Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Literatura pro 1. ročník středních škol. Pracovní antologie textů Literatura pro 1. ročník středních škol. Pracovní antologie textů Bohuslav Hoffmann

Literatura ze střední školy. Z této učebnice jsme se učili v prváku na ekonomce v roce 1990.

01.02.2022 5 z 5

Tom Sawyer / Huckleberry Finn Tom Sawyer / Huckleberry Finn Mark Twain (p)

Klasika, která mně nikdy neoslovila a přečetla jsem jen pouze v rámci povinné četby.

01.02.2022 2 z 5

Říkadla z Ladovy zahrádky Říkadla z Ladovy zahrádky Josef Brukner

Velmi krásná knížečka pro nejmenší a malé čtenáře, která zaujme taktéž kresbami, které dávají vyprávění skvělý nádech a punc opravdovosti. Ladovy kresby jsou magické a jsou prostě srdcovka, na kterou se nikdy nezapomene.

365x dobrý den 365x dobrý den Jiří Žáček

Takové milé a jednoduché básničky a moudra pro menší čtenáře.

Kolik je sluníček Kolik je sluníček František Hrubín

Perfektní a krásné čtení pro děti, které jistě ocení srozumitelnost básní a hezké kresby.

Chaloupka pod sněhem Chaloupka pod sněhem Emilijan Stanev

Krásný a milý příběh o zajíčkovi, který přes všechny útrapy najde to pravé bydlení a domov.

Jedna, dvě, Honza jde Jedna, dvě, Honza jde Josef Lada

Úžasné kresby a lidová říkadla. Krásné a nostalgické.

Povídej, kdo co dělá Povídej, kdo co dělá Jaromír Zápal

Krásné ilustrace, které řeknou vše i beze slov.

Procházka po městě Procházka po městě Hana Doskočilová

Oblíbené dětské leporelo, které jsme měli k dispozici ve školce. Od nejútlejšího věku jsme byly jako děti seznamovány s "nástrahami" města. Formou obrázků to bylo veselé a lehce zapamatovatelné. Slova někdy nejsou třeba.

Diamantová sekera Diamantová sekera Jaroslav Tichý

Další skvělá sbírka pohádek z jiného kouta Evropy.

Bajky Bajky Oldřich Syrovátka

Krásné a moudré bajky, které osloví i ty nejmenší čtenáře a posluchače. Životní moudra je třeba již vstřebávat od dětství a přinést si do života jen to nejlepší. A také je uplatnit v dobrém slova smyslu.

Jak liška létala Jak liška létala Alexej Nikolajevič Tolstoj

Bajky a krátké pohádky či povídky s liškou jsem vždycky milovala. Fascinovala mně ta světem protřelá liška, která svoji mazaností dávala důvěřivcům dost na frak. Ale díky lišce a její chytrosti si z povídek vždycky vezmeme nějaké to moudro, které je pro život nezbytné ve všech dobách a etapách našeho bytí. Ze svých chyb se máme poučit, neusínat na vavřínech a koukat okolo sebe a neubližovat ostatním. Co nechceš aby druzí dělali tobě, nečiň ani ty jim.

Malý herbář léčivých rostlin Malý herbář léčivých rostlin Ludmila Černá

Herbáře jsem milovala od dětství. Krásné kresby rostlin a popis. Tento jsme měli ve škole při hodině přírodovědy. Nostalgie jako hrom a pěkné zpracování knihy.

Péče o malé dítě Péče o malé dítě Miloslav Mečíř

Hodně velká populární kniha, ve své době doslova boom. Pamatuji si ji u rodičů v knihovně.

Ilustrovaná Kámasútra Ilustrovaná Kámasútra Roger Baker

Pěkná obrázková knížka. Taková spíše pro odlehčení a pobavení nad obrázky. Dostali jsme jí jako dárek ke svatbě.

Ovocné moučníky Ovocné moučníky Svatava Poncová

Hrníčkové kuchařky jsem si zamilovala. Příprava pomocí libovolného hrnečku je rychlá a praktická. Šetří čas. A recepty výborné. Každý si najde ten svůj oblíbený jak recept, tak hrneček.

26.01.2022

Nejlepší recepty sladké hrníčkové kuchyně Nejlepší recepty sladké hrníčkové kuchyně Svatava Poncová

26.01.2022 5 z 5

Hrníčková kuchařka pro začátečníky Hrníčková kuchařka pro začátečníky Svatava Poncová

Lidské tělo Lidské tělo Steve Parker

Seznámení se s lidským tělem. Jak funguje a co potřebuje, aby fungovalo. Jednoduše a pěkně zpracovaná kniha s pěknými obrázky.

23.01.2022 5 z 5

Dobrý člověk ještě žije / Petr a Lucie Dobrý člověk ještě žije / Petr a Lucie Romain Rolland

Krásné, ale zároveň hodně smutné čtení.

23.01.2022 5 z 5