LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Tak tohle je z těch lepších a méně okoukaných dračích příběhu. Fantasy, ve kterém je láska odsunutá na druhou kolej kvůli vyšším prioritám. Detektivní zápletka, priority, láska... hodně zajímavé a jsem vážně zvědavá na pokračování. Spíš to řadím k "vyššímu fantasy", jak si to pro sebe nazývám :-D v něm je prostě hodně názvů, které člověku dají zabrat, než se v nich zorientuje.
Působilo to na mě neotřele a svěže.

28.11.2015 4 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

První část byla na 5 hvězdiček. Druhá maximálně na 2. Bohužel 2. část byla strašně dlouhá, tak to nešlo zprůměrovat ;-)
Škoda, že to autorka nezvládla líp rozvinout... takový potenciál :-( zamilovat se do bratra bývalého přítele,... ale největší problém pro mě byla stejně celá ta věc s Coltonem coby bezdomovcem atp. prostě tomu nějak nešlo věřit.

27.11.2015 2 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

V Afghánistánu jsem nebyla, z USA nejsem, neznám válečné veterány, sama jsem voják nikdy nebyla... to jen pro ujasnění, protože s touhle problematikou fakt nemám nic společného a nemíním se tu kasat s nějakou psychologií a věrohodností postav ;-)
Od začátku mě to chytlo. Hlavní hrdina je super a celkově se mi úhel chlapa líbil. Sebekritice fandím, když není přemrštěná a neblíží se spíš sebelítosti, u něj to byla sebekritika s mírnou nechutí. Překlad mi po dlouhé době přišel ucházející. Nenarazila jsem na moc vět, které by mi nešly přes jazyk... na to jak mi kniha Kde hvězdy stále září, nesedla, tohle mělo něco do sebe.

23.11.2015 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Aneb jak jsem zase naletěla. Proč je kvůli tomuhle "paskvilu" takový povyk? Vážně nechápu. Textu v modrém kolečku na obalu nevěřte už vůbec ;-)
Co o tom jinak říct? Postavy mdlé, snaha o jejich ozvláštnění se jaksi nevyvedla, hlavní hrdina se zajímá hlavně o poprsí, je to takový ten týpek s milionem otázek, co každému leze na nervy, ale dle náznaků to je fešák... děj zmatený, vtípky na mě bohužel nepůsobily vtipně, magie i magické bytosti mě zklamaly, musí se však nechat, že taková Matka Temže, pro mě byla novinka...
Hvězdičky dávám za rychlý skok do děje, škoda že se to pak zvrhlo v sáhodlouhé zbytečné popisy, začátek byl slibný.

20.11.2015 2 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Hvězdičku jsem ubrala jen za nesnesitelně dlouhé pasáže o zbraních, ale chápu, že i ty tam měly svůj účel a prostě k tomu patřily (musíte přece pochopit, jaký je Owen do zbraní magor :-D)... ale i tak toho bylo moc ;-) Jinak naprosto super :-) Vtipné, originální, se zábavnými zápletkami, "bombáckými" kladnými a zápornými hrdiny... zkrátka jsem se vážně od začátku bavila...
A elfové tady bodují :-D

13.11.2015 4 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Jsem tak mile překvapená, že přes všechny výhrady dám 3 hvězdičky. Tahle série rozhodně nepatří k mým oblibeným, vlastně spíš jsem do teď nechápala, co se na ni komu kdy mohlo líbit. Ale v tomhle díle bylo rychlé vyřešení klišovitého nedorozumění, postavy byly vcelku sympatické a hlavně lehce detektivní zápletka celý děj (na můj vkus moc sexu, ještě rozvlekle popsaného) osvěžila, nemluvě pak o Charliem a Henrym, taky super vedlejší příběh. Takže jo... Tohle se docela dalo číst ;-)

06.11.2015 3 z 5

Laura Laura J. K. Johansson

Nuda. Přišlo mi to jak průměrně napsaný scénář nějaké televizní seriálové kriminálky. A to jsem se tak těšila!
Když jsem zjistila, že autory knihy jsou fanoušci žánru (thrilleru-bacha tohle ale s thrillerem nemělo nic společného!), čekala jsem vyšperkované dílo, jenže...
Hlavní hrdinka zavání stereotypy až běda a ostatní postavy to samé.
Mrazivé, jak od thrillerů očekávám, to nebylo, napínavé taky ne, zapletené sice jo, ale tak neobratně, že mě ani nebavilo odhadovat, co se z koho vyklube... no a konec? Ten komentovat nebudu :-D A nebo jo,... otevřené konce mám ráda, ale tenhle se tak nepovedl, že se do dalšího dílu v žádném případě hrnout nebudu. To bych opravdu nemohla mít po ruce nic jiného.

24.10.2015 2 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

Možná za to může Archerův hlas, který jsem četla anglicky (dokonce dvakrát), možná taky ne... ale tohle bylo strašné.
Mdlé postavy, rádoby zapletená zápletka, příliš sexu, styl psaní??? tentokrát se o něm ani moc mluvit nedá.
Co se mi líbilo? Pohřeb Willow - tedy jen úplný začátek knihy.
Kdybych nečetla Archerův hlas, možná by si Leo vysloužil 2-3 hvězdičky. Jenže já ho četla, a míra zklamání tak bohužel byla nezměrná... I když kdybych to četla po knize On, asi by to vážně tu další hvězdu dostalo. "On" byl snad ještě horší než "Leo".

20.10.2015 1 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Tenhle žánr normálně nevyhledávám. Vlastně to na mě působilo jako u "kolegů" filmů tohohle thrillero-hororového typu - když je dobrý, tak to vážně stojí za to. Ale už průměr je totální odpad.
Rozhodně je to jedna z nejlepších knih tohohle žánru, co jsem četla. Takže jo, bylo to super. I když na můj vkus trochu moc dlouhé ;-) Ale je to jen tím žánrem :-D normálně u mě platí, že čím delší kniha tím je to lepší ;-)
A co o tom jinak říct? Zajímavé a i dost klasické. Virus, pokusy, vymkne se to kontrole... Nic objevného, ale skvěle řemeslně vyvedené.

17.10.2015 4 z 5

Kam zmizla Kam zmizla Gayle Forman

Aneb když je 2. díl o třídu lepší než ten 1. ;-)
Díky tomuhle pokračování získává 1. díl dokonce nový rozměr. Četla jsem to anglicky a musím říct, že mě chvílemi až mrazilo. Možná jsem zrovna prožívala nějaké citlivé období, ale prostě to najednou dávalo smysl :-)
Líbilo se mi to celé. Od začátku do konce, se všemi odbočkami, nejasnostmi, ukřivděností a nedorozuměními.

13.10.2015 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Moc pěkné :-) a hlavně jen trilogie! Takže děj tentokrát není až tak překombinovaný jako u všech Měst. Dost se mi líbilo i propojení jednotlivých sérií až jsem skoro měla chuť, přečíst si Města ještě jednou ;-)
Je to čtivé, napínavé, se zdravou dávkou záhadna. Co se mi líbilo? Že i když to Městům předchází, stále je co ve světě Lovců a magických bytostí objevovat.
A docela mi i sedly postavy ;-) Nebyl tam nikdo, kdo by mě celou dobu jen iritoval (tedy pokud to nebylo autorčiným záměrem, tj. pak něco jiného ;-).

13.10.2015 4 z 5

Asi jsem neponaučitelná, opět jsem dala na reklamu a opět jsem byla velmi zklamaná.
Nezatracovala bych to úplně, ale tohle prostě není můj šálek kávy, i když ze začátku jsem si myslela, že by mohl být, proč? Knihovnice/spisovatelka, komiks v kabelce, spiknutí... vypadalo to nadějně.
Občas úsměvné, občas smutně úsměvné, občas s podněty k zamyšlení... trochu mi to připomíná spíš severskou filmovou tvorbu s náznaky ironie, jen tomu chybí ten mrazivý realistický přesah, co dloubne do duše.

12.10.2015 2 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Prostě výborné. Narazila jsem na to vlastně úplně náhodou a od prvních pár stránek jsem si to prostě zamilovala. Kdybych si přečetla, o čem to bude, nevím, nevím, jestli bych tomu dala šanci.
Půlku knihy totiž vlastně sledujete výcvik malého chlapce,... dobrá tak to není zrovna typické dítě a ani jeho kamarádi, ale i tak...
Co mi tak učarovalo? Asi všechno. Postavy, všechny ty řády Víry, záhady, prostředí, výcvik... Ale hlavně hlavní hrdina, který není ve všem nejlepší. Fakt se mi líbí, že i jeho bratři z řádu jsou lepší lučištníci, lepší stopaři...
Líbí se mi prolínání se současností, to jak je vypravěč uchvácen zdánlivě barbarskou kulturou, jak se vlastně ocitl ve stejné pozici jako je Vélin ve svém příběhu, když se střetává s jinou kulturou, jak do příběhu vkládá vsuvky třeba o tom, jak dlouho po konkrétní události se hlavní hrdina s někým znovu setká a taky to, jak občas děj přikrášluje, aby to mělo více šťávy :-D
Sice je to pro mnohé "pokleslý žánr", ale připadá mi, že právě dobrodružné fantasy má mnohdy největší moc nastavovat zrcadlo společnosti. A právě všechny ty různé víry, fanatici umírnění vyznavači, uzurpátoři, mocichtiví, pragmatici ale i spravedliví... my jako odraz společnosti skutečně připadají.

09.10.2015 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

A mně se to líbilo!
Možná jsem ke knize byla předem moc skeptická, tak mě nakonec překvapila. Možná jsem poslední dobou četla moc romanťáren a young adult, možná je to mým současným rozpoložením, nevím... ale tuhle jízdu jsem si vážně užila.
Samozřejmě se to moc nedá srovnat s předchozími díly, je to podobné a přece úplně jiné a jsem ráda, že se snad máme i dál na co těšit ;-)

02.10.2015 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Jop, takhle nějak bych si představovala závěr série ;-) Přiměřeně akční, přiměřeně napínavé... dobré zápletky, pohnutky hrdinů... prostě to splnilo svůj účel. Jen to nebylo tak strhující, aby to dostalo i pátou hvězdičku. Očekávala bych, že se od knížky nebudu moct odtrhnout, ale odtrhávala jsem se docela snadno.

01.10.2015 4 z 5

Ty proti mně Ty proti mně Jenny Downham

Žádný strhující ani dech beroucí příběh ale prostě příběh. O dvou lidech, dvou rodinách, dvou zcela odlišných světech...
Dvěma slovy? Morální dilema.
Děj? Jednoduchý. Bez nastavování, bez překombinovaných zápletek.

01.10.2015 4 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Ubírat hvězdičky za to, jak moc mi jsou postavy nesympatické, nebudu :-D
Doufala jsem, že mi to zkrátí čekání na další díl - Winter, bohužel nezkrátilo, ale byl to hezký výlet do minulosti :-) A musím říct, že se mi Levana v tomto podání líbí. Inteligentní ale emocionálně labilní šílenec :-D

16.09.2015 4 z 5

Isla a šťastné konce Isla a šťastné konce Stephanie Perkins

Opět krásný příběh. Takový milý, který vás pohltí... Ale musím říct, že se k němu asi vracet nebudu. Na to tomu něco chybělo. Vlastně všechny knížky od Stephanie jsem si užila, ale... prostě ne natolik, abych si příběh potřebovala osvěžit a aby to ve mně něčím pohnulo.
Všechny hlavní postavy se mi líbily. Hodně jsem si užívala všechny druhy vztahů, jak ty milostné, sesterské tak i ty kamarádské.

15.09.2015 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Možná je 5 hvězdiček trochu přehnaných, ale já si tu knihu vážně užila až do úplného konce. Proč? Protože jsem byla dostatečně předem varovaná, že to nebude žádné veledílo, ale prostě klasické YA fantasy. A řekla bych, že v rámci tohoto žánru je to i dosti nadprůměrné ;-)
Nevadily mi náznaky trojúhelníku, užívala jsem si nápovědy a lehce detektivní zápletku a.... prostě to bylo super a hrozně jsem se těšila, až budu moct číst dál.
Jediné, co bych vytkla, byly chybějící písmena, špatná interpunkce, zaměňování díky a kvůli... to se u fantasy knížek neplatí korektoři?

13.09.2015 5 z 5

Něco vypůjčeného Něco vypůjčeného Emily Giffin

Emily prostě umí psát. Je to čtivé, rychle se necháte vtáhnout do děje, ale... tentokrát mi to prostě nesedlo. Stačí si přečíst začátek a konec a zjistíte, že jste vůbec ale vůbec o nic nepřišli. A ještě ke všemu jsou postavy ještě černo-bělejší než na začátku.

09.09.2015 2 z 5