kirinka52 kirinka52 komentáře u knih

Fionn: Tajemství nesmrtelnosti Fionn: Tajemství nesmrtelnosti Filip Filatov

Když jsem podpořila tento projekt na hithitu trochu jsem měla strach k čemu jsem se to upsala číst. No jsem ráda, že jsem to udělala.
Tak jo přiznejme si, že ten začátek je kostrbatý jako když máte místo kol čtverečky. Ale pak Vás knížka naprosto pohltí a vyplivne až na konci.
Na stylu psaní bylo vidět, že autor se prokousal úvodním stresem "Jak začít" který jak jsem řekla je trošku kostrbatý, ale pak najednou chytil ten správný vítr.
Výsledkem je kniha, která stojí za to přečíst a zažít si osobní růst s hrdinou Fionnem. Musím říct, že mi bylo vážně líto vidět těch posledních pár stránek do konce. A ráda podpořím i nějaký další projekt . :)

02.03.2023 5 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Bylo to docela narončné, ale tu knížku nešlo pustit z ruky!!

17.09.2017 4 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Moje seznámení s tvorbou Holly Blackové proběhlo velmi rychle. Knížka se četla v podstatě sama. Poutavý příběh o elfech a lidech, a bylo velmi obtížné od knížky odejít. Nebyl to klasický černobílý souboj dobra se zlem, věci nejsou vždycky tak jak se zdá nebo spíš nezdá?

20.08.2024 5 z 5

Stín bohů Stín bohů John Gwynne

Nevím, čím to je, jestli tím jakou lať nastavila kniha co jsem četla před touto. Ale za mě trochu slabší hodnocení, ale předpokládám, že další díl bude pecka.

Na mě byl rozjezd knížky docela dlouhý. Ke knížce jsem se doslova přilepila až skoro před koncem (nějakých 150 stránek), ale neříkám těch 150 s. bylo VELMI intenzivní.

Musím říct, že mám radši pár vedlejších postav než ty hlavní, ale to je dost subjektivní.

Baže bych se hned vydala na nějakou pouť drakkarem nebo vydobít si slávu a věhlas. HEJA

14.08.2024 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Zatím teda přečten jen první díl a dost mi připomíná Grišu. Což není nic špatného, tu trilogii zbožňuju. Jen mám strach z vysokého očekávání.

03.09.2023 4 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Nevím jestli jsem už rozmlsaná "dospělou" literaturou, ale musím říct, že to byl boj. Světy ve kterých se kniha pohybuje jsou skvěle popsány a člověk nemá sebemenší problém vidět ten svět přímo před sebou. Ale nějak mě neoslovila. Překousávala jsem ji docela dlouho. Dejme to mu, že posledních 70 stránek jsem četla se zájmem. Dám šanci druhému dílu na který mám lepší recenze od ostatních.
Možná být mladší tak ji docením více.

25.01.2022 2 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Z této série musím říct že tento díl byl hodně velkým zklamáním. Nejlepším (nejděsivějším) dojmem na mě působilo Sanctum. Třetí díl mi přišel po hororové stránce odfláknutý a no celkově nějak zbastlený. Za mě je to zahozený potenciál. První dva díly si místo v mě knihovně najdou, třetí bohužel nikoliv.

04.12.2021 2 z 5

Vrahem může být kdokoliv Vrahem může být kdokoliv Jeffery Deaver

Nejsem příznivcem roztahaných detektivek, proto povídky se spádem hodnotím velmi kladně. Případy měli zajímavé zápletky. A však přibližné v poslední třetině je jedna delší povídka a od té se mi to dost táhlo. Ale určitě stojí za přečtení, dá Vám nový pohled na detektivky neboť Vrahem může být kdokoliv.

04.12.2021 4 z 5

Pobočník Pobočník D.M. Cornish

(SPOILER) Moc bych si přála si přečíst třebas byť jen povídky ze světa Skoříčáka a jak se tam naší růžové pusince vede.

A hlavně přežíla to Růže?? Ach tolik otázek a žádne odpovědi.

Jedna ze serií co mi byla líto že končí.

01.10.2023 4 z 5

Heartstream Heartstream Tom Pollock

Nečetlo se to špatně zajmavý nápad i příběh, ale konec? Vzdyť to podstatě konec nemá.

01.10.2023 4 z 5

Začátek cesty Začátek cesty D.M. Cornish

Za mne takový jiný hraničářův učeň.

Obdivuju vytvoření nových slov a dodaného slovníku. Protože pokud se ocitáme na jiném místě a čase než je naše realita, nemůžou se věci nazývat stejně. A dodává to komplexnější představu jiného světa.

Paradoxem zůstává, že ikdyž mě příběh uchvátil, čtou se ty knížky nějak pomalu.

03.09.2023 4 z 5

Sběratel ztracených věcí Sběratel ztracených věcí Ruth Hogan