Lofda Lofda komentáře u knih

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Čtu hodně a ráda a mám ráda knížky, kterým říkám "vztahovky". Tohle je přesně jedna z nich. On a ona, každý má svůj problém a každý je jiný, než se navenek může zdát. Tak až sem bych se shodla s popisem spousty jiných knih. Dál už tahle knížka vybočuje a možná úplně ve všem. A to ji dělá jednou z těch, které po přečtení nemůžete pustit z hlavy a nutí vás se zamyslet. A protože já už nepatřím do kategorie, které prvotně asi byla kniha určena, nutila mě tahle knížka hodně přemýšlet o Scottovi, matce Beth, rodičích Ryana, jejich přístupu k synům.. Za mě moc povedená knížka a ti dva, Beth i Ryan.. Prostě doporučuji přečíst, zklamaní nebudete. PS: jediné co mi mrzí, že jsem nikde nenašla, že by se chystalo vydání dalšího dílu.. Já bych moc ráda zjistila, jak to bylo s Isiahem! A navíc za mě ta knížka nebyla moc dlouhá, četla bych dál a dál, prostě ráda bych se dozvěděla víc ;-)

30.12.2018 5 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Obsahuje spoiler ;-) Mám trochu dilema.. Celou dobu jsem si říkala, že tohle je prostě nejlepší díl celé série.. Oba byli skvělí ;-) Svým způsobem mi tahle dvojka přišla nejvíc reálná?! Ok, Liz byla někdy až moc dospělá, ale holt studentka psychologie ;-) No, konec to trochu pokazil :-( David musel mnohem víc máknout, než Ev dostal zpět.. I miláček Jimmy musel za Lenou přes kus Ameriky.. Zápletka s Marthou fajn, ale nějak rychle vyřešeno, na můj vkus ;-) Ale i tak, opět vtipné a lehké čtení, přesně to co od tohoto žánru očekáváte.. Za sebe doporučuji celou sérii, i když druhý díl s Malem mě moc nebavil, někomu jinému třeba sedne.

30.12.2018 5 z 5

Přehrada Přehrada Paulina Świst

Nebýt toho uspěchaného konce (to jako fakt? pochopila jsem to vůbec správně?..), tak hodnotím plným počtem. Tuhle autorku mám ráda, přečetla jsem sérii Prokurátor i Kolotoč a vždycky se dobře bavím. Neřeším reálnost děje ani charaktery postav, mně prostě sedí styl vyprávění ;-) Takže další díly si rozhodně ujít nenechám.

PS: Ahaa, dokonce se mi hodí knížka do výzvy Kniha z prostředí vaší poslední dovolené.. Nee, nebyla jsem na dovolené mezi slezskými policajty, byli jsme v Polsku o něco severněji, ale v knize hojně používané slovo ku*va používají hojně i v Pomořansku :-)) Takže to prostředí sedí, Poláci jsou prostě takoví ;-)

23.06.2024 4 z 5

Ten pravý Ten pravý Roni Loren

Děj se točí na pozadí stejné události jako předchozí díl, přesto autorka dokázala vystavět úplně jiný příběh než předtím a pořád stejně čtivě. Za mě krásně napsáno, žádná hluchá místa, moc hezky spojené osudy dvou naprosto rozdílných lidí. Líbilo se mi, že autorka nevymýšlela žádná zbytečná nedorozumění, ti dva spolu skutečně komunikovali, i když samozřejmě pár bolavých tajemství odhalila autorka až na konci.. Těším se, až si přečtu příběhy zbývajících kamarádek.
PS: Nesuď knihu podle obalu!

07.06.2024 5 z 5

Stačí si počkat Stačí si počkat Mariana Zapata

Tak nevím.. Ke všem těm nadšeným komentářům se tentokrát zase nepřidám. Bavil mě určitě Luis i Josh (říkám to pořád, děti dodávají těmhle příběhům šťávu), bylo to vlastně fajn čtení, ale žádný wow efekt se bohužel nedostavil. Zdálo se mi vše zbytečně natahované? A závěr moc sladký a rychlý?
Já to tak s touhle autorkou asi mám, její asi nejhůř hodnocená kniha (S láskou Aaron) u mě jednoznačně vede a tolik vychvalovaný Kulti si mě prostě nezískal.. Jak se říká - Tisíc lidí, tisíc chutí. Tak třeba přijdu autorce na chuť zase někdy příště ;-)

26.05.2024 3 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Melanie Harlow

Po přečtení prvního dílu jsem si řekla, že tato série asi nebude pro mě. Po přečtení komentáře od "mé oblíbené Alzbeta4340" jsem se ale rozhodla, že dám autorce ještě šanci a dobře jsem udělala. Prima oddechovka, kdy Oliver byl osel (cituji jeho babičku) a Chloe dřív jednala než se zamyslela.. Od dětství si ti dva nic nedarovali a to jejich soupeření bylo nakonec zábavné, aspoň z pohledu čtenáře. Nic hlubokého nehledejte, ale jako romantickou oddychovku ráda doporučím.

19.05.2024

Blue: Kdekoli mě najdeš Blue: Kdekoli mě najdeš Nikola Hotel

Moc hezký příběh a určitě si cením toho, že tenhle kluk nebyl zas další namachrovaný týpek. Řešilo se tu spoustu vážných témat, knížka je moc hezky napsaná, ale.. Asi mi celou dobu ještě pořád rezonovala v hlavě poslední přečtená knížka (Zadrž dech), kterou nemůžu pustit z hlavy, nevím.. Co je pro mě větší ALE, bylo množství chyb v textu, za to prostě snižuji hodnocení. Nicméně jsem ráda, že jsem si tenhle příběh přečetla ;-)

17.05.2024 4 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Mé hodnocení je tak půl na půl.. Milé, oddechové a v závěru se dokonce podařilo autorce hodit i celkem nečekanou bombu ;-). Ale jinak jsem tak trochu zklamaná kvůli popisu Říma, to byl tentokrát hlavní důvod, proč jsem si knížku půjčila. Protože se do Říma chystám, takové příběhy vyhledávám, abych se dozvěděla i něco navíc. Dost často z těchto příběhů získám tip i na nějaké méně známé zajímavé místo.. Koloseum, Španělské schody, Vatikán - to ale najdete v každém průvodci..
Asi je čas vrátit se k sérii Romantické útěky, tu si užívám víc.

12.09.2023 3 z 5

Záležitost lásky Záležitost lásky Julie James

Postupně jsem přečetla už asi celou sérii. Pohodové oddychové čtení, jedna z těch knih co zabaví, ale za chvíli už ani nevíte o čem byla. Autorku mám ráda, ale tentokrát hodnotím jen půl na půl, četla jsem od ní již lepší příběhy.

26.03.2023 3 z 5

Příběh mého života Příběh mého života Helen Keller

O Helen Kellerové jsem se dozvěděla náhodou, bylo to v rámci "školení" Přátelská místa a pak jsem v knihovně zahlédla tuto knížku.. Byť napsáno již před 120lety, poselství asi opravdu zůstane věčné. Ještě pořád neuvěřitelný příběh dívky, která chtěla žít jako všichni ostatní. Pořád nedokážu pochopit, co všechno musela zvládnout, být hluchoslepá a přitom tak prožívat život. A nepřestává mě fascinovat, jaká zmiňuje jména osobností. Lidí, co považovala za přátele. I když ten Alexander Graham Bell vlastně dává smysl ;-)

26.01.2023 4 z 5

Královská vánoční pohádka Královská vánoční pohádka Karen Schaler

Cíleně jsem v tomto období sáhla po romantické knize s vánoční tématikou. No, byla to sladká, spíš totálně přeslazená, vánoční pohádka. Dočetla jsem, ale byla to fuška..

15.12.2022 2 z 5

Pomýlené srdce Pomýlené srdce Samantha Young

Dávám ***, a to si ještě říkám, že jsem možná hodně shovívavá. První díl série mě příliš neoslovil, z druhého jsem byla nadšená, protože si doteď pamatuji, jak vše plynulo, ničeho nebylo moc ani málo. Třetí díl? V první části jsem to chtěla několikrát vzdát a knihu odložit, vadilo mi, jak autorka tlačila na pilu, ždímala emoce za každou cenu, všechno bylo na můj vkus moc vyhrocené, nereálné, nemůžu si pomoct. Dočetla jsem, druhá polovina už byla lepší, příběh dostal konečně obrysy něčeho skutečného a i ten hon za pomstou jsem Jamiemu věřila.. Ale určitě se k příběhu nevrátím, autorka umí napsat mnohem lepší knížky.

24.07.2022 3 z 5

Opravdově, šíleně, řecky Opravdově, šíleně, řecky Mandy Baggot

Já jsem si čtení užila, vážně. Pro mě ideální oddychovka na léto, vrátila jsem se do mého oblíbeného Řecka. Nehodnotím reálnost zápletky, co také pořád vymýšlet nového..? Za mě hezké čtení, rozhodně ne předvídatelné - "podle šablony", což se mi u některých autorek stává.. Ráda si od Mandy Baggot časem přečtu další příběh.

27.06.2021 4 z 5

Modré nebe Modré nebe Catherine Anderson

Jedna z těch romantických knih, kdy vlastně od začátku víte, jak to dopadne, ale tady bylo i něco navíc. Vím, že je tento příběh součástí série a časem si možná přečtu i některý z předchozích dílů. Tady jsem vybírala podle anotace, zajímal mě pohled (v tomto případě by se asi hodily uvozovky) člověka, který se narodil slepý a lékaři mu vrátí zrak. V tomhle ohledu byl příběh opravdu zajímavý, je zvláštní se nad tím jen zamyslet, kolik věcí považujeme za samozřejmost a on to tak nemá zdaleka každý.. Hank byl klaďas na Ntou, ale co, je to romantický příběh ;-) Mnohem víc mi vadila spousta chyb, ty autokorektury opravdu nemám ráda, někdy pak vypadnou úplné nesmysly, a to je také důvod mého sníženého hodnocení. Jako romantickou oddychovku můžu doporučit.

19.04.2021 3 z 5

Nemravná lady Nemravná lady Susan Elizabeth Phillips

S. E. Phillips mám ráda a i tentokrát jsem si čtení užívala. S hodnocením to ale vidím tak půl na půl, zápletka byla celá nějak moc pohádková a překombinovaná, příběh postupně spíš ztrácel.. Bavila jsem se, ale rozhodně má autorka lepší příběhy.

23.02.2021 3 z 5

Chlad Chlad Maya Banks

Noo, spousta sexu a ještě víc klišé.. Příběh Ashe si asi radši nechám ujít ;-) A to mám oddechovky ráda..

30.09.2020 1 z 5

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Od tohoto dua autorek jsem přečetla téměř vše, co u nás vyšlo. Tenhle příběh nečtu poprvé, k Lukovi a "Logan" jsem se po čase vrátila - to je tak, když začnete sérii posledním dílem. No, pořád si myslím, že je to to nejlepší, co ty dvě napsaly. Neumím to pořádně vysvětlit, v rámci žánru to není žádné velké překvapení, ale tohle vyprávění mě prostě neuvěřitelně bavilo..
Edit: na dovolené (kde jsem mj. poprvé viděla oceán a surfaře na vlastní oči) jsem četla jinou knihu od těchto autorek a vzpomněla jsem si na vyprávění o London a její vášeň pro surfování.. Dostala jsem chuť si to znovu přečíst a dobře jsem udělala, bylo fajn se k této dvojici vrátit, jsou skvělí.

18.08.2020 5 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Já půjdu proti proudu, vysoké hodnocení tentokrát dát nemůžu.. Jako bych všechno už četla někde jinde, jen tady je to nějak natěsnáno do jednoho příběhu. Nemáš co bys pochválil, radši mlč. Takže řeknu jen tolik, že jsem od autorky četla mnohem lepší knížky ;-)

16.07.2020 2 z 5

Tak nevím, byla to docela milá romantika, místy docela vtipná, ale přesně taková, ze které za chvíli nebudu vědět vůbec nic.. Zase jeden milionář a holka co nevěří, že by o ní mohl tenhle úžasňák mít zájem.. Je to už ohraná písnička, ale vlastně proč ne? ;-)

01.06.2020 3 z 5

Do světa Do světa Hana Machalová

Asi přeháním, ale dávám plný počet.. Nečekejte konkrétní cestovatelské rady, to si otevřete raději počítač a pročítejte blogy a diskusní fóra. Takhle knížka je o chuti a nadšení z cestování, o objevování světa a radosti z toho, když se podíváte Někam. Miluji toulání, cestování a poznávání, proto v současné zvláštní situaci, kdy nelze jen tak vyjet ani tady kousek za hranice třeba jen na nákupy, bylo čtení velkou radostí. Na spoustu věcí mám jiný pohled než autorka, nemůžu říct, že bych s ní našla shodu na 100%, ale nadchl mě její optimismus, z celé knížky je prostě znát její nadšení pro to co dělá, to oceňuji. A nemůžu se dočkat, až zase koupíme jízdenku/letenku Někam a vyrazíme.. Plus i za moc pěkné provedení a grafické zpracování.

13.05.2020 5 z 5