LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Tentokrát už jsem byla připravená na styl vyprávění, hlavního hrdinu i svět čarodějnic, tak jsem si "jízdu" užila od začátku.
Musím říct, že mě to zase bavilo, nenudila jsem se a na knížku jsem se vždycky těšila ;-)
A hlavně... co si budeme, i konec byl super :-)

22.07.2015 4 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

Pro mě tedy trochu zklamání.
Propojení s předchozími díly jsem čekala o něco větší a propracovanější. Tohle už se v mých očích blížilo našroubovanému ději.
Hlavně jsem fandila špatnému hrdinovi. Ten, kdo získal srdce Clary u mě prostě vůbec nebodoval.
Kapitola sama o sobě je kýčovitý závěr, za ten bych nejradši ještě hvězdičku ubrala, ale to už bych na tenhle díl byla až moc přísná.

16.07.2015 3 z 5

Zasvěcená Zasvěcená Cynthia Hand

Skvěle propojené s prvním dílem, žádné uměle našroubované pokračování. Prohloubení zápletky, poslání, rodinných vztahů se taky vyvedlo.
I když tady už na mě je ten trojúhelník Clara-Tucker-Christian moc. Nerozhodné hrdinky nemusím ;-)

16.07.2015 4 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Možná by to na 4 hvězdičky nebylo, jenže mě to fakt mile překvapilo, navíc hned na začátku. Obávala jsem se, že hlavní hrdinka opět nebude věřit, že je jiná, všichni jí budou muset milion let o něčem přesvědčovat, ona se tomu bude vzpírat... takže už první stránka byla rovnou na hvězdičku navíc ;-)
Bylo to čtivé, postavy sympatické a ano těšila jsem se na další díl ;-)

16.07.2015 4 z 5

Marcelo ve skutečném světě Marcelo ve skutečném světě Francisco X. Stork

Prostě krásné a pro mě skutečně jedinečné :-)

09.07.2015 4 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Tak strašně ráda bych dala víc hvězdiček, ale prostě to nešlo.
Styl, jakým Richelle vytváří série zbožňuji, protože to má spád, stále se něco děje, odhalujete nové a nové věci, dostáváte různá vodítka... není to jen o tom, že spolu v prvním díle začnou chodit, na konci se rozejdou, ve druhém... atp.
Jenže tenhle závěr mě trochu zklamal. Sice bylo Super, kolik prostoru dostali Rose s Dimitrijem, ale furt jsem doufala, že u Adriana "to" bude něco víc.
Byla jsem spokojená, četlo se to hezky. Dala bych 4 hvězdičky, ale čtvrtou jsem ubrala za epilog. Nějak mi to prostě k celé sérii a ani autorce nesedlo.

01.07.2015 3 z 5

Jedna malá lež Jedna malá lež K. A. Tucker

Stejně jako první díl patří i tenhle k těm lepším z YA/NA.
Líbilo se mi, kolik prostoru autorka nechala postavám z prvního dílu, díky tomu to celé je mnohem důvěrnější.
Musím říct, že jsem se bála, že se bude Livia v některých ohledech chovat mnohem víc jako zabedněná a dělat, že o ničem neví... To by jí hned na hvězdičce ubralo ;-)

29.06.2015 4 z 5

Zapomnění Zapomnění Cat Patrick

Možná jsou 3 hvězdičky málo, ale čekala jsem víc.
Četlo se to hezky, mělo to zajímavý nápad, sem tam tam byl nějaký hezký zlom nebo nečekaný vývoj, se kterým si autorka doopravdy šplhla, ale něco tomu chybělo.
Tu knihu jsem přečetla, nic se mnou neudělala a obávám se, že u mě upadne v "zapomnění".

28.05.2015 3 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Četla jsem anglicky a moc hezky to utíkalo. Žádné hluboké myšlenky, nic převratného. Prostě zamilovaná oddechovka a přesně to jsem zrovna potřebovala.
Ale musím se přidat na stranu těch, kterým Blair přišla trochu natvrdlá, prostě mi holky typu "mouchy snězte mě" až tak nesedí ;-)

23.05.2015 4 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

S tím přirovnáváním ke Stmívání mají všichni samozřejmě pravdu.
Ale co tu knihu doopravdy zazdilo? Překlad.
Žádná holka neříká: držíc, dívajíce...
A používat: "Díky tobě jsem se málem utopila,..." Díky?! To jako vážně? Za zaměňování díky a kvůli nám trhali na gymplu hlavy.

20.04.2015 3 z 5

Jezero snů Jezero snů Lisa Kleypas

Ze začátku to bylo takové utahané a chvíli jsem se obávala, že knížku odložím.
Jsem ráda, že jsem to neudělala. Ne, že by to byla nějaká hitparáda, ale označila bych to za velmi příjemnou oddychovku.
Moc se mi líbilo, že jsem mohla sledovat hned několik příběhů najednou. Skrz ducha a Alexovy bratry.

20.03.2015 4 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Něco takového už mi chybělo :-)
Pořádná hrdinka, která za něco bojuje. Naštěstí není dokonalá a taky má své mouchy.
Hlavně jsem moc ráda, že spousta otázek zůstala bez odpovědi.
Byla to pro mě zajímavá jízda a těším se na další pokračování.

13.03.2015 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Ehm... Proč to má tak dobré hodnocení? Tohle mi připadalo jako dost zbytečné plýtvání papíru.
Hvězdička je za tu první naučenou simulaci.

25.02.2015 1 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Na to jak měli být chytří, mi oba přišli dost hloupí a slepí. I když... to mají být vlastně "patnáctiletá děcka", tak co já vím? ;-)
Zvraty u tohohle žánru bych ocenila aspoň trochu překvapivé...

Ale vtáhlo mě to do děje, bylo to čtivé a určitě budu pokračovat dalším dílem.

24.12.2014 4 z 5

Počátek Počátek Jessica Khoury

Konečně něco, z čeho se nevyklubala trilogie :-D Za to je ta čtvrtá hvězda ;-) Jinak bych dala tři, protože to sice bylo zajímavé, ale od příběhu jsem se dokázala utrhnout úplně snadno.

29.11.2014 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Nemůžu si pomoct, vím, že pro hromadu lidí, je právě tohle ta nej nej nej kniha od Colleen, ale pro mě?
Možná, že kdyby to nebylo od Colleen, tak dostane 4 hvězdičky ;-D Takhle? Silný příběh, jen mi to zkrátka a dobře nevyrazilo dech tak jako Ugly love nebo Maybe Someday.
Celou dobu mi to přišlo tak akorát úsměvné, což by asi nemělo...

16.11.2014 4 z 5

Nejsem sériový vrah Nejsem sériový vrah Dan Wells

Skvěle napsaný. Fakt se mi to líbilo.
Ale...
Proč démon?! Kdyby zůstal u sériového vraha, tak budu nadšená... takhle??? No ** a půl.

25.09.2014 3 z 5

Čekání na zázrak Čekání na zázrak Stacey Kade

Hezké, roztomilé... taková oddychovka. Upírů, andělů atd. už bylo dost návrat k duchům se mi líbí :-) Jo a četla jsem jen tenhle díl ;-)

01.09.2014 3 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

hezké, ale po Moři klidu prostě není žádná kniha dost dobrá... připadalo mi to až moc předvídatelné na to, co je to za žánr... nepotřebuju být za každou cenu překvapená vývojem, ale tomuhle prostě něco chybělo... buď ten překvapivý vývoj nebo originální styl psaní...

26.07.2014 3 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

že bych to chtěla číst znovu to asi ne, ale vyloženě hrozné to nebylo ;-)

26.07.2014 3 z 5