jmv jmv komentáře u knih

Park Drama věků / The Park Drama of the Ages Park Drama věků / The Park Drama of the Ages Radim Passer

Knížka je dvojjazyčná, sloupec vlevo anglicky, vpravo česky. Takže když nic jiného, aspoň si můžete trénovat angličtinu.

16.03.2020

Jan Palach Jan Palach Josef Culek

Zajímavé, jak kteří politici postupně obraceli názor. Škoda, že dodnes není jasné, jak myslel Palach v dopise na rozloučenou, že jsou skupina a do pěti dnů se upálí další student, nebudou-li splněny požadavky.

23.02.2020

Rozrušená země Rozrušená země Michail Alexandrovič Šolochov

Pamatuji si z povinné četby silný zážitek, když vstupoval do kolchozu a hrdě hlásil, že dává do společného vlastnictví jednu krávu, šest slepic, manželku a tři děti, ... (možná už si to nepamatuji úplně přesně).

06.02.2020

Československo - průvodce Československo - průvodce Ctibor Rybár

Velmi dobře vypracovaná kniha se spoustou plánů na vycházky a vyjížďky, odkazy na ubytovny apod. ovšem z doby před více než 40 lety. Takže prakticky nepoužitelná.

08.01.2020 1 z 5

Velký americko-český slovník Velký americko-český slovník Sinclair Nicholas

Býval to skvělý slovník, jenže dnes už je internetem převálcován. Ledaže by internet zakázali...

20.12.2019 4 z 5

Fyzika – přehled učiva základní školy Fyzika – přehled učiva základní školy Jaroslav Vachek

Slušná příručka základů, má 328 stran.

16.12.2019 4 z 5

Souhvězdí naší oblohy Souhvězdí naší oblohy Oldřich Hlad

Je to brožurka a 51 volných pohlednic se schématy oblohy, ale v nabídce vazby jsem si nebyl schopen vybrat. Pečlivě zpracováno včetně hvězdiček, které na obloze téměř nejsou vidět.

07.12.2019 4 z 5

Černý blesk Černý blesk Eduard Fiker

Typická "foglarovka". Šlechetný chlapec, všechny postavy jsou buď příkladně dobré, nebo odporně zlé. Jako dítěti by se mi to možná líbilo.

13.10.2019 2 z 5

Smrt z rukávu Smrt z rukávu Erle Stanley Gardner

Tuhle knihu máte v databázi dvakrát. Podle obrázku jde o tutéž detektivku, i když má jednou 130 a podruhé 136 stran. Zarazilo mne také, že vůbec není uveden překladatel. Přikláním se k hodnocení, že Gardner se pustil na tenký led, protože ty čínské opičárničky mu vůbec nevěřím.

10.06.2019 1 z 5

Rusko-český a česko-ruský kapesní slovník Rusko-český a česko-ruský kapesní slovník Světlana Borisovna Luckaja

a) ty dvě dámy Luckaja a Boturová jsou recenzentky, ne autoři, ti se jmenují Dvořáková, Kolafová, Pleský a Šroufková
b) politicky poplatné době je ve slovníku co - jednotlivá slova, nebo gramatika?
c) zpracování slušné, ovšem dneska se většina lidí spíš podívá do mobilu, než by listovala v bichličce velikosti krabičky od menšího mobilu

12.05.2019 3 z 5