Kuža007 Kuža007 komentáře u knih

Asterix a olympijské hry Asterix a olympijské hry René Goscinny

Krásné dobrodružství. Skvělý příběh, trochu méně humoru a první doping.

09.09.2019 5 z 5

Dárek od Caesara Dárek od Caesara René Goscinny

Dárek od Caesara aneb další jeho pokus, jak skoncovat s nepřemožitelnými Galy.

09.09.2019 4 z 5

Revoluce a kontrarevoluce v Rakousku 1848 Revoluce a kontrarevoluce v Rakousku 1848 Josef Polišenský

Nejlepší historická kniha o faktografických dějinách revolučního roku 1848, jak ve světě, tak v Českém království.

Revoluce 1848 v českých zemích Revoluce 1848 v českých zemích Arnošt Klíma

Výborná historická publika s tématikou revolučního roku 1848. Skvěle popsány historická fakta. A nádherné dokumenty v přílohách.

Když král ztrácí Francii Když král ztrácí Francii Maurice Druon

Pouze Druonův dodatkový díl Prokletých králů. Sice tam píše o našem Otci vlasti, ale bohužel ne zcela pozitivně.

Lilie a lev Lilie a lev Maurice Druon

Skvělý závěr série, pokud nepočítám dodatkovou knihu Když král ztrácí Francii. Druon skvěle popsal francouzský dvůr za prvního francouzského krále z rodu Valois. Problémy Roberta z Artois. Rytířství Jana Lucemburského i jeho odvahu a vášeň pro turnaje. Spor o nástupnictví. A nakonec smutný konec všechny, kdy autor označil za vítěze pouze jednu osobu - upáleného velmistra templářů Jakuba z Molay.
,,Lidé museli zažít krále moudrého, krále šíleného, krále slabého a sedmdesát let pohrom, než odlesky jiné hranice, na níž obětovali francouzskou pannu, utopila ve vlnách Seiny velmistrovo prokletí."

Francouzská vlčice Francouzská vlčice Maurice Druon

Královna Isabela dostala u Druona konečně zase po Železném králi velkou úlohu. Krásná plavovláska se mohla sblížit se svým vysněným mužem. Uprchlíkem z Toweru sličným Rogerem Mortimerem. Navíc Druon krásně popsal scénu jejich scénu sbratření - mísení krve. Po Železném králi je to můj nejoblíbenější díl.

Zákon mužů Zákon mužů Maurice Druon

Zákon mužů aneb boj Filipa z Poitiers o korunu francouzského krále.

Jedy koruny Jedy koruny Maurice Druon

Třetí díl této historické fresky zachycuje vládu neschopného Ludvíka Hašteřivého, který je ovládán svým strýcem Karlem z Valois. Naštěstí ne na dlouho.

Zardoušená královna Zardoušená královna Maurice Druon

Skvělé pokračování Železného krále. Celá série je příkladem výtečně napsaného historického románu. Tento díl je ve znamení dalšího vítězství Roberta z Artois. Navíc je potrestána nevěrná královna.

Talisman Talisman Walter Scott

Skvělý historický román.

27.06.2019 5 z 5

Jízdní hlídka Jízdní hlídka František Langer

Skvostné drama od Františka Langra s legionářskou tématikou.

12.06.2019 5 z 5

Templáři v pověstech a legendách Templáři v pověstech a legendách Jaroslav Melichar

Zajímavá kniha o templářských pověstech a legendách.

25.05.2019 5 z 5

Praha templářská a řehole spolubojovníků Templu Praha templářská a řehole spolubojovníků Templu Jaroslav Melichar

Krásně zpracovaná publikace literatury faktu o Templářích na našem území. Mohu vřele doporučit, zvláště milovníkům historie.

18.05.2019 5 z 5

Templáři v zemích českých králů 2 – Morava Templáři v zemích českých králů 2 – Morava Templarius Bohemicus (p)

18.05.2019 5 z 5

Templáři v zemích českých králů 1 – Čechy Templáři v zemích českých králů 1 – Čechy Templarius Bohemicus (p)

Záhadná jízda králů Záhadná jízda králů Jiří Jilík

Krásná knížka od pana Jilíka. Nejenže tam popsal historii samotné Jízdy králů, hlavně ve Vlčnově, ale také dokázal popsat i Jízdu králů očima legrútů a také pomocí Uprkových obrazů.

09.03.2019 5 z 5

Osmnáctý brumaire Ludvíka Bonaparta Osmnáctý brumaire Ludvíka Bonaparta Karl Marx

Marx v této knize definuje, dle svého názoru, politické problémy, které vedly k revoluci ve Francii v letech 1848 - 1851.

15.02.2019 3 z 5

O válce a armádě O válce a armádě Karl Marx

Marx a Engels zde zajímavě popsali funkci armády v socialistickém státě.

15.02.2019 4 z 5

O reakčním prušáctví O reakčním prušáctví Karl Marx

Karel Marx zde realisticky a velice přesně popsal a zkritizoval prušáctví své doby, a tím pádem de facto i němectví doby dnešní. Varuje též před expanzí Němců a rizika této expanze pro celý svět.

15.02.2019 5 z 5