Květinka008 Květinka008 komentáře u knih

Vařit v Zepteru Vařit v Zepteru kolektiv autorů

Naprosto příšerný překlad :-D Ale recepty jsou zajímavé a neobvyklé, takže ač nemám tenhle kdysi módní výstřelek v kuchyni, doufám, že je budu moct i tak uvařit :-)

05.12.2020 4 z 5

Hry s kočkou Hry s kočkou Gabriele Linke-Grün

Výborná knížečka, ve které najdou nové nápady i takoví kočičí matadoři, jako jsme my :-)

22.11.2020 5 z 5

Cukroví z Dony Cukroví z Dony kolektiv autorů

VÝBORNÉ RECEPTY, na Vánoce z ní opakovaně peču. Doporučuji ořechové dortíčky!

12.11.2020 5 z 5

Sebepoznání, sebeřízení a stres Sebepoznání, sebeřízení a stres Jiří Plamínek

Nějak jsem se v této knize ztrácela a vůbec mě to nechytlo... Natož aby mi něco dala, bohužel.

04.11.2020 1 z 5

Umění komunikace Umění komunikace Nancy van Pelt

Za mě převládá v kladném hodnocení forma nad obsahem, je to kvalitně udělaná kniha na křídovém papíře. Obsahem populárně naučná, pro mě ale ne příliš logicky uspořádaná. Obsah 2,5 bodu,forma 5...

04.11.2020 4 z 5

Rozpolcené srdce Rozpolcené srdce Arnette Lamb

Mám ráda, když to mezi hrdiny jiskří, mám ráda příběhy ze středověké Anglie a Skotska, starých hradů a přístavů. Ale nebaví mě příliš politika a obzvlášť, když knihu natahuje. Dobrý, čili za tři...

23.10.2020 3 z 5

Malá škola kopané Malá škola kopané Václav Veber

Myslím, že pro kluky super knížka, protože jsou zde i "koučovací" kapitoly, zásady mladého fotbalisty, návody na stravování a udržování denního režimu, stejně jako hrací techniky. I když jsem holka a nikdy jsem fotbal nehrála, určitě doporučuju :-)

Víno napříč staletími Víno napříč staletími Bohumil Vurm

Krásná publikace na křídovém papíře, zajímavé informace z historie pěstování vína. Pro nadšence...

20.10.2020 5 z 5

Ženy kolem českých knížat a králů 2 Ženy kolem českých knížat a králů 2 Jana Janusová

Krátké medailonky spíše neznámých šlechtičen.

20.10.2020 2 z 5

Putování za lidovým uměním Putování za lidovým uměním Naděžda Filaretovna Melniková-Papoušková

Nádherná naučná publikace v dnešní době určená spíše odborníkům z řad etnografů, sociálních antropologů anebo nadšenců, kteří folkórem a udržováním tradic stále žijí... Psaná poetickým jazykem své doby.

Proroctví a věštby Proroctví a věštby Tony Allan

Kniha má nastiňovat nějaký vývoj od starověku po moderní předpovídání vědeckými metodami, ale mně se zdá neuspořádaná. Některé kapitoly mě zaujaly (I ting, tarot...), některé jsem přeskakovala (náboženská mysteria).

19.10.2020 3 z 5

Vlasy a účesy Vlasy a účesy Paula Wood

Knížka částečně ilustrovaná, částečně s fotkami. Ideální pro holky, které chtějí být kadeřnice.

19.10.2020 3 z 5

Pohádky pro nehodné děti Pohádky pro nehodné děti Jacques Prévert

Pohádky? Vážně?! A pro děti?!

19.10.2020 odpad!

Zpěvník Zpěvník Tomáš Houška

Hodně lidovek - s notami, akordy...

19.10.2020

Kopaná: Vybraná herní cvičení Kopaná: Vybraná herní cvičení Walter Winterbottom

Kdybych byla trenér, asi by mi knížečka k něčemu byla - schémata přihrávek a taktik se stručnými popisy.

19.10.2020

Hra osudu Hra osudu Barbara Wood

Nemohu se popasovat s hodnocením této knihy tak, aby vyznělo slušně a neuráželo, bohužel. Na určitou odosobněnost je čtenář Woodové zvyklý, k postavám se v jejích knihách nepřilne. Ale tady nešlo sympatizovat ani s jednou, děj nevěrohodný, zápletka překombinovaná stejně jako rozuzlení na konci. Čtení mě nebavilo... Za to, jak ji mám jinak ráda, si zasloužila aspoň jednu hvězdu.

18.10.2020 1 z 5

Nicol, 15 modelka Nicol, 15 modelka Ulrich Hoffmann

Nuda. A byla by pro me i v sestnacti...

10.10.2020 1 z 5

Úskalí honu na vévodu Úskalí honu na vévodu Julia London (p)

Moc hezká oddechovka, ale pro mě z této trilogie nejslabší.

09.10.2020 4 z 5

Trendy doplňky Trendy doplňky Jaroslava Dovcová

Výborně zpracovaná kniha - s názornými návody a velkými fotografiemi. Leč pro mé ruce nepoužitelná, proto daruji kreativní kamarádce, kde bude rozhodně v lepších rukách... :-)

06.10.2020 5 z 5

O stříbrné podkově O stříbrné podkově Eva Kilianová

Pověsti z jižní Moravy znám, jsou přejaté od Václava Richtera. Mám raději květnatější vypravování pověstí, tady je velmi strohé. A moc se mi nelíbilo přeskakování z Mikulova do Znojma, na Vysočinu a zpět k Palavě... Jsou i lepší knihy pověstí. Ilustrace jsou strašidelné... Nejlepší je doslov Oldřicha Sirovátky.

02.10.2020 2 z 5