keiko33 keiko33 komentáře u knih

Mráz Mráz Bernard Minier

Moja prvá kniha od autora. Nebolo to zle, Len žiadne terno. Proste taký priemer. Po prečítaní knihy, prvé čo ma napadlo bolo, že má kniha trochu sklamala a pritom mala fakt veľký potenciál. Už len vymyslieť vraha ako je Julian a tu psychiatrickú liečebnú, niekde osamote v horách. Prvých 200 strán išlo strašne pomaly, potom to už išlo celkom fajn. Servaz ako detektív ujde, no trochu ho autor precenil. Na jednej strane je chorý a má horúčku, no zvláda naháňať vraha. Ako celok to bol chaos. Na konci by všetko malo do seba zapadať, no tu niektoré vysvetlenia nedávajú vôbec zmysel, respektíve sú málo uveritelne. Na celom dojme mi tiež ubral slovenský preklad. Ten bol hrozný. Ak by som sa k autorovi vrátila, tak len v češtine. Za mňa tak 3,5*

24.01.2022 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Po predchádzajúcej skvelej časti, toto bolo sklamanie. Priemerná detektívka. Chvíľkami som sa nudila. Čo sa tíka vraha,dôvod vrážd ani nebol vysvetlený. Áno mal to v živote ťažké, ale to z femoralnou tepnou nemalo zmysel. Odkiaľ to vedel vrah tak dobre. S jeho vzhľadom by som čakala že tam bude aj sexuálne napadnutie, nielen mučenie. Proste to vraždenie bolo jeden veľký chaos, psychicky narušeného jedinca. Erika mi už začala liezť na nervy s tým nerespektovanim autorit. Robí si čo chce, čo ju v danej chvíli napadne. Nechápem to skvelé hodnotenie, asi už mám za sebou oveľa lepšie detektívky,lebo to je taký priemer.

12.01.2022 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Prvé dve knihy boli taký priemer. Toto už bolo niečo iné. Napínavé od začiatku do konca. Erika sa mi začína čím ďalej, tým viac páčiť. Je ako motýľ. Pomaly začína odhadzovať kuklu a prestáva trúchliť za manželom. Príbeh bol zaujímavý, už len tým, že šlo o starý nevyriešený príbeh dieťaťa. Ako vystrihnuté z môjho obľúbeného seriálu Odložený prípad. Lenkina návšteva odľahčila smutné vyšetrovanie. Autor sa postupne zlepšuje, no aj tak mi tu chýbala ponurá atmosféra Londýna.

11.01.2022 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Po prvej časti, ktorá pekne rozbehla sériu, som sa celkom tešila na pokračovanie v práci aj osobného života Eriky. Ale trochu ma pokračovanie sklamalo. Nebolo zle, bolo to celkom napínavé, čítalo sa to rýchle, ale skĺzlo to do obyčajnej detektívky. Žiadne wau tam nebolo, žiadne zimomriavky. Neviem, v autorovom štýle mi niečo chýba, asi emócie. Erika ako postava je fajn, som rada že je žena, ale pôsobí príliš obyčajne. Tie sekcie o slovensku a jej rodine pôsobia neprirodzene. Ale dám sérii ešte šancu.

09.01.2022 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Prvá časť bola slabšia, no postupne sa to zlepšovalo. Táto časť už bola super. Už som sa aj dosť dobre zorientoval v tých postavách. Na tejto sérii sa mi páčilo, že sa zamerala na hlavnú hrdinku Jude a jej snahe dokázať všetkým, že aj keď je človek, patrí do do sveta Elfham. Čo mi na konci trochu chýbalo, bolo nejaké uzavretie ohľadom nesmrteľnosti, veď Jude bola človek a Cardan nesmrteľná víla. Ona bude starnúť a on nie?

06.01.2022 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Určite lepšia časť ako jednotka. Je to napínavé, plne zvratov a samozrejme prekvapivá zrada na konci. Jude je nebojácna bojovníčka a Cardan poslušný a nezodpovedný kráľ. Alebo je to len zdanie?

05.01.2022 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Ku knihe som sa odhodlala kvôli výzve a musím povedať, že aj keď už dávno nie som táto veková kategória, celkom milo ma prekvapila. Nebola som z nej paf, ale ako príbeh pre mladšie ročníky ujde. Čo ma otravovalo, bolo neskutočne veľa postáv a tvorov. Mala som z toho hotový šalát. Autorka má až príliš bujnú fantáziu, tie postavy som si nevedela veľmi predstaviť. Niekedy je lepšie písať jednoducho, nevymýšľať príliš veľa. Potom sa čitateľ stratí. Ale hlavná línia príbehu a hlavné postavy boli fajn. Mám rada nebojácne a silné hrdinky a Jude taká bola. Cardan bol proste rozmaznaný a sebecký blbec. Snáď v ďalších častiach dostane rozum.

03.01.2022 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Ku knihe som sa dostala vďaka vyzve, no na autora som sa chystala už dlhšie. Jedno sa mu uprieť nedá, píše pútavo, aj keď vám niektoré maličkosti dôjdu až na koniec. Motív vrážd som veľmi nepochopila, respektíve čakala som niečo wau. Detektívka je z prostredia Londýna, takže som čakala takú mrazivú, ponurú atmosféru. Tie zimomriavky mi tu chýbali. Áno, čítalo sa to rýchle, ale len preto, že ste chceli vedieť kto je vrah. Tiež mi tu chýbali taký ten strach, že keď sa začítate do knihy a niečo buchne a vy nadskočíte. Rola hlavného detektíva sa mi páčila. Mám rada odvážne a nebojácne ženy. Celkovo vyšetrovací tým bol fajn, že ich tam bolo viac a boli zohratí. Ale ako začiatok série to bolo dobré. Určite sa pustím aj ďalších častí.

31.12.2021 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Autorka je majsterka slova. Keď sa "zažerie" do nejakej témy, kniha vás nepustí, kým nieste na konci. Krásne opísala život a hlavne smútok slonov. Opisy boli tak precítené, že máte chuť zbaliť sa a navštíviť safari. Všetky postavy boli do detailov premyslené. Príbeh vám dá oveľa viac, než očakávate. Ako už tu bolo spomínané, ten koniec nebol taký, aký očakávate. Čakáte, že Jenna nájde svoj šťastný koniec. Ona ho síce nájde, ale nie taký ako očakávate. Ale to je autorkou štýl, nakoniec obrátiť všetko hore nohami. Krásny príbeh.

30.12.2021 5 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Taká vianočná oddychovala. Síce som od začiatku tušila s kým skončí, ja som sa bavila. Kate bola super baba, samostatná, talentovaná a hlavne dobrosrdečná. Čo mi trochu vadilo, bol hrubý slovník jej kamarátky. To mi kazilo dojem sladkej romantiky.

23.12.2021 4 z 5

Život udeří, kam se mu zachce Život udeří, kam se mu zachce Petra Hülsmann

Milý oddychový príbeh. Maria má už v sedemnástich rokoch jasné, čo v živote chce, a to lodenicu. No po nečakanej udalosti, ktorá ju rozhodí, zanechá svoje plány a vrhne sa do bezstarostného života. Po dvanástich rokoch s musí vrátiť na miesto, ktoré malo patriť jej a nahradiť svoju chorú sestru a zároveň sa postarať o ňu a jej deti. Zo dňa na deň vymení svoj bezstarostný život, za život svojej sestry. Aj keď sa tomu vzpiera, začína dospievať. Rakovina je hrozna choroba. Autorka sa zamerala nielen na pocity chorej, ale aj na to aký má vplyv na rodinu chorej.

22.11.2021 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Tak zápletka bola fakt niečo. Geo je svedkom, ako jej milovaný priateľ zabije jej najlepšiu priateľku a ona mu pomôže zbaviť sa jej tela. Dlhé roky si aj napriek tomu žije svoj život, až kým sa nenájde Angelino telo. Autorka vás od začiatku drží v napätí, pomali rozplieta minulosť. Skoro celú knihu som chcela dať plne hodnotenie, no ten koniec to zabil. Bolo to také rýchle, nedomyslene. Takže pre ten záver 4*

08.11.2021 4 z 5

Toto je moje srdce Toto je moje srdce Christie Craig

Velmi pekny pribeh, ktory chyti za srdce. Autorka prepojila lasku dvoch mladych ludi s tragediou, ktora ich spojila. Zahada okolo Erikovej smrti dodala pribehu iskru, ktora vas nutila citat dalej. A pri citani autorkinho dodatku na konci knihy, mi az vyhrkli slzy. Myslime si, ze mame v zivote velke problemy, no to je nic, oproti ludom ako bola Leah, ci ludom, ktori to s nimi prezivaju, ten strach a neistota, ze kedykolvek mozete prist o milovanu osobu. A pri citani takehoto pribehu si uvedomime, ake su nase problemy malicherne.

31.10.2021 5 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Mne sa to pacilo. Samozrejme to nieje top detektivka, ale urcite z tych lepsich. Autorka zvladla super zaciatok serie. U mna je dolezita hlavna postava serie a tu je nou Lizzy. Mam rada romantiku, preto sa mi pacilo, ze ju autorka zahrnula do pribehu. Na Lizzy bolo zaujimave to, ze aj napriek tym zverstvam co zazila, bola ochotna pomahat ludom s podobnym osudom, ci ludom prednasat, ako sa chranit, aby predisli napadnutiu aj za cenu toho, ze si bude kazdy den pripominat, co sa jej stalo. Takze za mna ano. Uz sa tesim na pokracovanie. Lizzy a Jareda som si oblubila.

14.10.2021 5 z 5

Zrádná říše Zrádná říše Julie Johnson

Budem hodnotit seriu ako celok. Prva cast bola super, plna napatia, nielen medzi Emiliou a Carterom. Ale postupom casu, mi cela seria zacala pripadat nedomyslene. Tak detinsky, ako sa Emilia spravala, by sa osoba ktora vystudovala psychologiu, spravat nemala. Mala by byt rozumnejsia. To neustale odmietanie buducnosti s Carterom mi uz liezla na nervy. Celkovo mi tam chybalo viac casu medzi hlavnym parom. Na moj vkus tam bolo prilis "pricezny-kralovny". Chvilami som mala pocit, ze seria je hlavne o Emilii samotnej. Ako sa vypracovala od blaznivej skolacky, ku vyspelej kralovnej. Co sa serii upriet neda, je citatelnost, doslova hltate slova. Vcelku to nebolo zle, ale cakala som viac. Celkovy dojem zachranila Chloe. To bola asi najlepsia postava z celej serie.

05.10.2021 4 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Z anotacie to vizeralo uplne inak, nakoniec to bol fakt pekny romanticky pribeh so zaujimavou zapletkou.

02.10.2021 5 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Sandra Brown

Tipicky pribeh autorky. Kriminalna zapletka, dve odlisne osoby, ktore by sa bez zapletky asi nedali dokopy, no vdaka osudu sa ich cesty prepletu a bojuju ptoti tym zlym. Sokujuce odhalenie nakoniec a stastny happyend.

24.09.2021 5 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Dalsi skvely thriller od autorky. Napinave od zaciatku az do konca. Od zaciatku sa vas snazi autorka obalamutit a vy si utvorite jasny obrazok, no postupne sa povahy osob zacnu menit a nakoniec je to vsetko uplne inak.

20.09.2021

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Pribeh bol od zaciatku napinavy, chemia medzi Holly a Crawfordom fungovala. Spor s Joelom do pribehu zapadol, pacilo sa mi, ze aj ked bola medzi nimi nevrazivost, kvoli Georgii zachovali slusnost. Neal ma neskutocne stval, chvilami som ho mala chut uskrtit, ale osobna nevrazivost dokaze cloveku zaslepit mysel. Knihu som zhltla, autorka vie pribeh dobre podat, no uberam hviezdicku pre dovod pomsty. Cakala som nieco wau, no ta "obycajna" pomsta ma sklamala.

18.09.2021 4 z 5

Země Nory Robertsové Země Nory Robertsové Ava Miles

Prijemna oddychovka. Ak mate chut na romantiku, v tejto casti aj s kvapkou napatia a intrig, pribeh Meredith a Tannera je to prave. Autorka pise putavo, len by som vynechala neustale spominanie Nory Robertsovej a spodneho pradla La Perla. Mam rada, ked do pribehu je zahrnuta sila rodiny. A rodina Haleovych ju ma. Postava stareho otca dava serii to potrebne korenie. Taktiez Jill, bola cislo. Tie jej usta boli nezastavitelne. Prijemny zaciatok serie.

14.09.2021