kilometr kilometr komentáře u knih

Pečená zebra Pečená zebra Iva Pekárková

A jak vůbec funguje soužití s Afričany v našich poměrech?Tak na tuhle otázku mi kniha na 270 stranách nebyla schopna(a autorka jakbysmet)odpovědět.A já slibuji,že nikdy,nikdy,už NIKDY nesáhnu do regálů knihoven po této autorce.10% za pečená žebra,na které jsem měl velkou chuť.

16.07.2019 1 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

"Slova.Proč musí existovat?Bez nich by nic z tohohle nebylo.Beze slov by ze Zlodějky knih nezbylo nic.Nebyli by belhající vězni,žádná potřeba útěchy ani vychytralé triky,které mají zlepšit náladu."Kniha plná patosu,kterou oživuje smrtka,jako vypravěčka příběhu.40%.

13.07.2019 2 z 5

Podivné historky ze života Podivné historky ze života Arnošt Goldflam

Opravdu velmi podivné povídky.Vybrat tu nejpodivnější,bych si však netroufl.40%.

10.07.2019 2 z 5

Černí baroni těsně před kremací Černí baroni těsně před kremací Miloslav Švandrlík

Tak tohle pokračování si tedy černí baroni nezasloužili.Spíše než do smíchu,mi bylo do pláče.10%.

09.07.2019 1 z 5

Kulka od Pánaboha Kulka od Pánaboha Jan Šmíd

Tři hezky napsané příběhy,které se dobře čtou a z kterých hřeje lidskost.Pan autor tohle umí na výbornou.80%.

09.07.2019 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

"Do padesáti jsem miloval,od padesáti je mi líto,do padesáti jsem pivo pil,od padesáti piji víno."Dnes už podobné knihy nikoho nenadchnou,nicméně za přečtení určitě stojí.70%.

28.06.2019 4 z 5

Povídky z šuplíku Povídky z šuplíku Ota Pavel

Takové čtení vždy udělá tak nějak krásně na duši.A čte se to samo.100%.

28.06.2019 5 z 5

Pohár od Pánaboha / Pohádka o Raškovi Pohár od Pánaboha / Pohádka o Raškovi Ota Pavel

Takové čtení vždy udělá tak nějak krásně na duši.A čte se to samo.100%.

26.06.2019 5 z 5

Most času Most času Bruce Leininger

Kdyby se kniha věnovala jenom tématu reinkarnace,tak je mnohem čtivější-tzn.,že má asi o 100 stran více,což její hodnocení snižuje.65%.

18.06.2019 3 z 5

Čekal jsem asi trochu více od knihy,která patří k těm nejlepším od pana autora.65%.

18.06.2019 3 z 5

Pan Ječmínek aneb Paměti pijákovy Pan Ječmínek aneb Paměti pijákovy Jack London

I mě nejednou v životě vyškolil Pan Ječmínek a tak jsem se u knihy báječně bavil.80%.

18.06.2019 4 z 5

Pijácká čítanka - Alkohol a jeho konzumace slovem i obrazem Pijácká čítanka - Alkohol a jeho konzumace slovem i obrazem Jakub Šofar

Pivo,pivíčko,jak nádherně to zní.A teprve jak slastně to chutná.70%.

13.06.2019 4 z 5

Buchenwald : peklo na kopečku Buchenwald : peklo na kopečku Flint Whitlock

Tohle nebyla vraždící továrna na smrt,ale pomalá,děsivá a trýznivá smrt hlady a mučením,kde smrt,když na ni konečně dojde,je požehnáním.70%.

13.06.2019 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Kamenné zdi a železné dveře jsou na to,aby zadržovaly těla.Duch však zadržet nemohou.Výborná kniha.100%.

31.05.2019 5 z 5

Hrdinové Hrdinové Marek Pečenka

Místy občas humorný román sleduje studenta pražské Filozofické fakulty Richarda na pozadí událostí pár měsíců před sametovou revolucí.50%.

28.05.2019 3 z 5

Tomík na cestách Tomík na cestách Tomáš Vejmola

Příběh o tom,jak si jeden trouba něco usmyslel,nevzdal se,šel si tvrdě za tím s vidinou toho,že třeba až dojede,vykouzlí lidem úsměv na tváři a nakonec nakrmí i svého psa.Jen ty popisky pod fotkami mohly být ještě menší,aby se lépe četly.85%.

25.05.2019 4 z 5

Muž bez ženy není člověk Muž bez ženy není člověk Pavel Brycz

Má první kniha od tohoto autora a místy se to četlo dobře a příběh Martina Samka mě zaujal,ale místy už ho sám autor vykoupal v tolika nešvarech dnešní doby,že to už dost komplikovalo děj a připomnělo mi to,jak pejsek s kočičkou vařili dort.60%.

25.05.2019 3 z 5

Fotbal v drápech smrti Fotbal v drápech smrti Milan Macho

Neskutečný balast!Možná je autor uznávaný publicista a držitel Ceny Miroslava Ivanova,ale tenhle rádoby "thriller" ve mě vyvolal jen pocit zvracení.0%.Nečitelné!!

20.05.2019 odpad!

Grave Cantabile Grave Cantabile Monika Zgustová

Po knize jsem sáhl vlastně jen proto,že mě zajímali osudy Boženy Němcové.Ostatní dvě dámy prominou,ale jejich osudy mě nijak zvlášť neoslovily.60%.

20.05.2019 3 z 5

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

Má třetí kniha od tohoto autora a zatím jasně nejslabší.Scény s Kazanem a režisérem Synkem zaváněly trapností.40%.

15.05.2019 2 z 5