Ketfl Ketfl komentáře u knih

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Opět skvělý příběh. Líbí se mi, že to není jen o romantice, ale že se řeší i závažnější témata - a tady jich byl teda pěkný ranec. Až jsem chvílemi Tess i Jase litovala. Příběh sám o sobě se četl jedním dechem. Moc se mi líbila bonusová scéna na konci. Těším se na to, co si pro nás autorka připravila v dalších dílech.

17.10.2020 5 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

První část knihy byla jako sladká pohádka o patnáctiletých. I jsem si říkala, že bych chtěla vidět kluka, který takhle mluví... Nicméně druhá část knihy mě dostala. Absolutně jsem příběh hlavních hrdinů prožívala a neustále jsem si říkala: "Tak už mu to sakra řekni!!!". Opravdu krásný příběh, nemohla jsem se odtrhnout.

25.09.2020 4 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Violet Sorrengeilová je fyzicky křehká mladá žena. Kvůli svým problémům se proto rozhodla vydat na dráhu písařky a strávit svůj život mezi knihami. Její matka, velící generálka, jí však nařídí, aby se připojila mezi elitní jednotku dračích jezdců. Jenže cesta na vrchol není vůbec jednoduchá. Violet musí projít náročným výcvikem, aby se vůbec mohla spárovat s drakem. Pokud se jí celý výcvik podaří přežít, přichází další překážka – draci se obvykle s „křehkými“ jedinci nepárují. Violet proto bude muset využít veškerý svůj důvtip a inteligenci, aby vše zvládla. A kdo ví? Možná najde spojence tam, kde by vůbec nečekala…

Nebudu nic zastírat, Čtvrté křídlo absolutně splnilo moje očekávání. Autorce se povedlo vytvořit velice zajímavý fantasy svět, který lidé sdílí s draky. Draci se běžně do lidských problémů nezapojují, řeší si věci po svém, ale pravidelně se propojují s elitními jezdci, aby společně chránili jejich domov, Navarru. Díky tomuto propojení získá každý jezdec speciální magickou schopnost. Čím silnější drak i jezdec, tím silnější a cennější schopnost lze získat.

Violet je skvělá hlavní hrdinka. Fyzicky slabá, ale inteligentní dříčka. Po celou dobu výcviku se musela potýkat s tím, že se jí někdo snaží zabít. Hned první den se její cesta zkříží s nádherným mužem. Xaden ale Violet nesnáší, její matka mu totiž zabila otce a on má teď konečně možnost se pomstít. Čeká jen na správný okamžik. Jenže čím déle to odkládá, tím víc vidí, jaká Violet je. A nemůže popřít neskutečně silnou chemii, která mezi nimi panuje.

Knihu jsem si opravdu užila od začátku do konce. V příběhu se neustále něco dělo, výcvik byl akční. A hlavně ti draci! Bylo to prostě skvělé. Na konci knihy samozřejmě přichází obrovský zvrat, ale naštěstí by měl druhý díl vyjít už v září, takže alespoň to čekání nebude tak úmorné! Už se nemohu dočkat.

Moc doporučuji!

21.05.2024 5 z 5

Ne že bychom to nečekali Ne že bychom to nečekali Meghan Quinn

Pokud máte tuto sérii rozečtenou, určitě jste se – stejně jako já – už nesmírně těšili na příběh posledního z bratrů Caneových, Breakera. Já se nemohla dočkat, i když jsem měla mírné obavy. Přeci jen romantická linka od přátelství k lásce, kterou v této knize najdete, není úplně moje nejoblíbenější. Očekávání jsem proto mírnila, ale v závěru musím říct, že mi příběh neskutečně sedl a možná bych tento díl označila i za nejlepší z celé série.

Breaker je nejmladší z bratrů Caneových. Už od mládí je to takový nerd. Se svou nejlepší kamarádkou Liou se seznámil na univerzitě, když oba byli členy Skrytého Spolku Scrabblistů. Musím říct, že takové přátelství by jim každý mohl závidět. Ti dva se skvěle doplňovali, měli stejné zájmy a záliby, podobný styl humoru a celkově byli prostě úplně ťuťu ňuňu.

Zvrat ale přichází ve chvíli, kdy Liu požádá její přítel o ruku a svatba se má konat během několika týdnů. V té chvíli si začne Breaker uvědomovat, že Lia pro něj znamená mnohem víc. Vývoj romantické linky je poměrně dost slow burn, dvojice hodně řeší, jak by romantický vztah mohl ovlivnit jejich přátelství. Lia se celkově více strachovala. Ale Breaker? No řekněme, že tady platí pořekadlo, že tichá voda břehy mele. A jsem si jistá, že při čtení si tohohle chlapa neskutečně zamilujete!

A protože se jedná o knihu od Meghan Quinn, můžete si být jistí, že humorné scénky na sebe nenechají dlouho čekat. Já už jsem si na její styl humoru zvykla a baví mě. Neříkám, někdy je to možná mírně přestřelené, ale v závěru tato autorka napsat romantické komedie rozhodně umí.

Sérii Cane Brothers řadím k těm povedeným, ke kterým se do budoucna velice ráda vrátím. Na začátku června vychází u Baronetu spin-off k této sérii, kniha s názvem Rozpletení uzlu. To si rozhodně nenechte ujít!

Doporučuji a hodnotím 4,5/5

18.04.2024 5 z 5

Kráľovstvo podsvetia Kráľovstvo podsvetia Leshiana Višňovská

Minulý měsíc spatřila světlo světa velmi očekávaná dark romance z mafiánského prostředí od slovenské autorky Leshiany Višňovské. Kráľovstvo podsvetia nenechalo mnohé chladnými nejen kvůli příběhu samotnému, ale také kvůli nádhernému vzhledu knihy, který z ní činí úplný skvost do knihovny. Nebudu nic zastírat, moje očekávání byla přímo obrovská, i přesto, že se jedná o autorčinu prvotinu. Tímto moc děkuji nakladatelství Venupress a autorce Leshianě Višňovské za možnost si tento příběh přečíst. Jaký je tedy můj názor?

Hlavní hrdinka Vivian je dcerou jednoho z hlavounů mafiánské rodiny, které ovládají Atlantic City. Vliv její rodiny rychle upadá, a z toho důvodu je Vivian nucena vzít si za manžela jednoho ze synů konkurenční rodiny. Vivian si i přes život v mafiánském prostředí uchovala svou dobrotu a citlivou duši, přesto si uvědomuje, jaké je její místo a co se od ní očekává. A právě to nemůže tak lehce přijmout, protože takový život pro sebe nikdy nechtěla.

Díky jedné události se její cesty zkříží s neznámým, potetovaným mužem. Kasian není mužem mnoha slov, přesto Vivian naprosto okouzlí. A jsem si jistá, že nejenom ji. Asi většina čtenářek kvůli tomuto muži nemohla knihu odložit. Co je Kasian zač a jaké jsou jeho plány? V příběhu totiž není nic tak, jak se na první pohled může zdát.

Musím říct, že poté, co jsem knihu dočetla, jsem ji musela chvíli vstřebat. Dlouho se mi totiž nestalo, že by v průběhu čtení vyvstalo tolik otázek, ale přitom jsme nezískali skoro žádné odpovědi. Autorce se povedlo vytvořit velmi zajímavý příběh, který mě naprosto strhnul. Styl jejího psaní je velice čtivý a příběh nemá žádná hluchá místa. Chemie mezi hlavními hrdiny byla doslova hmatatelná a takovou tu třešničku tomu dodal i Kasianův společník, pes Amudis. Ke knize nemám téměř žádné výhrady, až na pár drobností, které ale rozhodně neovlivnily celkový dojem z knihy. A ten závěr? Určitě nejsem jediná, kdo knihu končil se slovy: „No to snad ne, nutně potřebuju pokračování!“

Leshiana tímto dílem rozhodně nasadila laťku vysoko a já už se nemohu dočkat co přinese druhý díl.

Hodnotím 4,5 z 5 *

17.03.2024 5 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Melanie Moreland, naše královna přeslazených romancí, mě ani tentokrát nezklamala. Kniha byla slaďoučká a skvěle se četla. Kdo by nemiloval, když se z chladného a citově nedostupného hlavního hrdiny, stane absolutní miláček? Za mě fajn čtení na jeden, dva večery.

04.02.2024 4 z 5

Moderní džentlmen Moderní džentlmen Meghan Quinn

3,5/5*

Až si teď říkám, že lituji, že jsem knihu odkládala kvůli jejímu nízkému hodnocení. Jako takhle, žádné velké terno to není, ale přesto jsem si knihu dost užila.

Hlavní hrdina Wes, alias Moderní džentlemen, radí ostatním mužům prostřednictvím svého sloupku s různými problémy. Ty problémy se týkají z největší části žen. Ve svém sloupku má Wes na všechno nějaké řešení či radu. Jenže když po něm šéf chce, aby své rady využil "na živo" na reálném děvčeti, tak se zjistí, že Wes je prostě absolutně normální bambulín. U některých scén jsem se fakt musela smát. Něco mi už přišlo "až moc", autorka se nebojí některé scény vyvést až do extrému, ale v celku musím říct, že kniha se skvěle četla. Hlavní postavy byly sympatické a jejich rozhovory a situace, do kterých se kolikrát dostaly, mě fakt bavily.
Příběh sám o sobě sice nebyl ničím, co bych ještě nikde jinde nečetla, ale musím uznat, že mě tato krátká knížka na pár hodin zabavila. A v závěru musím říct, že se mi líbila.

21.01.2024 4 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

Chloe slaví 30. narozeniny a její kamarádky jí připraví narozeninové překvapení. Jenže to nevyjde tak úplně podle plánu a místo připraveného programu se Chloe setkává s přitažlivým Britem, se kterým nakonec stráví úžasnou noc. Ráno se dvojice rozejde a je jisté, že už se nikdy v životě neuvidí. Tedy tak si to alespoň Chloe myslela, dokud nezjistí, že je těhotná. Rozjíždí se pátrací akce na hledání otce jejího dítěte. O to větší šok ji čeká, když se v práci objeví nový generální ředitel. A není jim nikdo jiný, než právě onen pohledný Brit. Jeho čeká velké překvapení, ale stejně tak Chloe. Její úlet na jednu noc jí totiž zatajil poměrně důležitou informaci, která Chloe způsobí mnoho komplikací.

Kdo již četl nějakou knihu od Whitney G. tak ví, že tato autorka je známá poměrně krátkými kapitolkami. Text je svižný a střídání pohledů obou hlavních postav tomu rozhodně dodává na čtivosti. Autorka se také nebojí humorných, leckdy až bizarních scén. Těch je i v této knize hned několik, a tak mě kniha několikrát opravdu rozesmála. Je fakt, že někdy už je to trochu moc, ale když si chcete u knihy odpočinout, tak dílka Whitney G. jsou poměrně skvělá volba.

Tato kniha nenabídne žádný závratný příběh, který byste jinde nečetli. Pokud ale toužíte po pěkně napsané romantické oddechovce, kde se objeví i nějaká ta pikantnější scéna, tak tohle by mohla být ta pravá kniha pro vás. Která z nás by totiž netoužila po muži, který se o ženu neustále snaží, i když ona ho neustále odmítá? Dle mého názoru má tato kniha hned celou řadu chyb, ale vlastně se mi četla tak lehce, krásně a prostě mi sedla do nálady, že hodnotím 4 z 5.
Tohle je milá romantická jednohubka na jeden, dva večery.

IG: @vnimej_svet_knih

12.09.2023 4 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Jeden by až nevěřil, jak nádherný příběh se skrývá za ne příliš lákavou obálkou knihy Rovnice lásky. V první chvíli si člověk není jistý, jestli náhodou nedrží v ruce deník své seniorní babičky, ale nenechte se zmást! Tato kniha je opravdový skvost. Já se do příběhu ihned začetla. Je totiž nesmírně zajímavé sledovat člověka, který svůj život žije s poruchou autistického spektra. Stella potřebuje v životě rutinu, jasně vědět, co se odehrává a společenská komunikace ji někdy přivede do velice trapných situací. Čehož je čtenář v knize několikrát svědkem. S Michaelem jim to ale od začátku klapalo úplně neuvěřitelně. Příběh mě překvapil svou pikantností a velice pěkně popsanými sexuálními scénami. Chemie mezi Stellou a Michaelem byla naprosto úžasná. Celkově musím říct, že mě příběh chytil od první stránky a nepustil mě až do té poslední. Jestli tedy toužíte po knize se čtivým námětem, sympatickými postavami, které mají zajímavé životní příběhy a jejich chemie je totálně hot, tak si tuhle knihu rozhodně nenechte ujít. Za mě velké překvapení a určitě se ke knize ještě někdy vrátím.

17.08.2023 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Kniha mě svým námětem a dějem opravdu uchvátila. Text se lehce četl, nebyla zde téměř žádná hluchá místa, pořád se něco dělo, co podněcovalo mou zvědavost a nutilo mě otáčet stránku za stránkou. Hlavní postavou příběhu je Mesilie. Podle anotace by to měla být vzpurná dívka, která na sebe upoutá pozornost prince Kardese. Musím se přiznat, že mi Mesilie zas tak úplně vzpurná nepřišla. Spíš tu a tam provedla drobnou rebélii, jinak byla na můj vkus až moc plačtivá. Pod dotekem Kardese také moc vzpurnosti nepředvedla, naopak ihned roztékala jako máslo, ale já osobně se jí vůbec nedivím. Kardes byl totiž tahounem příběhu a věřím tomu, že nejsem jediná, kdo si jeho postavu absolutně zamiloval.

U autorky je evidentní, že se cítí jako ryba ve vodě při psaní erotických scén. Ty byly totiž skvěle popsány a úžasně se četly.

Velmi zajímavé mi přišlo také prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Vůbec si nedovedu představit, že bych se měla z moderní doby vrátit zpátky do minulosti. Doufám ale, že v příštím díle se dočkáme vysvětlení, proč král takto zásadně změnil styl života?

Kniha nabídla také jeden velký zvrat, který mě velice mile překvapil a díky tomu u mě získala kniha ještě na větší čtivosti. Co bych knize ale vytkla, tak větší množství chyb, a ne úplně stoprocentní stylistiku. Věřím ale, že tyto nedokonalosti se autorce s dalším dílem podaří vychytat.

Závěr knihy absolutně láká na pokráčko a já se tedy ptám, kdy bude další díl? Protože opravdu musím vědět, jak se tohle bude vyvíjet dál. Další díl si tedy určitě nenechám ujít.

Hodnotím 3,5/5

21.07.2023 4 z 5

Eden Eden Mia Sheridan

Ve druhém díle se příběh o pár let posune v čase. Calder i Eden se snaží žít své životy, i když to není vůbec jednoduché. Oba mají navíc v srdci obrovskou bolest. Když se jejich cesty znovu protnou, dvojice nezahálí a snaží se najít odpovědi na otázky, které je dlouhá léta sužují. Postupně odhalují různá tajemství a zjišťují pravdu. Tento příběh nenabízí tolik zvratů, jako díl první, jedná se ale o velice povedené zakončení tohoto velkolepého milostného příběhu.

Mia Sheridan opět dokázala, že je úžasná autorka. Obě její knihy jsem vůbec nemohla odložit a s hlavními hrdiny jsem prožívala každičkou situaci, ve které se ocitli. Rozhodně si ke čtení připravte i nějaký ten kapesník, protože tato duologie vás opět emočně úplně rozloží.

10.07.2023 5 z 5

Hříšně hříšný Hříšně hříšný Meghan March

Meghan March mám ráda, ale tato série se teda absolutně nepovedla. Předchozí dva díly byly fakt celkem dost nudné a nepomohly tomu ani charaktery postav, které jsou extrémně otravné. Těšila jsem se, že tento díl přinese alespoň uzavření a odhalení všech tajemství. Toho jsem se tedy dočkala, ale co z toho autorka vytvořila, je pro mě absolutně zarážející. Protože tohle dílo by si mohlo podat ruku s nějakou kovbojkou míchanou s mexickou telenovelou. Ta šílená smršť událostí udělala akorát to, že jsem se u čtení fakt musela smát, protože to bylo prostě absolutně neskutečné. Autorka by si měla vzít ponaučení, že méně je někdy více. Velká škoda, protože tohle se fakt skoro nedalo číst.

21.06.2023 2 z 5

Poslední člověk na planetě Zemi Poslední člověk na planetě Zemi Denisa Černá

Poslední člověk na planetě Zemi je zajímavá kniha, která rozhodně zaujme netradičním zpracováním. Ze začátku to byl docela šok. Ten slangový jazyk mě tak zarazil, až jsem si říkala, že knihu asi nezvládnu dočíst. Ale po pár stranách jsem si na to zvykla a v závěru jsem si pochvalovala autorčino nadání a celkově humornou stránku příběhu. Ona totiž dost vyvažuje téma knihy, které je v současnosti dost aktuální a nutí otevřít oči a začít přemýšlet nejen hlavní hrdiny, ale i samotné čtenáře.

Hlavní postavou příběhu je Nico, 18letý mladík z nejvyšší společenské vrstvy v Polis. Nico si žije spokojeným životem, a přesto ho tu a tam popadnou pochybnosti a splín, které ho nutí klást si různé otázky. Přiznám se, že Nico je postava, na kterou si musíte v příběhu trochu zvyknout. Mně ze začátku přišel docela nesympatický, rozmazlený, naivní a ukňouraný. Čím více jsem ho ale poznávala, tím víc mi přirůstal k srdci, a nakonec jsem si tu jeho ztřeštěnou osobnost opravdu zamilovala.

Druhou hlavní postavou je Tabitha, kterou jsem si hned oblíbila pro její houževnatost a názory. Ze začátku jsem si říkala, že nechápu, jak ona a Nico mohou tvořit pár, protože jsou naprostými opaky, ale nakonec právě to z nich činilo dokonalou dvojici, protože se úžasně doplňovali.

Příběh se na první pohled nemusí zdát úplně originální, přesto si myslím, že se ho autorka ujala velice originálním způsobem. Ať už se jedná o různé zajímavé a netradiční prvky či vynálezy, či samotný styl psaní, se kterým jsem se ještě nesetkala. Nakonec musím říct, že jsem si knihu neskutečně užila a stránky se mi jen míhaly pod rukama. To, že má kniha přidanou hodnotu v tom, že donutí člověka se zamyslet, je jen velké plus. Jen ten konec mě celkem překvapil, nečekala jsem zrovna takové uzavření příběhu.

Tato kniha by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti. Já jsem opravdu moc ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst a autorce fandím v další tvorbě.

Moc děkuji @humbook #humbookblogeri za poskytnutí knihy k sepsání této recenze.

17.06.2023 4 z 5

Láska přes hranice světů Láska přes hranice světů Josie Williams

Kniha mě velice mile překvapila. Sice je určena pro mladší čtenáře, ale myslím si, že potěší i čtenáře o něco starší. Autorka má neskutečně hezký a příjemný styl psaní, takže se to celé skvěle čte. Téma je za mě uchopeno zajímavě, i když to má celé melancholický nádech. Hlavní hrdina Ryder je totiž už pět let po smrti a po světě se pohybuje jako potulný duch. I přesto se ale dokáže zamilovat do Maggie. Jediný problém je v tom, že Maggie je na rozdíl od Rydera naživu.
Když je Maggie ohrožena na životě, Ryder nemešká a vstoupí do těla jiného chlapce, aby svou milovanou zachránil. Brzy jsou hlavní postavy (i čtenáři) postaveni před zásadní otázky. Co je ještě v pořádku, a co je sobectví?
Přiznám se, že jsem s hlavním hrdinou opravdu hodně prožívala to neštěstí, když člověk nemůže být s tím, koho miluje. Autorce se opravdu podařilo mě několikrát rozplakat. Jestli končí kniha happyendem, to asi záleží na úhlu pohledu. Každopádně příběh se dle mého názoru autorce opravdu povedl. Pěkné.

10.06.2023 4 z 5

Pověst potížistky Pověst potížistky Elle Kennedy

Hlavní hrdinka Genevieve Westová má za sebou bouřlivé dospívání a vztah s Evanem Hartleym v nich obou probouzel to nejhorší, ale i to nejlepší. Po jedné události se Gen rozhodne svůj život razantně změnit a z Avalon Bay odjede. Po roce se vrací zpět domů na pohřeb své matky a je odhodlaná držet se od svého bývalého co nejdál. Jenže v malém přímořském městečku je těžké se vzájemně vyhýbat, a tak na sebe dvojice samozřejmě brzy narazí. A stará jiskra mezi nimi opět zažehne plamen. Gen je však rozhodnutá, že vztah s Evanem napravit nechce. Během roku odloučení se snažila dospět a něco se svým životem udělat. To naopak Evan si svůj život do kupy zatím vůbec nedal a odjezd Gen mu zlomil srdce, takže místo toho životem tak nějak proplouvá, popíjí, tráví čas s kámoši a občas neovládne svou výbušnou stránku, i když je to v jádru celkem dobrák s velkým (a občas naivním) srdcem. Líbilo se mi, jak se autorka snažila vykreslit snahu obou hlavních hrdinů změnit svoje životy a dospět, ale chování Genevieve mě tedy někdy rozčilovalo. Hlavně co se týče její nerozhodnosti ve vztazích. Naopak Evan zvolil ke svému vývoji trochu jinou cestu a musím říct, že jeho interakce s Rileym se mi moc líbily a bavily mě. Co se mi ale moc nelíbilo, tak celkový vývoj vztahu Genevieve a Evana. Já jsem tam necítila žádnou velkou chemii a hlavní zápletka v jejich vztahu mi přišla úplně zbytečná.
Celkově tedy mohu říct, že ze série Avalon Bay zatím nejsem úplně extra nadšená. Elle Kennedy je úžasná autorka, takže i v tomto případě můžete očekávat skvěle napsaný text, který se moc dobře čte, ale stejně jako u předchozího dílu, ani u tohoto se bohužel nedostavil žádný wow efekt. Kniha sama o sobě není špatná a námět mi přišel celkem zajímavý, ale to zpracování místy trochu pokulhávalo. Nemohu ani říct, že by mi hlavní postavy byly zvlášť sympatické. Úrovně předchozích sérií Avalon Bay zatím nedosahuje. Další díl série si však nenechám ujít.

3,5/5

21.04.2023 4 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Na Iana jsem se moc těšila. Za prvé se mi moc líbily předchozí dvě knihy autorky, které u nás již vyšly, za druhé anotace zněla prostě nesmírně slibně. Proto jsem celkem zklamaná, že ač má autorka opravdu příjemný styl psaní, tak kniha je naprosto plochá a průměrná. Řekla bych, že tomuto příběhu chybělo tak nějak vše - jiskra, humor, špičkování, romantika a hlavně hloubka. Veškeré interakce mezi hlavními postavami mi přišly absolutně plytké a vlastně jsme se o nich nedozvěděli nic moc osobního či zajímavého. Naopak se mi ale líbilo, že jednoho ze záporáků čtenář neodhadne hned po chvíli čtení. Text knihy se jinak četl velice příjemně, ale v závěru ve mně kniha nezanechala vůbec žádný dojem. Přijde mi to jako obrovská škoda a moc mě mrzí, že autorka nevyužila potenciál, který tento příběh i postavy nabízely. Další díly této série si ráda přečtu, ale Ian je opravdu naprostý průměr, který sice vyloženě neurazí, ale ani moc nenadchne.

17.04.2023 3 z 5

Hrátky s doktorem Hrátky s doktorem J. D. Hawkins

Od autora jsem četla všechny knihy, takže vím, že mohu očekávat poměrně hodně odpočinkové čtivo s dávkou romantiky a erotiky. Kniha Hrátky s doktorem mě zaujala svým lékařským prostředím, ale abych byla upřímná, to asi bylo to jediné, co na knize bylo opravdu zajímavé. Větší část knihy se zabývá niternými myšlenkami Colina a Mii. Colin je odhodlaný, že už si nezačne žádný vztah na pracovišti, ale při první příležitosti BUM! - a hned si začne románek. Nestěžovala bych si, kdyby byl vztah hezky zpracovaný, jenže celý vztah ústřední dvojice se vyvinul doslova turbulentní rychlostí, takže z toho čtenář nemá ani pořádný požitek. Zápletka v podobě Colinovy minulosti je velice předvídatelná a vše se vyřeší vlastně tak nějak samo. Musím tedy říct, že tato kniha pro mě byla poměrně velkým zklamáním. Uvidíme, co přinese další kniha autora, každopádně tuto hodnotím pouze 2,5/5

15.03.2023 3 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

První díl série nechal nejednoho čtenáře v napětí, jak se celý příběh bude v druhém díle vyvíjet. Já sama se nemohla druhého dílu dočkat. A hned prozradím, že tento díl předčil moje očekávání. Kdo byl nadšený z prvního dílu, tak se rozhodně může těšit na to, že tento díl je mnohem větší jízda. Celý příběh provází jedna akce za druhou, rozhodně se mi nestalo, že bych se začala nudit. Naopak čtenář je doslova nucen otáčet jednu stránku za druhou, aby zjistil, co se stane dál. O napětí, zvraty, ale i romantiku v tomto díle rozhodně tedy není nouze.

Co se týče milostného trojúhelníku, tak nejsem vždy úplně nadšená, když na něj v knize narazím. Přiznám se, že někdy doslova lituji hlavní hrdinku, když si má vybírat. Ač za mě jasně vede Roth, tak Zayne, který v tomto díle dostal také více prostoru, se k Layle celou dobu choval neskutečně ochranářsky a hezky, takže mě snad bude i trochu mrzet, pokud si ho Layla nevybere. Ale stejně doufám, že si vybere Rotha.

Nejvíce mi na knize ale lezlo na nervy chování Layly. Spousta jejích reakcí byla samozřejmě adekvátní jejímu věku (17 let). Někdy ale vůbec nechápala i to, co jí bylo řečeno doslova. To jsem si pak ťukala na čelo, jestli je opravdu tak nechápavá?

Celý příběh samozřejmě vygraduje velkým zjištěním a já jsem nesmírně zvědavá, co si pro nás autorka připravila dál. Doufám jen, že v dalším díle dostanou více prostoru Bambi, drak Dupík a také koťata. Ty bych fakt ráda viděla v akci!

Moc se těším na pokračování!

09.02.2023 5 z 5

Svatba o Vánocích Svatba o Vánocích Melanie Moreland

Ze začátku mi teda dalo pěkně zabrat, než jsem se zase zorientovala ve všech těch postavách, kdo s kým je spřízněný a tak. Kniha obsahuje asi tak miliardu jmen, takže chvíli mi fakt trvalo, než jsem si to celé srovnala v hlavě. Každopádně jsem ráda, že jsme se zase mohli setkat s celou BAM rodinkou a blíže se seznámit s jejich ABC nástupci. Samotný příběh byl opět takový hodně odpočinkový, jak je u této autorky zvykem. Hezky to plynulo, příjemně se to četlo, skvělá romantika. Navíc svatba o Vánocích? Proč ne? Příběh navíc připravil půdu pro první díl série, kde se blíže seznámíme s Grace. Musím říct, že z toho, co jsem si přečetla tady, se už Gracina dílu opravdu nemůžu dočkat. Pěkné.

PS: Naladění na Vánoce taky proběhlo. Prostě milá vánoční jednohubka. :-)

03.12.2022 4 z 5

Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Lauren Layne

Tohle bylo neskutečně milé, odpočinkové a romantické počteníčko! Krásně se to četlo a jiskra mezi hlavními hrdiny byla dokonalá. To si vždycky mega pochvaluji. Violet byla ze začátku pěkná snobka a Kain bručounský dřevorubec s nevymáchanou tlamiznou. Kolikrát se teda k Violet choval hrozně, až mi to bylo líto. Ale celkově to bylo parádní a vývoje obou hlavní postav skvěle zpracované. Jasně, kniha vás v ničem nepřekvapí, ale pokud si chcete přečíst pěknou romantickou oddychovku, tak tohle vás rozhodně nemůže nijak zklamat. Za mě to bylo opravdu moc pěkné.

27.11.2022 5 z 5