LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Sebevražda. Vina, kterou cítí pozůstalí. Různé způsoby, jak se s tím vyrovnat. Vzpomínání.
Škoda, že hlavní hrdinka a její šprťácká stránka nebyly víc rozvedeny. Chyběla jí jiskra. Všeobecně celé té knize chybělo cokoliv výrazného, čeho by se dalo chytit.

18.03.2016 3 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Asi už jsem prostě z některých druhů knížek vyrostla. A tahle "proměna" ošklivého káčátka mezi ně bohužel patří. Na to, aby se mi knížka dostala pod kůži a fakt jsem si ji užila, Aly s Brandonem nemají.
Na můj vkus oba moc řešili, co má Aly zrovna na sobě, moc se snažili "odzamilovat" a... bylo toho víc, co mi vadilo,... rozvleklé, zdlouhavé, s oběma bych tak půlku knihy třásla, aby už se vzpamatovali... Taky jsem si říkala, "bože, už ne! Už žádný další pohled na Alyino vysportované stehno!" A stejně tam zase byl.
Pro puberťačky dychtící po tuctovém románku asi dobrý. Ale já si půjdu znovu přečíst Moře klidu, abych na příběhy ze středních škol nezanevřela.

17.03.2016 2 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Tak koukám, že se s většinou z vás neshodnu.
Na začátku zjistíte, že hlavní hrdinka přišla o sestru. Formou dopisů, pak postupně odhalujete okolnosti. Akorát ty dopisy jsou "dopisy". Spíš než dopisy to je prostě deníček. Zaměňte "milý Kurte" za "milý Deníčku" a ani vám to nebude připadat divné. Asi proto mě to tak zklamalo.
Námět se mi líbil, ale když to porovnám s jinými knihami na podobné téma, dost to za nimi zaostávalo. Navíc forma dopisů (nebo sms, e-mailů) mě z nějakého důvodu nevyhovuje. Není to záležitost jen téhle konkrétní knihy, mám s tím problém všeobecně.
Radši si přečtěte Poslouchej! a nebo Proč? 13x proto.

16.03.2016 2 z 5

Dívka s hnědýma očima Dívka s hnědýma očima Lisa Kleypas

A mě se snad líbilo i víc než předchozí díl. Přes jasnou dějovou linku mi to připadalo aspoň trochu jiné. Takové úsměvnější ;-)

16.03.2016 3 z 5

Citlivá místa Citlivá místa Lisa Kleypas

Musím říct, že potřetí ta samá zápletka mě už opravdu nebavila. Toho ohromení přepychem a přitažlivostí synů Travisových už prostě bylo nějak moc. Další člověk ze špatného rodinného zázemí... Kdybych četla ty díly s ročním odstupem a ne po sobě, tak mě to možná bude i bavit, ale takhle? Ne.

I když zase platí, že v rámci žánru je to z těch lepších děl. Takže pro někoho, kdo si chce oddychnout a užít si sladký happy end, je to to pravé ořechové. I proto dávám tři hvězdičky, i když je to pocitově tak na dvě.

15.03.2016 3 z 5

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

Nevím proč, ale podruhé mě to tolik nebavilo jako poprvé. Asi už mi chybělo to okouzlení neotřelé myšlenky z prvního dílu. Archiv už nebyl žádná novinka. A i když to zase mělo zajímavou zápletku, dobré postavy, už to na mě působilo okoukaně.
A připojuji se ke zbytku, Mac by občas potřebovala pořádně zatřepat.

15.03.2016 3 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Zajímavé. Fakt musím říct, že mě to celkově zaujalo. Napínavé, propletené, ironické, ale strašně moc mi to připomínalo Hostitele :-D

13.03.2016 4 z 5

Hrdinkou snadno a rychle Hrdinkou snadno a rychle Meg Cabot

Když jsem to kdysi dávno četla, tak se mi to fakt strašně líbilo :-D A o tom to přece je, ne? ;-) Dokonce se mi to v tu dobu líbilo víc než Princezniny deníky. Sam totiž měla vážně šťávu ;-)

12.03.2016 4 z 5

Místo v životě Místo v životě Lisa Kleypas

Čtivější než první díl. Hodně se mi líbilo, jak se na idealizované postavy předchozího dílu koukalo jinak, to moc často nebývá ;-)
I když o nějaké hluboké promyšlené problematice se mluvit nedá...
Lámání vzdoru proti bohatství... no nevím... takové lehce pokrytecké.

11.03.2016 4 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Lisa Kleypas

Ten začátek byl tááák dlouhý. Sice chápu, že je potřeba se s hrdinkou sžít a pochopit všechno okolo, ale dalo se to udělat kratším a efektivnějším stylem. Kdybych si nepřečetla anotaci, tak nevím, jestli se k zápletce vůbec pročtu.
Ale hrdinku jsem si oblíbila, závěr se mi strašně moc líbil. Žádné hysterické záchvaty, zdlouhavé vysvětlování.
A asi jsem se do Gage zamilovala :-D

10.03.2016 4 z 5

Čemu jsem věřila Čemu jsem věřila Huntley Fitzpatrick

To byla taková nuda!!! Příliš rozvleklé seznamování čtenáře s prostředím a celkově to bylo takové dost o ničem. A autorky oblíbené téma zjevně je chudí vs. bohatí, protože přesně o tom byl i Můj život u sousedů.
Ale je to škoda, protože to mohlo být hodně zajímavé. Postavy se mi líbily, nebyly dokonalé, měly spousty chyb a i jejich životy měly k dokonalosti daleko.

09.03.2016 2 z 5

Následníci - Ostrov ztracených Následníci - Ostrov ztracených Melissa de la Cruz

Nedočteno. Už první pasáž mě ničím nezaujala. Bohužel snaha o originalitu nevyšla.

08.03.2016

Vysněný valčík Vysněný valčík Catherine Anderson

Rozhodně jedna z lepších knih tohohle žánru. Ale autorka/překladatelka by se mohla zamyslet nad synonymy. Přišlo mi, že hrdinka dostala na každé druhé stránce pěstí do břicha.

07.03.2016 3 z 5

Na březích švestkového potoka Na březích švestkového potoka Laura Ingalls Wilder

Tuhle knihu jsem dostala ve druhé třídě základky za vzorné plnění svých povinností a vynikající práci. Paní učitelka se už v té době nemohla strefit lépe ;-) Jedna z prvních knížek, které jsem četla a která mě přivedla k mému bookoholismu ;-)

06.03.2016 5 z 5

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

Bylo to napínavé, úžasně to dokázalo vtáhnout do děje, došlo tam k výborným zvratům, řešilo se tam nejedno morální dilema, i když tentokrát si hrdinové v Magisteriu moc nepobyli...
Tyhle knížky by měli číst i všichni dospělí ;-)
Kéž by takovýhlech knížek pro děti a mládež vycházelo víc :-) Aspoň mi to zpestří žánrové rozpětí.

04.03.2016 5 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Nebylo to tak hrozné, jak jsem podle recenzí očekávala.
Samozřejmě to bylo hodně sladké (ještě aby ne, když tam má být 10 mega romantických momentů), zápletka zcela klasická a prvoplánový konec... ale proto to snad všichni četli, ne? ;-)
Jen mi to připadalo zbytečně zdlouhavé, nějak mě to ne a ne víc vtáhnout do děje.

03.03.2016 3 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

MADELININ SLOVNÍK "slib, -u m Lež, kterou chcete dodržet"
Povedené. Sice je Vám jasné, k čemu to celé spěje, ale absolutně to není na škodu, protože konec ani tak není zklamáním :-)
Díky ilustracím, projektům atp. se to četlo až nebezpečně rychle. Některé hlášky naprosto neměly chybu.
Hlavně Madelinin slovník se mi líbil ;-)

01.03.2016 4 z 5

Tajemné touhy Tajemné touhy Jennifer L. Armentrout

Četla jsem i horší! :-D Např. Eden.
Ono by to zdánlivě mělo fungovat. Je to fantasy, hlavní hrdince je 21, seznamuje vás se světem, který obyčejní smrtelníci neznají, je tam sexy amant, legrační stvoření, má to lehce detektivní zápletku... Jenže ono je to prostě celé tak divně poslepované, protože postavy nefungují samostatně a dohromady už vůbec ne. Vtipné hlášky mi nepřipadaly vtipné, napětí mezi Ivy a Renem na mě nijak nepůsobilo a Cink??? Nějak jsem si ho neuměla zamilovat.
Navíc rozuzlení bylo tak okaté, jak jen může být. Doufala jsem v napínavější a zajímavější závěr.

01.03.2016 3 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Další hezký román o spletitosti času a touze napravit vlastní chyby ;-) Trochu mi to připomínalo filmového Kida s Brucem Willisem, ale za to mohl i ten labrador ;-)
Ze začátku mi styl psaní příliš nevyhovoval, nakonec jsem si přece jen zvykla ;-) a četla a četla a četla, dokud jsem to nedočetla ;-)
Trošku jsem doufala, že tam narazím i na nějakou hlubší myšlenku a že nad závěrem budu polemizovat ještě hodně dlouho... nic takového se bohužel nekoná.

29.02.2016 4 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Roztomilá oddechovka. Ne že už by tu něco takového nebylo stokrát, ale i tak to na mě působilo jako osvěžení ;-)
Takže nečekejte, že byste byly dějem, vývojem nebo čímkoliv překvapení. Prostě se to bude číst samo, slupnete to jako malinu a budete se těšit na další jednohubku téhle autorky ;-)

29.02.2016 4 z 5