Květinka008 Květinka008 komentáře u knih

Kočičí terapie: První pomoc Kočičí terapie: První pomoc Charlie Ellis

Vše v předchozím komentáři - zcela souhlasím. Pro mě nej citát: "Pokud existuje nějaký univerzální zvuk klidu, musí to být vrnění."

05.05.2024 2 z 5

Bylinkové čaje - Šálkem po šálku ke zdraví Bylinkové čaje - Šálkem po šálku ke zdraví Rita Pilaske

Ráda bylinkařím o oceňuji, že knížka obsahuje spoustu už směsí na základní neduhy. Spoustu bylin si mohu obstarat samosběrem. Jedna hvězda dolů za cizokrajné byliny. Vděčně si ponechávám v knihovně.

05.05.2024 4 z 5

100 a jeden nápad na originální tričko 100 a jeden nápad na originální tričko Monika Brýdová

Web autorky sleduju a dělám podle ní výborný tapiokový pudink :-) Miluju batikovaná trička a spirály, takže pro mě knížka super. Ačkoliv přišla až po mé táborové éře, nechám si ji.

05.05.2024 4 z 5

Maličkost Maličkost Markéta Baňková

Nějak tyhle alternatívy, ze kterých jsou ostatní nadšení, nedávám... Jedna hvězda za ilustrace, které mě fakt bavily.

29.03.2024 1 z 5

Čtyřka na zabití Čtyřka na zabití Janet Evanovich

Strelena americka komedie v knize. Po prvnich triceti stranach jsem vubec nechapala a chystala se odlozit, nakonec jsem precetla na etapy v MHD. Nejsem cilovka, radeji tedy ani nehodnotim hvezdami...

28.03.2024

Místo pro princeznu! Místo pro princeznu! Meg Cabot

Už jsem na to moc stará, pubertální deníčkové zápisky mě nedokážou překvapit ani uspokojit. Filmy lepší.

11.03.2024 2 z 5

Mstitel / Flirtování s Petem / Výročí / Podivný případ se psem Mstitel / Flirtování s Petem / Výročí / Podivný případ se psem Frederick Forsyth

Mstitel - zajimava zapletka, ale kraceni je zde velice patrne a kdyby me tema zajimalo, tak bych urcite sahla po originalu - ale takhle mi stacilo i bavilo ****

Pete - divny pribeh, ktery me nezaujal i*

Vyroci - thrillerum se uz obvykle vyhybam, ale tenhle byl hodne dobry a az do posledni chvile jsem netusila... tuhle jedinou bych si precetla klidne i v originale ****

Pripad se psem (zabitym vidlemi, kvuli cemuz je mi to uz proti srsti od zacatku) - styl psani mi nesedl, otazka je, nakolik takhle doopravdy nejaky "Asperger" premysli... puvodne jsem ani cist nechtela, k pribehu se uz urcite nevratim **

Celkove opet relativne povedeny vyber, ale jsou i lepsi.

08.03.2024 3 z 5

Myší kožíšek Myší kožíšek Pavol Dobšinský

Nadherne ilustrovana pohadkova knizka!

08.03.2024 5 z 5

Hra s čísly Hra s čísly Dick Francis (p)

Pro mě zatím nejlepší knížka od autora - předně je to dvě v jednom - po prvním příběhu klidně mohla skončit, ale ve druhé polovině skvěle navázala. V neposlední řadě jsem si fakt myslela, že mě nějaké prehistorické programování nebude bavit, ale dalo se v rámci děje snést. Neumřel a nebyl týrán žádný kůň. A hlavně jsem velmi spokojená se závěrem :-)

02.03.2024 5 z 5

Dokonalá Tara Dokonalá Tara Gina Wilkins

Blbost

02.03.2024 1 z 5

Jak jsme zkoumali Gregora Johanna Mendela Jak jsme zkoumali Gregora Johanna Mendela Eva Drozdová

Knížečka z řady populárně-naučné edice, která hravou formou a jednoduchými, srozumitelnými texty přibližuje běžnému čtenáři jedinečný, dlouholetý, náročný a multidisciplinární výzkum Masarykovy univerzity a dalších institucí. Průběh, fotografie a výsledky jsem znala už dříve, jednou z autorek, které do knihy přispěly a mají s genetikou co do činění, je blízká příbuzná. Osobu, která se v oboru nepohybuje, nejvíce zaujmou fakta jako co vše se dá z DNA vyčíst, co vše se ještě po 140 letech od pohřbu z těla v zemi zachová (i části měkkých tkání!), jaká jsou úskalí antropologická - a samozřejmě etická. Nejvíce však na knížečce oceňuji moderně pojaté a hravé ilustrace! :-)

23.02.2024 5 z 5

Pověsti z moravských Kopanic Pověsti z moravských Kopanic Bedřich Rychlík

Ačkoliv ze strany svých báb mám kořeny spíše na Slovácku, ze strany dědů jsme Slováci, zjistila jsem, že kopaničářskému nářečí docela dobře rozumím, protože spousta slov se u nás používala - zalúbíl, s ňú, chodíja, mluvíja, smíl sa, enem, bojíja, čut, zasyčál... Bylo to jako návrat do dětství :-) Také jsem zjistila, že můj rodný kraj pod Pálavou má s Kopanicemi společnou pověst o Tatarech - na Děvičkách dle pověsti zabili a oloupili tatarskou princeznu, u Hrozenkova má být pohřbený její otec, který přijel na Moravu její smrt pomstít...

Na knížce oceňuji řazení pověstí, které přirozeně sdružují k sobě pověsti o bohyňách, o strašidlech, o zbojnících...

23.02.2024 4 z 5

Nedobytná Angličanka Nedobytná Angličanka Catherine March

Slabsi dej, cekala jsem vic...

15.10.2023 3 z 5

Zdravá kuchyně Zdravá kuchyně neznámý - neuveden

Kniha ma podtitul "atraktivni recepty", ale mne se ani jeden nezalibil. Ocenuji spise zpracovani informaci o jednotlivych potravinach - popis, co to je, jake to ma ucinky, zpracovani, skladovani... Obsahuje ale i dost surovin, ktere clovek nepouziva prilis casto. Proto "jednim uchem tam, druhym ven". Navic v dobe internetu neni treba takove informace skladovat v knihovne. Posilam dal na dobrocinny bazarek, treba jeste nekomu radost udela...

13.11.2022 1 z 5

Domácí krabičková dieta 2 Domácí krabičková dieta 2 Alena Doležalová

Za me lepsi recepty nez v prvnim dile. Inspirovala jsem se, dekuji!

13.11.2022 4 z 5

Domácí krabičková dieta Domácí krabičková dieta Alena Doležalová

Ocenuji vyborne zpracovane obecne informace a tabulky energeticke vydatnostk potravin. Doporucovala bych pouzit jako doplnek a inspiraci k aplikaci Kaloricke tabulky ci k vlastnim zpracovanym jidelnickum od vyzivovych poradcu. Nic neni dogma :-)

13.11.2022 4 z 5

Kapesní slovník česko- psí/pso-český Kapesní slovník česko- psí/pso-český Jean Cuvelier

Vtipna knizecka, ktera popisuje chovateli situace, jez mohou nastat v zivote se psem. Doporucila bych spis jako darek diteti, ktere dostane pejska. Zkuseny pejskar prolistuje, mozna se pousmeje, ale vse vi...

12.10.2022 4 z 5

Minimum proti stresu Minimum proti stresu Jan Cimický

Přemýšlím, proč tato knížka vlastně vznikla. O stresu se tam toho člověk moc nedozví, o technikách, jak s ním pracovat, taky ne, v tomto směru se opravdu jedná o "minimum". Zařadila bych ji spíše mezi zábavné, protože za každou kapitolou je pseudovědecký kvíz typu "zjistěte, jak na tom jste s ...". Na většině stran čtenář najde výčty 1), 2), 3) jak to nebo ono z oblastí bezpečnosti, úspěchu, výchovy, stravy, vztahů, zaměstnání... a docela to nudí. Za nejpřínosnější radu považuji tu z kapitolky "Jak žena zvýší své bezpečí na ulici" - "pokud u vás zastaví auto a vy pocítíte ohrožení a zvolíte útěk, prchejte vždy proti směru jeho jízdy" - je to vlastně úplně logické, ale člověk si to neuvědomuje, protože desítky filmů s pronásledováním mu během let nasadí do hlavy úplně jiný obrázek :-D

MUDr. Cimický mě s prominutím nas... na straně 51 - "Otázky žen vytáčející muže". Nejsem žádná sufražetka, ale kde máme rovnoprávnost a kde je kapitola pro chlapy, jak nevysí... ženy?! A že by teda byla obsáhlá! :-/

05.10.2022 2 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Tess Gerritsen

V době vydání v pubertě jsem takové knížky kupovala a hltala. Už si ji naštěstí nepamatuji :-D Ale nemám chuť číst znovu a posílám dál...

03.10.2022

Pavoučí síť Pavoučí síť Nigel McCrery

V roce vydání jsem byla na prahu dospělosti, o internetu jsme nic nevěděli a všechno kolem bylo nové a "tajuplné". Tehdy se mi knížka líbila. Nyní jsem se do ní nedokázala začíst a jak již někdo napsal - téma už je také vlastně pasé... A protože knihy nevyhazuji, posílám ji dál, třeba ještě službu udělá.

03.10.2022 3 z 5