Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Dětské pohádky Dětské pohádky Josef Šlajer

Staré české dobré pohádky od našich předních vynikajících autorů jsou nejlepší a nejkrásnější a nikdy neztratí své kouzlo ani postupem času. Vždycky je třeba v každé době se zasnít a věřit, že vše se v dobré obrátí a zlo bude potrestáno a dobro zvítězí. Ještě že alespoň ty pohádky máme...........

13.11.2022 5 z 5

Nástin dějin české literatury Nástin dějin české literatury František Buriánek

Docela dobrá pomůcka k maturitě. Hodnotím kladně.

13.11.2022 5 z 5

Praha v 88 barevných fotografiích Praha v 88 barevných fotografiích František Kožík

Za mně krásná a velice vzpomínková publikace, která ve mně zanechává jen ty nejlepší čtenářské a smyslové požitky. Samozřejmě kniha je stará, ale na dobu vzniku je velice pěkně zpracovaná a má i nabídnout co v dnešní době. Díky knize se můžeme ponořit do historických momentů a srovnávat staré a nové.

13.07.2022 5 z 5

Praha - průvodce - informace - fakta Praha - průvodce - informace - fakta Ctibor Rybár

Pěkné, staré a nostalgické. Poplatné své době vzniku. Nyní působí kniha spíše jako kronika, což oceňuji v dnešní době, kdy se hodně míst změnilo a můžeme porovnat staré a nové.

Praha Praha Jiří Burian

Sice hodně stará kniha, ale pro mně veliká nostalgie. Krásné fotografie, nádherná místa a popisy. Známá místa i naprosto neznámé kouty naší matičky stověžaté. Díky knize jsem objevila spoustu nádherných a pro mně nových míst, která jsem s velkou radostí již jako školačka velice ráda poznala a navštívila. S mamkou jsme si výlety v Praze opravdu hodně vždycky užily, je stejná milovnice památek jako já. Krásné a nostalgické.

13.07.2022 5 z 5

Ve spárech Ghoula Ve spárech Ghoula Brian Ford (p)

Jedna z mých prvních sešitových hororových knížeček, přečtených jedním dechem během večera. Super čtení, rozhodně milovníkům tohoto žánru doporučuji. V 90 tých létech tyto knihy a příběhy působily jako zjevení a byla o ně rvačka.

03.04.2022 5 z 5

Kniha kuchařských předpisů Kniha kuchařských předpisů Marie Janků Sandtnerová

Knihu mám doma, ráda si ve starých kuchařkách listuji. Některá jídla mně vařit nelákají, ale je spousta dalších, která jsou i v dnešní době použitelná a receptura je skvělá.

24.03.2022 5 z 5

Československá kuchyně Československá kuchyně Antonín Nestával

Za mně nic moc kuchařka. A to staré kuchařky sbírám, ale tady ta je jedna z nejslabších. Nezaujala mně.

24.03.2022 1 z 5

Stříbrná paruka Stříbrná paruka Adolf Branald

Historický náhled do nelehkého života kočovných herců. Často smutný příběh lidí, kteří sami rozdávali radost ostatním, aby po těžké práci přišli na jiné myšlenky a trochu se rozveselili. Jejich práce byla jejich radostí a posláním i když oni samotní herci se potýkali s nepochopením společnosti a lidé na ně často hleděli s velkým opovržením a despektem.

23.03.2022 5 z 5

Mauglí Mauglí Rudyard Kipling

Za mně ne. Ani kniha ani film nebyly pro mně to pravé. Kniha, která mně nikdy neoslovila. Nikdy jsem tento druh literatury nemusela a přečetla jen v rámci četby ve škole.

23.03.2022 1 z 5

O vláčku Kolejáčku a jiné pohádky O vláčku Kolejáčku a jiné pohádky František Čečetka

Hodně stará a nostalgická kniha, která je pro mně hodně vzpomínková. Jako malé se mi moc líbila a jako pohádka v televizi také nezapomenutelná.

23.03.2022 5 z 5

Taras Bulba Taras Bulba Nikolaj Vasiljevič Gogol

Ve své době určitě hodnotné a poučné dílo pro stávající generaci. Ale jako povinná četba hrůza a rozbor díla noční můra. Z nostalgie 3.

23.03.2022 3 z 5

Co dělá táta, co dělá máma Co dělá táta, co dělá máma Dagmar Hilarová

Krásné a vzpomínkové.

18.02.2022 5 z 5

Světlý je den, tmavá je noc Světlý je den, tmavá je noc Dagmar Hilarová

Hodně stará, ale pěkná knížečka našeho dětství. Milá vzpomínka na první seznamování a rozlišování různých situací, protikladů.

18.02.2022 5 z 5

Devatero řemesel Devatero řemesel Helena Lisická

Řemesla starých dávných časů. Není na škodu si připomenout, kdo a jak pracoval, jak se různá řemesla nazývala a jak se říkalo lidem, kteří to řemeslo vykonávali. Poučné a pěkné. I když historické.

Červená labuť Červená labuť * antologie

Pro pohádky jsem od dětství měla vždy slabost, tudíž ani tato kniha neunikla mé pozornosti. Krásné vyprávění lidových pohádek, některé známé více, jiné méně. Ale pro dětskou duši, laskavé pohlazení a únik do říše snů.

07.02.2022 5 z 5

O třech podivných tovaryších O třech podivných tovaryších Václav Říha (p)

Krásné a málo známé pohádky, které se čtou jedním dechem a jemně malého čtenáře pohladí svoji laskavostí po dětské duši.

Už si čtu pohádky Už si čtu pohádky Eduard Petiška

Nádherné, nostalgické a pro mne nestárnoucí klasika, která má v mé knihovně od dětství čestné místo.

Diabetická kuchařka Diabetická kuchařka Miroslav Kotrba

Pěkně zpracovaná a přehledná kuchařka, ze které si dietní jídla mohou dopřát i lidé, kteří nemají cukrovku a chtějí odlehčit svému tělu.

Pohybem a dietou proti otylosti Pohybem a dietou proti otylosti Jiří Šonka

Vše, co je napsané v knize staré přes 50 let platí dodnes. Hýbat se, nepřejídat, jíst zdravě a nebýt jak neurvaný u žlabu.