Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Když sob se ženou snídá Když sob se ženou snídá Halina Pawlowská

Perfektní a vtipná kniha od mé oblíbené spisovatelky.

15.01.2023 5 z 5

Vánoce s Nigellou Vánoce s Nigellou Nigella Lawson

Krásná kniha, zajímavé recepty od moji oblíbené a výborné anglické kuchařky.

24.12.2022 5 z 5

Dědeček automobil Dědeček automobil Adolf Branald

Sympatická knížka, která i ve filmové verzi má své kouzlo. I když kniha vždycky obsáhne větší část děje, postav a rozhovorů a poskytne celkově lepší dojem než film, do kterého se samozřejmě vejde jen zlomek z knihy, ale jádro příběhu zůstává stejné.

17.11.2022 5 z 5

Škola základ života Škola základ života Jaroslav Žák

Od dětství moje srdcovka.

17.11.2022 5 z 5

Hospodářské výpočty pro střední školy Hospodářské výpočty pro střední školy Bohuslav Eichler

Tak tento předmět byl také sranda. Dnes již za zenitem, ale v 90tých létech tento druh vědomostí v tomto oboru byl nutností.

13.11.2022 5 z 5

Matematika pro 7. ročník základní školy, I. díl Matematika pro 7. ročník základní školy, I. díl kolektiv autorů

Matika a vzpomínka na řešení složitých úloh a výpočtů. Jsem ráda, že je to za mnou, protože s matikou jsem se nikdy neměla ráda. Ale z nostalgie 5* ráda dám.

13.11.2022 5 z 5

Pěstitelské práce v 7. ročníku základní školy Pěstitelské práce v 7. ročníku základní školy kolektiv autorů

Super nostalgie a vzpomínka na pěstitelky, kdy jsme sázeli ředkvičky, pleli a vůbec nám to nepřišlo zatěžko.

13.11.2022 5 z 5

Ruský jazyk pro 5. ročník základní školy I. díl Ruský jazyk pro 5. ročník základní školy I. díl kolektiv autorů

Základy ruštiny pomocí obrázků, první seznámení s azbukou a krátké básničky. Nostalgie a vzpomínky na školní léta.

13.11.2022 5 z 5

Český jazyk pro třetí ročník Český jazyk pro třetí ročník kolektiv autorů

Hezká nostalgická vzpomínka na první stupeň základní školy. Starý dobrý časy.

13.11.2022 5 z 5

Matematika pro 7. ročník základní školy - cvičebnice Matematika pro 7. ročník základní školy - cvičebnice kolektiv autorů

Matika a já - strašná kombinace. Ale jinak samozřejmě nostalgická učebnice a vzpomínka na školní léta.

13.11.2022 5 z 5

Matematika pro 8. ročník základní školy, II. díl Matematika pro 8. ročník základní školy, II. díl kolektiv autorů

Strašný. Sice nostalgická učebnice, ale také dril a příprava na přijímačky na střední školu.

Technika administrativy 2 Technika administrativy 2 Jiří Kroužek

Nezbytná pomůcka studentů na Střední ekonomické škole. Vše od základů psaní na stroji po psaní a strukturu obchodních dopisů. Nostalgie jako bič.

13.11.2022 5 z 5

Pěstitelské práce v 6. ročníku ZŠ Pěstitelské práce v 6. ročníku ZŠ Andrej Milec

Pěstitelky byly docela oddychovka, pokud nás soudružka učitelka nenutila se učit pasáže z učebnice, místo hrabání se v hlíně a výsevu ředkviček. Jo příjemná nostalgie.

13.11.2022 5 z 5

Matematika pro střední odborné školy a studijní obory středních odborných učilišť - 1. část Matematika pro střední odborné školy a studijní obory středních odborných učilišť - 1. část Emil Calda

Z pohledu na tuto učebnici se mi ježí vlasy. Matika na střední byl pro mne horor, ale nyní se tomu směju a jsem ráda, že je to za mnou.

Technika administrativy 1 Technika administrativy 1 Jiří Kroužek

Technika administrativy - čili základy psaní na stroji.

Tabulky pro základní školu Tabulky pro základní školu František Běloun

Nesmrtelné tabulky a klasika našich školních let.

13.11.2022 5 z 5

Česko německý a německo český slovník na cesty Česko německý a německo český slovník na cesty Dagmar Pleská

Tyhle malé slovníčky byly hodně populární a na svoji dobu velmi pěkně zpracované.

Žil jsem na Čukotce Žil jsem na Čukotce Tichon Zacharovič Sjomuškin

Přečteno jednou na základní škole a vůbec mně kniha neoslovila. Asi není pro mně čtení o drsném životě v zamrzlé oblasti pro mně.

13.11.2022 1 z 5

Povídky Povídky Božena Němcová

Klasické povídky Boženy Němcové, které buď čtenáře osloví, nebo ne. Já patřím k té první skupině a paní Boženu velice uznávám a její dílo je pro mne nesmrtelné a úžasné. Jak pohádky, tak povídky jsou krásné, i když velice někdy smutné. Moc hezká nostalgie a pěkné čtení.

Ze života zvířat Ze života zvířat Alois Mikula

Krásná kniha pro děti o zvířátkách, jejich zvycích a vše okolo života v přírodě. Moc hezká stará a velice pěkně popsaná poučná literatura.