Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Lakový paraván Lakový paraván Robert van Gulik

Výborná detektivka ze staré Číny. Jako velká milovnice dynastie Tang, pro mně soudce Ti a jeho příběhy byly jako zjevení. Čtivé, napínavé a laskavé vyprávění geniálního detektiva dob dávno minulých. Pan Gulik výborně vykresluje postavy, každodenní život lidí a zvyklosti staré Číny. Když čtu jeho knihy mám pocit, že jsem součástí jeho příběhů. Ihned si člověk udělá představu o lidech,životě a prostředí jako celku.

30.11.2020 5 z 5

Prípad čínskeho zlata / Prípad čínskeho jazera Prípad čínskeho zlata / Prípad čínskeho jazera Robert van Gulik

30.11.2020 5 z 5

Třikrát život a skutky soudce Ti Třikrát život a skutky soudce Ti Robert van Gulik

30.11.2020 5 z 5

Tygr loví v noci / Gibon přichází zrána Tygr loví v noci / Gibon přichází zrána Robert van Gulik

Výborná detektivka ze staré Číny.Zde jsou dvě povídky, ale stejně čtivé a výborné jako jeho romány. Jako velká milovnice dynastie Tang, pro mně soudce Ti a jeho příběhy byly jako zjevení. Čtivé, napínavé a laskavé vyprávění geniálního detektiva dob dávno minulých. Pan Gulik výborně vykresluje postavy, každodenní život lidí a zvyklosti staré Číny. Když čtu jeho knihy mám pocit, že jsem součástí jeho příběhů. Ihned si člověk udělá představu o lidech,životě a prostředí jako celku.

Tykev a náhrdelník Tykev a náhrdelník Robert van Gulik

Vražda v Kantonu Vražda v Kantonu Robert van Gulik

Záhada čínského zlata Záhada čínského zlata Robert van Gulik

Rodinná pouta I. díl Rodinná pouta I. díl Jitka Bártů

Tuhle rodinnou ságu hltala půlka republiky. Ve své době působila jako zjevení a všichni jsme očekávali jak to dopadne. Knižní podoba je samozřejmě trochu lepší, v knihách se vše lépe celkově popíše, rozšíří, uvede na pravou míru a tak. Film má vše omezené.

09.06.2023 5 z 5

Ranč U Zelené sedmy 2 Ranč U Zelené sedmy 2 Eva Pelantová

Prima oddychovka, sympatický děj a příjemné postavy.

09.06.2023 5 z 5

Playgirls I Playgirls I Vladimír Páral

Sice pan Páral je v kruhu spisovatelů dost velký pojem, ale jeho kniha ani pozdější filmové zpracování mně nijak neuchvátilo. Ale uznávám, že v jeho díle je hodně správných okamžiků, které jeho fanoušky potěší.

09.06.2023 1 z 5

Noci s nepřítelem Noci s nepřítelem Nancy Price

Než být s násilníkem to radši utéct. Někdy je těžké se vůbec odhodlat jít dál a nechat za sebou zavřené dveře a neohlížet se zpátky. Ale je to bohužel těžší, než se to mnohdy zdá. Ale je důležité vydržet, a to silné ženy přeci dokáží.

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

Příjemně mrazivá kniha, která se četla jedním dechem. V rukou toho praštěnýho dědka bych teda zůstat nechtěla. Fuj, při té představě je mi mdlo. Ale jinak tenhle druh čtení mám ráda, ale to je tak všechno. Rovněž film se mi líbil. Nebylo to špatné. Ale i zde je cítit jakási hrozba, ale lidstvo se nepoučí a stále se bude s něčím a někým experimentovat.

08.06.2023 5 z 5

František Lelíček ve službách Sherlocka Holmese František Lelíček ve službách Sherlocka Holmese Hugo Vavris (p)

Sympatická oddechovka, která se čte jedním dechem.

Milenec Milenec Marguerite Duras

Hezký a zajímavý román dvou odlišných lidí a jejich vzájemně se prolínajících kultur. Líbilo se mi pěkně popsané prostředí a díky tomu se mi kniha pěkně četla. Hodně zajímavé. Po všech stránkách.

08.06.2023

Přečteno pouze jednou v rámci povinné četby. Kniha pěkně napsaná, to ano, ale pro mne knihy z války jsou číst za trest, je mi těžko z té doby, co lidé museli vytrpět, kolik nevinných životů zbytečně vyhaslo.............

08.06.2023 5 z 5

Nejkrásnější pohádky Boženy Němcové Nejkrásnější pohádky Boženy Němcové Božena Němcová

Opravdu nejkrásnější pohádky. Paní Božena měla dar a díky ní mnoho generací malých čtenářů i posluchačů mělo krásné sny a její pohádky jsou laskavé pohlazení po dětské duši a to je nezapomenutelné a krásné.

Jeníček a Mařenka Jeníček a Mařenka Jacob Ludwig Carl Grimm

Krásné a klasické pohádky, které jsou většině dětí velmi dobře známy a hodně oblíbené.

Maličkým Maličkým Božena Němcová

Milovaná paní Božena a její nádherné a nezapomenutelné pohádky. Ona byla opravdu velmi nadaná a uměla všem od nejmenších po větší čtenáře předložit takovou nádheru a krásu, která nemá obdoby. Její pohádky si našly oblibu mnoha generací a hodně dětí na její tvorbu s láskou a nostalgií vzpomíná a předává svým potomkům.

Kosí bratři Kosí bratři Ludvík Středa

Klasika, která nepotřebuje více představovat. Moc hezké vyprávění a příběhy kosích bratrů s vtipně naraženýma čepicema na hlavě. Fakt super příběhy, které nezklamou snad žádného malého čtenáře či diváka.

28.01.2023 5 z 5

O víle Amálce a žabce Márince O víle Amálce a žabce Márince Václav Čtvrtek (p)

Další krásná a nezapomenutelná kniha o milované víle Amálce. Jak kniha, tak Večerníček v televizi patří mezi nejhezčí pohádky pro děti a zůstanou v srdci mnoha generacím.

28.01.2023 5 z 5