LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Jak se stát vévodkyní Jak se stát vévodkyní Sabrina Jeffries

Trochu jsem se bála, že i na můj vkus bude v příběhu až moc postav a zápletek. Ale ne. Řekla bych, že na úvodní díl série, to bylo skvělé.
Nic se mi nemotalo, příběh mě bavil a často jsem se přistihla, jak se přihlouple uculuju.
Sice by si hlavní hrdinové možná zasloužili, aby jejich charakteristika byla ještě o něco propracovanější, ale to už by z toho byla tlustá bichle a já bych si stěžovala, že se to musí seškrtat.
Jinými slovy, strašně se těším na další díly a rozuzlení detektivní zápletky, která se nejspíš potáhne celou sérií.
Sabrina Jeffries opět prokázala, že si zaslouží své místo mezi mými top 5 autorkami historických romancí.

29.03.2020 5 z 5

Sametová píseň Sametová píseň Jude Deveraux (p)

Tak tenhle díl se mi zatím líbil asi nejvíc. Vzhledem k tomu, jak rychle se Alyx zamilovala, tak se tolik nehandrkovali, navíc se spíš ona handrkovala v duchu, protože chtěla být žádouci, což jí v přestrojení za chlapce moc dle jejího soudu nešlo.
Bylo to i trochu napínavé a mělo to spád :-) Za mě super.

14.03.2020 5 z 5

Touha Touha Amanda Quick (p)

Historické romance Amandy Quick jsou prostě skvělé. Úsměvné, s pěknou zápletkou i vtipné. V rámci žánru bych dala i 5 hvězdiček, ale přece jen je to autorky o trochu slabší počin (chvílemi to bylo moc zdlouhavé), takže 4 hvězdičky musí stačit.

03.03.2020 4 z 5

Horský samet Horský samet Jude Deveraux (p)

Nestává se to moc často, že hlavní hrdina je podle mého názoru ten neskonale trpělivý, zatímco hlavní hrdinka by se několikrát zasloužila proplesknout... Nicméně tady to tak je. I když teda pak ta Stevenova žárlivost mu pár bodů ubrala.

18.02.2020 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Příběhy nemocných lidí jsou vždycky smutné, natož pak maldých nemocných lidí. Podobných knížek už jsem četla hodně, tahle mě tolik nezaujala. Nevím čím to, ale nějak mi zvolení hrdinové neseděli.

13.02.2020 2 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Myslím, že další díly se mi budou líbit víc.
Občas jsem měla pocit, že se v tom světě nestíhám orinetovat. A chvílema to tím pádem bylo i takové zdlouhavé. Asi bych i dala jen 3 hvězdičky, ale několik zvratů ve vývoji mi udělalo takovou radost, že 3 by byly prostě málo.
Celkově mi to připomínalo Mercy Thompson od Patricie Briggs.

08.02.2020 4 z 5

Návrat na Vysočinu Návrat na Vysočinu Suzanne Enoch

A na truc dám 5 hvězdiček :D Po těch zklamaných ohlasech jsem po knížce radši málem nesáhla. Ještě, že jsem měla chuť na historickou romanci a žádná jiná nebyla zrovna po ruce.
Knížka působí takovým pubertálnějším dojmem, než ty předchozí dva díly, ale vzhledem k tomu, že Roweně je tady furt těch 18 a je to jen o 3 měsíce dýl, než jsme se s ní my jako čtenáři seznámili - s potřeštěnou poblázněnou holkou... Tak to je napsané opravdu věrohodně. A Lachlan byl rovnež vykreslený skvěle.
I když přiznávám, taky jsem si občas tloukla do čela, ať už se teda oba rozhodnou... Jenže k jejich povahám to zkrátka sedělo.
A ta druhá část, která se všem líbí? Ta byla vážně skvělá.
Jinými slovy, já jsem z knížky nebyla zklamaná ale nadšená. Asi bych hůř nesla, kdyby to autorka pojala jinak - třeba, že by se Rowena rychle vrátila k Lachlanovu pronásledování.
PS: Ale co je to za obálku?! Ta je tak nepovedená! Nehledě na to, že Rowena je od začátku popisovaná jako černovlasá, s havraními vlasy...

01.02.2020 5 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Asi jsem četla jinou knihu než všichni ostatní. Hned od začátku mě Jules pěkně štvala. Tak ona jede na místo, kde ji hrozí velké nebezpečí, kdyby ji někdo poznal. A řekne svoje pravé jméno?! To jako fakt? :D
Knížka je docela zajímavě vymyšlená, ale od té spousty YA fantasy, co teď vychází, se nijak neodlišuje. Spíš je to lehký podprůměr než průměr. Dala bych 3 hvězdičky za čtivost, ale Jules je vážně natvrdlá.

23.01.2020 2 z 5

Princ Princ Nichole Chase

Autorky styl zkrátka není pro mě. I tenhle díl byl strašně nudný a rozvleklý, se špatně vykreslenými postavami. Ale byl z nich zatím nejlepší, takže i když bych normálně dala jen 2 hvězdičky, tak jsem se nakonec přiklonila ke třetí.

15.01.2020 3 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

Pro mě milé překvapení, proto dávám nejvyšší počet. Čekala jsem podobnou kýčovitou slátaninu, jako pro mě byl Vánoční tábor, ale tohle působilo roztomie. Trochu mi to připomínalo Kavárnu v Kodani a tomu podobné knížky. Aneb jak velkému byznysmanovi ukázat krásu maličkostí.

16.12.2019 5 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Já vím, že se to jmenuje Vánoční tábor... a ten taky čtenář dostane, ale...
Na mě to prostě bylo moc. Dovedu si to představit jako 1,5 hodiny dlouhý film. Ale trávit u téhle knížky několik večerů? To už dávám radši přednost "obyčejné nevánočně" laděné romantice.

04.12.2019 2 z 5

Princezna Princezna Nichole Chase

Hrozná nuda.

13.10.2019 2 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Skvělá knížka. Od začátku poutavě napsaná. Děj mě vůbec nenudil, i když tak nějak bylo jasné, jak to všechno dopadne.
Ale řekla bych, že to patří mezi nejlepší YA fantasy, poslední doby.

25.09.2019 5 z 5

S láskou Luisa S láskou Luisa Barbara Metzger

Milé překvapení, opět tak trochu o lásce a hledání svého místa v životě. první půlka se mi četla hůř než ta druhá.

09.09.2019 4 z 5

Temný hrdina Temný hrdina Jo Beverley

Autorka se v téhle sérii překonává. Kdyby to napsala Suzanne Enoch, tak budu mít velké výhrady, ale takhle...
Zasloužilo by si to trochu seškrtat, jinak to bylo super. Zhýčkaná dědička, co přichází o iluze. Drsný voják, co je v králově přízni. Trochu toho "detektivního" domýšlení, kdo za čím stojí... No a samozřejmě postupně se vyvíjející romantická linka.

06.09.2019 4 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Rozhodovala jsem se me 2 a 3 hvězdičkama, ale zase tak špatné to nebylo. Jen jsem po Cinderovi a Elle děsně zklamaná. Tenhle příběh neměl žádnou hloubku. Taková tuctová romanťárna a spíš než z VŠ mi to připadalo jako příběh ze střední.
Nápad s trojčatama byl fajn. A i filmové odkazy se mi líbily, protože jsem většinu těch filmů znala a hlavně měla ráda.
Ale Nate mě občas štval, jak s sebou nechával všechny manipulovat. Pro mě to byl sice zajímavý hodný kluk, ale na hlavního hrdinu to byla slabota, kór když to celé bylo psané z jeho úhlu pohledu.
Sophie samozřejmě byla na zabití. To se musíte nechat, že tuhle mrchu autorka napsala fakt skvěle.

03.09.2019 3 z 5

Neandrtálka našla člověka Neandrtálka našla člověka Penny Reid

V porovnání s prvním dílem jsou to tak 3 hevězdičky, ale v rámci žánru jsem musela jednu přidat.
Bylo to vtipné, úsměvné, dojemné. Janie opět perlila, našlo se pár hodně dobrých scének (žádost o ruku, Vegas,...), ale na jedničku to zkrátka nemělo.
Chvílemi se to docela vleklo a Janie byla nějaká moc normální. Chybělo tomu něco napínavého. Možná se mohli s Quinnem trochu víc zabývat velkou svatbou a vážně si projít nějakou tou krizí.

22.08.2019 4 z 5

Ďábel nosí kilt Ďábel nosí kilt Suzanne Enoch

Ne, že by to byla jedna z nejlepších knížek žánru, ale křivdila bych jí, kdybych dala "jen" 4 hvězdičky. Ranulf i CHarlotte byli skvělí. Zápletka byla úžasná.
Sice se mi zrovna netajil dech napětím ani srdíčko netetelilo romantikou, ale i tak to bylo skvěle napsané a hezky promyšlené.

19.08.2019 5 z 5

Nevěsta, která měla smůlu Nevěsta, která měla smůlu Janna MacGregor

Škoda, že tomu autorka nedala něco navíc. Takhle to byla skvěle napsaná historická romance, jen jí něco chybělo.

29.07.2019 4 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Bohužel knížka je opravdu špatná. Postavy nejsou pořádně rozpracované, rovnou na to skočí, emoce jsem jim nevěřila. Tlachání o jídle by mi nevadilo, ale ono se tam ve výsledku nedělo vůbec nic zajímavého, a i když si tam autorka pár zvratů vymyslela, byla to jednoduše nuda.
Teoreticky tam bylo všechno, co by dobrá romantika měla mít, ale nějak to nefungovalo.

30.06.2019 2 z 5