Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Ruské národní pohádky Ruské národní pohádky Alexej Nikolajevič Tolstoj

Krásné pohádky a velice hezky ilustrovaná stará kniha. Ruské pohádky byly trochu jiné než na jaké jsme byli zvyklí, ale pěkně se četly a měly co nabídnout. My měli Honzu, oni Ivana, my měli víly, oni žabky carevny. Ve finále všechny pohádky dopadnou stejně, zlo je poraženo a dobro a láska zvítězí. A tak to má být a každá kultura je na své dílo hrdá.

29.01.2023

Pohádky a báje Pohádky a báje Karel Jaromír Erben

Pan Erben patří k národnímu pokladu stejně jako jeho pohádky a vyprávění. Krása, která oslovuje spoustu generací a stále si své čtenáře jak malé tak i větší vždy najde.

Alšovy pohádky (8 pohádek) Alšovy pohádky (8 pohádek) Karel Jaromír Erben

Pohádky těchto vynikajících vypravěčů oslovují celé generace a já věřím, že i nadále si své věrné čtenáře budou stále nacházet. Vždyť i v dobách nejtemnějších se lidé uchylovali alespoň k příběhům a pohádkám, kde zlo bylo potrestáno a dobro a láska zvítězily.

Vybrané Andersenovy pohádky Vybrané Andersenovy pohádky Hans Christian Andersen

Pohádky tohoto autora jsou smutné, depresivní a hororové. Přesto je v nich i prostor pro lidské štěstí, radost a spravedlnost. Každý bojuje o své místo na Slunci. Dílo vychází z autorova ne zrovna šťastného dětství a to se v příbězích odráží. Bída a trápení doby, ve které sám žil a okusil na vlastní kůži.

Dobré ráno, dobrý den Dobré ráno, dobrý den Hana Doskočilová

Za mně hezká i když ne moc známá kniha pro děti. Já mám knihy od paní Doskočilové velmi ráda již od dětství a ráda jsem je četla i synovi, který si je též oblíbil.

29.01.2023 5 z 5

Pohádky pro děti, pro mámy a pro táty Pohádky pro děti, pro mámy a pro táty Hana Doskočilová

Knihy od této autorky jsem měla v dětství moc ráda. S radostí jsem je četla i svému synovi, který si je také oblíbil. Za mně milý návrat do dětství.

O Kanafáskovi O Kanafáskovi Galina Miklínová

Za mně praštěný večerníček i knížka. Nic moc. Ale dětem se to líbilo. Já jsem asi hodně přísná co se týká pohádek a mám velký sklon srovnávat krásné pohádky mého dětství a nějak nemohu přijít na chuť těmto moderním hrůzám. Bohužel. Za mně divná, nic neříkající ztřeštěnost.

28.01.2023 2 z 5

Inspektor Fousek na stopě Inspektor Fousek na stopě Hana Lamková

Vtipné a sympatické vyprávění.

28.01.2023 5 z 5

Dědeček Večerníček - pohádky s překvapením Dědeček Večerníček - pohádky s překvapením Jozef Pavlovič

Nostalgická nádhera. Vždycky se mi líbil dědeček s lucerničkou a jeho pejsek. Sympatické a zároveň laskavé vyprávěné, které pohladí po duši i po létech.

Radovanovy radovánky Radovanovy radovánky Zdeněk Svěrák

Tahle pohádka, nebo příběhy kluka Radovana mi k srdci nepřirostly. Neuvěřitelně protivná a divoká postava Radovana, navíc ošklivě ilustrované. Za mně ne.

Povídání o Sazinkovi Povídání o Sazinkovi Pavel Teisinger

Tato kniha mi nijak k srdci nepřirostla, stejně jako v televizi formou večerníčku.

Sova Agáta a padající hvězdy Sova Agáta a padající hvězdy Line Plante

Krásná knížka, kterou miloval můj malý syn. Každý večer jsem mu knihu musela číst, miloval ten příběh a já s ním. Vydařené leporelo pro děti, sympatická sova a hezký milý jednoduchý příběh.

O klukovi z plakátu O klukovi z plakátu Květa Kuršová

Jeden z mých oblíbených večerníčků, na který velmi ráda a s láskou vzpomínám. Hezky namalované postavičky a pěkné příběhy nachlup stejných chlapců, kteří díky neuvěřitelné podobě zažili spoustu dobrodružství. A my s nimi.

28.01.2023 5 z 5

Jen počkej! V zábavním parku Jen počkej! V zábavním parku Felix Solomonovič Kamov (p)

Klasika, kterou není třeba ani více komentovat. V době našeho dětství velká pecka, srandovní příběhy neohrabaného prokouřeného netáhla Vlka a uvědomělého Zajíčka prostě neměly chybu a vždycky jsem se těšila na další leporelo, tak v televizi formou pohádky.

Druhá knížka dědečka Večerníčka Druhá knížka dědečka Večerníčka Jozef Pavlovič

Za mně krásné a velmi nostalgické.

O zvědavé mašince O zvědavé mašince Eduard Hofman

Vždycky se mi jako malé mašinky líbily. Pohádka byla krásná a vzpomínám si, že se mi snad nejvíc tenkrát líbily ty obrázky. Také jako Večerníček jsou pohádky o mašinkách pěkně zpracované a spousta dětí na ně vzpomíná.

28.01.2023 5 z 5

Vodník Česílko Vodník Česílko Václav Čtvrtek (p)

Krásné pohádky, na které se nezapomene ani v dospělosti. Hezké příběhy, které nás provázely dětstvím.

Jak Rákosníček opravil Velký vůz Jak Rákosníček opravil Velký vůz Jaromír Kincl

Krásný, krátký příběh s oblíbeným Rákosníčkem potěšil již spoustu malých čtenářů a jistě má své další příznivce i v dnešní době.

Jak jela mašinka pro brambory Jak jela mašinka pro brambory Eduard Hofman

Krásné a nezapomenutelné. Jak kniha, tak v televizi coby Večerníček pro děti.

Človíčkova dobrodružství Človíčkova dobrodružství Pavel Teisinger

Za mně jeden z nejhorších Večerníčků. Nikdy se mi nelíbil a ten Človíček na mně působil jako naprostý idiot.