda....ne, vážně, bylo to hrozné. Ploché a hloupé dialogy. Odvážný ten, kdo to vydal.

24.02.2020 odpad!

Učitel odchází Učitel odchází Ljubov’ Rafailovna Kabo

Na knihu jsem narazila ve staré knihovně, díky výzvě jsem si ji přečetla.Nijak mě nezaujala.

22.02.2020 2 z 5

Chlapec, který pěstoval dráčky Chlapec, který pěstoval dráčky Andy Shepherd

Zaujala mě obálka a název knihy, když jsem vybírala nějakou knížku synovi. Vzhledem k tomu, že má rád draky jsem doufala,že se mu bude líbit. Líbí, predčítám každý večer.

30.12.2019 3 z 5

Orinokem k přechodu Orinokem k přechodu Milena Holcová

Milena Holcová nezklame! Nemám pochyb, že se brzy vydám v jiné její knize zase s radostí do světa.

16.12.2019 5 z 5

Listopad Listopad Irena Eliášová

Přiběh zajímavý. Nějaké skutečnosti se mi nezdají až tolik skutečné.Dialogy jsou velmi jednoduché...vypovídá to nejen o prostředí, ze kterého příběh je, ale i o "jiskrnosti" romského etnika. Děkuji za čtenářskou zkušenost.

09.11.2019 3 z 5

Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Rana Ahmad

Někdo tu psal, že kniha měla spád až v druhé polovině. Já to mám opačně, zajímavější pro mě byla první polovina.

28.08.2019 4 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Četla jsem, protože mám v jiné čtenářské výzvě tuto kategorii splnit. Myslela jsem, že zážitek ze čtení bude horší. Tato jednohubka tedy překvapila.

11.07.2019 4 z 5

Tiché zlo Tiché zlo Emma Viskic

Obálka a popis přiběhu mě zaujal, proto jsem si i knihu koupila. Ale knížka, o které bych básnila, vydýchávala, přemýšlela dalši dny, to není.

02.07.2019 4 z 5

Neviděli jste Melody? Neviděli jste Melody? Sophie Hannah

Zvláštně napsaná kniha....na začátku mě až unavovaly popisy jednotlivých míst v hotelu. Nebyla mi na začatku sympatická ani hlavní hrdinka....postupně příběh nabíral na zajímavosti. Nakonec si myslím, že kniha byla fajn, ale co ten "konec"?!

15.06.2019 4 z 5

Pan Buřtík a pan Špejlička Pan Buřtík a pan Špejlička Zdeněk Svěrák

Synkovi se příběhy této dvojice líbily, mně tolik ne. Je to ale kniha pro děti.

11.06.2019 4 z 5

Křik mlčení - můj boj proti Vladimíru Putinovi Křik mlčení - můj boj proti Vladimíru Putinovi Ildar Dadin

První polovina dějová, neuvěřitelné zacházení v 21.století! Druhá polovina knihy je hlavně o politice, dopadech dopisu hlavniho hrdiny jeho přítelkyni.Průměrné čtení.

08.04.2019 3 z 5

Přivedu vás zpět Přivedu vás zpět Joachim Gerhard

Kniha se zajímavým tématem a bohužel i pro některé aktuální. Bohužel mě děj neodzbrojil, nepřipoutal ke knize...

06.04.2019 3 z 5

Medovníček a Medulka Medovníček a Medulka Jan Lebeda

Další krásné povídání o přírodě. Na konci byly i slzy u mého synka....přijde ještě někdy Medovníček?

16.03.2019 5 z 5

Deník z Guantánama Deník z Guantánama Mohamedou Ould Slahi

Zajímavý osud. Nekonečné výslechy, přesuny a znovu výslechy....se začerněnými řádkami docela těžké a nezáživné čtení.

03.03.2019 3 z 5