Leeonteena Leeonteena komentáře u knih

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Mám ráda klasickou literaturu, ale Lolita se mi četla opravdu těžce. Je na mě až příliš popisná. Věřím, že si v tom někdo libuje a je to tak v pořádku. Pověst příběh předchazí a nalákala mě ta kontroverze, hlavně na tu dobu, ale ukousla jsem si velké sousto. Trápila jsem se a boj vzdala 70 stran před koncem. Určitě není špatná, jen potřebuje čtenáře, který jí docení. Dávám aspoň 3 hvězdy za téma, uměleckou stránku a nádhernou růžovou edici od Paseky.

05.01.2022 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Neměla jsem velká očekávání a tak jsem nebyla zklamaná. Příběh a pointa byla dobrá, k zamyšlení, ale pokud by kniha měla víc stran, asi bych jí odložila. Film je plný lesku a hudby, diváka upoutá, ale jako čtenáři mi kniha přišla matná a pochmurná, až se mi chce říct nudná. Nicméně postavy byly vykresleny zajímavě, stejně tak i tehdejší doba. Nelituji, že jsem jí četla, odškrtávám ze seznamu, ale hlubší emoce ve mě nezanechala.

04.08.2020 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Četlo se to lehce a svižně, stránky mizely pod rukama. Oddychovka. Bavilo mě to, ale když tady čtu ty komentáře a ohlédnu se zpět, tak zas taková pecka to nebyla. Čekala jsem větší zvrat, celou knihu se to nabízelo.

06.11.2019 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

King je mistr psaného slova! Jeho popisy jsou vážně skvělé a i pasáže ve kterých se toho vlastně nic moc neděje se čtou příjemně. Stejně tak i u Řbitova zviřátek. Atmosféra mrazivá, tísnivá. Hodně živé. Nebo spíš mrtvé? :-) Jediné co mi na knize vadilo bylo, že to k čemu se celou dobu schyluje je pak téměř odbyto v posledních 50 stranách. Na to jak je kniha popisná a detailná tak ten konec byl opravdu fofr.

23.04.2019 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Šelma byl můj první thriller vůbec, takže nemám s čím srovnávat. Tenhle žárn mě nikdy netáhnul, ale chtěla jsem něco zkusit a Šelma mi byla doporučena jako jednoduchá četba. S knihou jsem byla spokojená, možná i právě proto, že jsem od ní nic neočekávala. Fajn oddychovka.

02.04.2019 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Šla jsem do knihy s velkým očekáváním a nevím co se stalo, ale ať naslouchám sklenitu sebevíc, píseň neslyším. Tento žánr tedy není můj šálek kávy, ale občas po něm ráda sáhnu pro odlehčení. Loni jsem četla asi 3 fantasy knihy a třeba Děti krve a kostí se mi líbily víc a to oproti Naslouchači mají hodnocení spíše průměrné. Nicméně, abych byla fér! Svět, který je v knize popisovaný, historie, postavy, sklenit, Duvalské pohoří, nížiny a nestrey jsou úžasně vykreslené do detailu. Fantazie a nápad autorky oceňuju, ale chyběla mi akce. Beru Naslouchače jako welcome book ze série a pokračuju Fajou. Třeba si do mého srdce sklenaři vyšlapou cestičku :-)

07.03.2019 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

První setkání s mr. Kingem a určitě né poslední. Těžko svedu napsat něco co tu ještě nikdo nenapsal. Je to moc krásná knížka o lidských vlastnostech, o těžkých časech, o vězení, o myši, o francouzovi, o obru černým jako kafe a dalších postavách, které se vám dostanou pod kůži.

22.01.2019 4 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Zbožňuji příběhy z prostředí druhé světové války. Lidská odvaha a síla překonat pro lásku a přátelství všechny překážky, které tahle doba přinesla je neuvěřitelná. Tento příběh je toho plný, navíc dost emotivní a originální námět.

29.12.2018 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Ze začátku mě to celkem bavilo a byla jsem plná očekávání. Kniha mi byla velmi doporučováno a četla jsem velmi kladné recenze, jak na knihu, tak na autora samotného. Zhruba v polovině mě počáteční nadšení opustilo a zbytek knihy jsem se víc trápila než bavila. Bylo to hodně přitažené za vlasy, kolik toho stihli za tak málo času. K tomu veškeré "zvrtaty" byly průhledné a nijak překvapivé. Jediné co se mi líbilo bylo zasvětcení do historie, architekrury, náboženství a vědy. To mi přišlo zajímavé a obohacující. Navíc vás kniha úplně vyburcuje odjet do Říma :-)

18.04.2018 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Jsem moc ráda, že se nakonec má Eleanor vážně skvěle. Mám ráda tyhle témata, které vás vtáhnou do hlavy tak trochu jiných lidí a nutí vás k zamyšlení nad okolním světem a nad lidskými osudy. Kniha mi připomínala ,,Ginny Napořád", obě knihy jsou podobně postaveny - vyprávěč, outsider, duševní poruchy, kruté dětství, nepochopení. Komu se líbila Eleanor oblibí si jistě i Ginny :-) Mě se Eleanor líbila moc. Čekala jsem sice rozvinutější konec, ale úplně mi to nevadilo :-)

25.03.2018 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Nejprve jsem viděla film, několikrát. Úplně mě nenadchnul, ale líbila se mi ta myšlenka. Kniha mi doma ležela dlouho. Až pak jednou jsem po ní sáhla.. a nemohla jsem se odtrhnout. Je krásná, čistá, plná uvědomění, moudrosti, maličkostí s velkým významem. Je příjemně psaná, velmi čtivá a příběh nese poselství. Líbila se mi a vřele doporučuju :-)

23.02.2018 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Ze začátku jsem byla opravdu hodně nadšená. Líbil se mi jak autorčin styl tak originální příběh na jehož vyvrcholení jsem byla hodně natěšená. Ale.. právě proto jsem byla zklamaná tím koncem. Myslím si, že si kniha zasloužila trochu dramatičtější konec. Od vývoje příběhu jsem si to prostě slibovala. Ale to je asi otázka očekávání. Je to milé, je to moc hezky napsané, je to kratičké a od autorky jsem si hned pořídila i Jediné pravé lásky. Takže doporučit to určitě můžu.

22.02.2019 4 z 5

Děti krve a kostí Děti krve a kostí Tomi Adeyemi

Ve své podstatě nemám knize co vytknout. Není to žánr, který vyhledávám. Naopak! Spíš jsem po ní sáhla pro zpestření. Líbil se mi jak styl, kterým je kniha psaná tak i příběh samotný. Četla se dobře, hezky plynula, místy napínavá. Postavy sympatické, dobře se v nich orientuje. Další díl si určitě přečtu.

13.12.2018 4 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Četla jsem od autorky Všichni jsme utkáni z hvězd, kniha se mi moc líbila, i když stylu psaní jsem musela přivyknout. Bohužel jsem se od té doby už pročetla spoustou o dost lepších a silnějších knih a po Knize vzpomínek jsem sáhla, když jsem dočetla Mezi krásou a ošklivostí (která mě naprosto odzbrojila). Možná i to ovlivnilo můj kritický pohled na tuto knihu. Jsem zklamaná! Očekávala jsem ryzí příběh ženy v boji s Alzheimerem a místo toho jsem dostala sladkou love story jak z young adult knihovny. Byly tam dojemné i smutné pasáže, ale příběh působil těžkopádně. Trápila jsem se s ní dlouho a dočetla jsem jí z donucení. Zařadila bych to do oddychové četby, není to zlý, ale není to prostě to co jsem čekala.

27.07.2018 3 z 5