knihovnička007 knihovnička007 komentáře u knih

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

Krásná, smutná, emotivní. Příběh Růt, která dospívá v tom nejhorší čase na těch nejhorších místech... Nečeká jí žádný ples, ani atlasové střevíčky, které jí slíbil tatínek. Musí se vydat do míst, kam nikdo nechce... Nejprve do Terezína a poté do Březinky...
Četla jsem již více knih na toto téma, ale tahle mne opravdu dostala.
Nechápu, jak to všechno mohla Rút přežít. Bez domova, bez rodičů, bez vody, bez jídla, bez oblečení... Tak velká byla její nezlomnost a vůle přežít. Ale 20kg?? Jak?

Škoda, že příběh Ervína byl až na konci, což mne docela zarazilo, ale jeho příběh byl stejně smutný jako Rút. Nedokázal se vypořádat s minulostí a pohlížet do budoucnosti.
Hrozná doba. Je dobře, že takové knihy jsou, lidé by je měli číst.
Kniha se mi líbila (pokud to tak jde napsat), jen bych zvolila jinou obálku, tato se k ději vůbec nehodila... Chtěla jsem ke knize napsat více, ale docházejí slova, tohle je potřeba přečíst.

07.12.2018 5 z 5

Aféra v Cornwallu Aféra v Cornwallu Liz Fenwick

Odpočinková literatura. Děj se odehrává v krásném prostředí Cornwallu, úplně jsem se tam po autorčině líčení viděla.
Na druhou stranu se jedná o červenou knihovnu, kde člověk tuší hned od začátku, jak to dopadne, včetně útěku nevěsty z vlastní svatby. Ale to, jak si spolu Tristan s Johnem rozuměli, už bylo vážně moc...
Jude se našla, zazvonil zvonec a pohádky byl konec, včetně happy endu.
Jako odpočinkovou literaturu s dobrým koncem doporučuji romantickým duším milující Anglii a rodinná tajemství. Přidávám * za hezkou obálku a krásné prostředí, ve kterém se děj odehrává.

04.12.2018 4 z 5

Vše, co jsme milovali Vše, co jsme milovali Pam Jenoff

Smutné čtení, krásné příběhy. Příběh ze současnosti už bych nemusela, ten mne tam spíš brzdil, ale jinak se mi kniha dobře četla. Občas jsem uvažovala, zda by daná věc byla reálná (opravdu se gestapo nechalo přemluvit??).
Ráda si přečtu další knihy této autorky.

30.11.2018 4 z 5

Karel IV. Karel IV. Hana Parkánová-Whitton

Opravdu moc hezké čtení. Mnoho historie, jak o manželkách Otce vlasti, tak o politice v tehdejší době. Karel IV. neměl jednoduché dětství a s láskou také ne a v tak nelehké době, jakou byla stoletá válka. V lásce měl smůlu, manželky mu umíraly mladé, ale vždy si k nim dokázal najít cestu a miloval je, i když to byla politická manželství.
Bylo mi líto Isabely, která prožila život s někým, koho nemilovala a stále věřila...

Skvělé čtené od skvělé autorky.

27.11.2018 5 z 5

Alyin dům Alyin dům Leila Meacham

romantika=pohádka pro dospělé a zde to opravdu platilo.
Zamilovaná žena, problém, který se na konci knihy vyřešil a happy end :)
Aly mi připadala jako naivní zamilovaná šestnáctka, která si zapomněla sundat růžové brýle. Vše zalito sluncem...
Ale jo, pro ne.... Takové odpočinkové, nenáročné čtení. Své čtenáře si kniha určitě najde.

23.11.2018 3 z 5

Hotýlek v údolí Loiry Hotýlek v údolí Loiry Helen Pollard

Lehké, příjemné, odpočinkové čtení.
Kéž by všechno bylo tak jednoduché... :)

21.11.2018 4 z 5

Dvě císařovny Dvě císařovny Brandy Purdy

Dle obálky červená knihovna, ale spousta historických informací o Napoleonově manželce Josefíně, životu na Martiniku, ve Francii i Turecku.
Rose/Josefína i Aimee/Naksidily měly jedinečné životy. Rose mne strašně štvala svým chováním, svou sobeckostí. Chtěla všechno a nejvíc. Měla život jako na houpačce a až pozdě zjistila, že není všechno zlato, co se třpytí.
O mnoho mladší Aimee byla přemýšlivá, spokojená a měla rozum na svém místě, což se o její sestřenici říct nedalo.
Kniha moc dobře napsaná, líbila se mi.

20.11.2018 5 z 5

Nebe je naše Nebe je naše Luke Allnutt

Co napsat o knize na takové téma?
Příběh vypráví tatínek Rob, jehož synovi v pěti letech diagnostikují rakovinu mozku.
Co říct, co (ne)dělat, jak se zachovat vůči rodičům, jejichž dítě je takto nemocné??
Anna a Rob si toho před Jackovým narozením prožili tolik a pohoda trvala jen tak krátce ???? Kdy si přiznat, že už rodič nemůže pro své dítě nic jiného udělat? A jde to vůbec? Jak se s tím vyrovnat?
Pro mne těžké čtení, ale krásně napsáno.

17.11.2018 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Táňa Keleová-Vasilková

Na knihu jsem dlouho čekala, protože mám tuto autorky ráda.
Její příběhy jsou příjemné, obyčejné, ze života.
Příběhy tří přítelkyň také. Marta je šťastná, že se konečně na dovolené seznámila s Igorem, do kterého se zamilovala. Hana se utápí v problémech s manželem v dlouholetém vztahu a pak zjistí důvod... a Táňa je spokojená v manželství s miminkem, když zjistí, že je znovu těhotná...
Je to taková příjemná, odpočinková jednohubka na podzimní večer, když je brzy tma :)
Kniha nebyla špatná, ale přišlo mi, že příběhy byly kapku placaté. Uvítala bych více stran a příběhy více rozvedené.

15.11.2018 2 z 5

Plantážníkova žena Plantážníkova žena Dinah Jefferies

Nejen romantika (což by se mohlo na první pohled zdát), ale také rodinná tajemství...
Příběh se odehrává ve 20. a 30.letech na Cejlonu-v době, kdy bylo opravdu důležité, v jaké sortě se člověk narodil a jakou měl barvu. Škoda, že se Gwen některá tajemství nedozvěděla dříve.
Krásně napsaná kniha, úplně jsem se mezi těmi čajovými lístky a jezerem viděla.
Bylo mi líto Gwen, čím vším si musela projít... tak mladá.
Určitě si ráda přečtu další knihy této autorky!

12.11.2018 5 z 5

Opravdově, šíleně, řecky Opravdově, šíleně, řecky Mandy Baggot

Romanťárna o Popelce s dobrým koncem.
Odpočinková kniha, která nás zavede na řecké pláže. Sluníčko, moře, pláže...
Pokud od knihy nic neočekáváte, můžete být jen mile překvapeni. Občas se kniha docela vleče, má téměř 400stran (stačilo by méně), ale konec to vše napraví.
Autorka se občas snažila být vtipná přírovnáními, což se někdy povedlo. Za mne průměr.

09.11.2018 2 z 5

Dům na jezeře Dům na jezeře Ella Carey

Hezká, odpočinková kniha.
Na jednu stranu se mi kniha moc líbila, nechybí láska, tajemství, historie... Na druhé straně jsem čekala, že se to vše více rozjede a pak více vyřeší, ale vše mi přišlo takové neuzavřené. A konec takový... useknutý.
Kniha mne nutila číst stále dál, abych věděla, jak dopadnou oba příběhy, takže splnila svůj účel. Ale asi stačí jen půjčit z knihovny, znovu už bych ji asi nečetla.
Ráda čtu příběhy z 2.sv.války, zde dostala Isabelle polovinu prostoru, příběh byl krásný a romantický (a smutný). Příběh Anny a Wila byl hezký, ale málo uvěřitelný (dle mého).

06.11.2018 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Třetí kniha této autorky. Škoda, že už mám od ní všechno přečteno :(
Opět úžasná a čtivá kniha, ač úplně jiná, než obě předchozí. Autorka je skvělá vypravěčka, všechny hrdiny jsem viděla plasticky před sebou, prožívala jsem s nimi jejich životy.
Moc mi bylo líto Josie, neměla žádné dětství, žádné rodiče...
Krásná,

02.11.2018 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Neskutečná jízda až do konce!!
Co to bylo? Takový žánr nečtu, ale v neděli se ke mně kniha přicucla a i když chodím do práce, přečetla jsem za dva dny!
Myslím, že tuhle knihu budu mít dlouho v hlavě.
Kniha i děj mne překvapily ☺ nečekala jsem, že čtení této knihy bude tak skvělé.
Nedokázala jsem přestat číst, hltala jsem stránku za stránkou a konec mne rozsekal.
Kniha je skvěle napsaná, krátké kapitoly (ale zde u mne neplatilo "jen do konce kapitoly")...

Ze začátku mi dělalo problémy zapamatovat si jména a ujasnit si, kdo ke komu patří, ale pak se příběh rozjel a nebyl k zastavení. Připadalo, že sedím v rychlíku a koukám se z okna na rozmazané obrázky :)
Příběh o mateřské lásce, sourozenecké lásce, neopětovné lásce, přátelské lásce. O tajemství, ztrátě, pokání.
Silná, krásní kniha.

30.10.2018 5 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Kniha se rychle četla, styl čtení mi hodně sedl a dalo mi vždy velkou práci knihu odložit...
Líbil se mi příběh Enzy (zde jsem si dlouho zvykala na její jméno, připadá mi mužské) a Cira, jejich životní pouť. Místy hodně smutné čtení, konec jsem si přála úplně jiný.
Dle mého mistrovsky napsaná rodinná historie, včetně historického pozadí.
Za mne moc příjemné čtení.

27.10.2018 5 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Dva příběhy v různých časech. Příběhy dcery a matky, Německo a Francie. Opět moc krásně napsaná kniha, která se moc neliší od svých předchůdkyň.
Kniha se dobře a rychle čte. Jednoduchý a příjemný děj.
Už mi chybí jen jedna kniha této spisovatelky. Její knihy se dobře čtou, ale jsou si hodně podobné, mají velmi podobný scénář, což trošku knihu snižuje, protože člověk tuší, jak kniha dopadne.
Autorka zasadila příběh matky od sedmdesátých let, třicet let po válce, ale tolik se toho zase nezměnilo, jak jde poznat z vyprávění Marianny.
Ale čas zahojí všechny rány.

17.10.2018 4 z 5

Za války, 1915: U domácího krbu Za války, 1915: U domácího krbu Cynthia Harrod-Eagles

Kniha má ve štítku zde označení "milostný román", ale tím si nejsem úplně jistá. Je to hlavně příběh z války z pohledů různých osob.
Kniha se mi dobře četla, autorka dokáže skvěle chytit a nepustit. Někdy mi připadalo, že stačilo stran méně, ale bylo příjemné se dozvídat další osudy hrdinů z první knihy. Doufám, že časem budou další díly :)

12.10.2018 4 z 5

Cukrová panenka Cukrová panenka Laura Lane McNeal

Spousta rodinných tajemství. Kniha se mi docela líbila, takové příjemné odpočinkové čtení. Jen mi vadilo spousta jmen-jinak se klasicky jmenovali a pak se jim říkalo jinak a občas mi trvalo, než jsem si uvědomila, o kom vlastně čtu.
A docela mi vadil slang, kterého tam bylo docela hodně.

07.10.2018 3 z 5

Původně jsem čekala kapku něco jiného (nečetla jsem předem názory, moje chyba), ale kniha se mi četla moc hezky a líbila se mi.
Autorka v knize komentuje různá témata, s níž některá mi nesedla, ale v celku je kniha příjemná na čtení a člověk se u ní občas od srdce zasměje.
Já ji četla částečně i v čekárně u lékaře a občas jsem měla dost velké problémy nesmát se nahlas :)

27.09.2018 3 z 5

Konečně se rozhodni Konečně se rozhodni Katarína Gillerová

Paní Katarína opět nezklamala. Hezký příběh, místy hodně smutný, ale takový už je život. Opravdu má někdo takové šílené manželství? Opravdu se někdo takhle mstí prostřednictvím dítěte? Zpočátku mne Natália štvala, jak si pořád stěžovala, až později jsem během čtení pochopila, jaký je její život. Na mne tam bylo hodně negativního čtení, až jsem měla občas chuť číst něco jiného.
Ale nakonec hezké, odpočinkové čtení. Za dva dny přečteno. :)

25.09.2018 3 z 5