lucakuca lucakuca komentáře u knih

Sourozenci Sourozenci Rocio Bonilla

Oboustranná kniha. Už první věta z obou stran mě rozesmála:
"Nemám svého bratra ráda."
"Nemám svou sestru rád."
Krásný příběh o tom, kdy se proč NEMÁM pomalu přelíná k proč MÁM, až tomu utne tipec tajuplný zvuk BUAAAAAAAAAAAAA......

02.06.2021 5 z 5

Vůně noci Vůně noci Markéta Harasimová

Tragická a přesto milá detektivka pro ženy. Čtivé, příběh mi nabízel modré z nebe, a přesto mě to (až se za to stydím) nijak dramaticky neuchvátilo.

31.05.2021 3 z 5

Ufonek Uluru Ufonek Uluru Jindřiška Ptáčková

Kafe mě postavilo na nohu a Vylízaná kebule na druhou! :-)
Mega úlet!!!! Jak ufonek Uluru chránil naši planetku před Vylízanou kebulí. :-) :-) :-) :-).
Praštěnej úlet!!! Sci-fi se prolíná pravěkem přes středověk a finišuje v současnosti.
Vážně úlet!!! :-)

29.05.2021 5 z 5

Nejhorší večírek tvého života Nejhorší večírek tvého života Andy Rowski

Opravdu to byl nejhorší večírek mého života. :-( Moc daleko jsem se nedostala a přesto (nebo právě proto) jsem prožila jeden z těch nejšťastnějších konců :-) Nuda. Ani se mi nechce zjistit, jak končí další konce.

28.05.2021 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Přesně tak IRSAF, proč jsem ji tak dlouho odkládala? Je o jedinečnosti, smutku, štěstí, přátelství a zkoušení nových věcí....
Dobré dny se střídají se špatnými. Oboje hluboce zasáhnou.

28.05.2021 4 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Zase jsem si oddechově pošmákla, detektivkou je to tentokrát líznutý víc než obvykle, ale proč ne? Pepča je ideální na cesty, na čekání i gramáž je tak akorát do ruky :-).
A mám pro Pepču přezdívku: "Ahoj. Jsem potíž. Prý se po mně sháníš?!"

26.05.2021 4 z 5

Vánoce s paní Sovovou Vánoce s paní Sovovou Katja Frixe

To byl doják!!! Slzy se valily proudem tak, že se mně zvedla hladina kafe v hrnku. Prostě božíiiii série!!!!

24.05.2021 5 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Prej že, rejže! :-)
Tak to už se blížilo trošku k detektivním výšinám jisté klasiky Mord v asiapendolínu od A. Christie. Hromada lidí na jednom místě a spousta nevyřešeného. Pepík zase jinak. Fajn čtení!

23.05.2021 4 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

Hrabě Monte Lars :-) metalikovej slaďoch to zase svižně rozjel. V jednu chvíli "panebože na chůdách" se Lars zkazil a přestal být pionýrem! Ale nakonec ne e! Von to má rád zapeklitý! :-)
"Kdyby nešel k zemi hned, roztrhne mě jako gumu od malejch trenek!"

22.05.2021 4 z 5

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Čtivé, originální, postavičky jedna báseň! Sem tam krapet pomalejší.
Krundit :-) úžasné slovo, které v knize nahrazuje všechna... Jak to říct kulantně. Třeba takhle:

"Fajn, jen nevím, co je ta Estelle zač,ale předpokládám, že je to někdo, koho Orso krundí?"
Orso naprázdno polkl. "Kdysi to bývala moje známá."
"Vy jste krundil dceru svýho šéfa?"

No není to sladký?

18.05.2021 4 z 5

Naprosto cizí Naprosto cizí Megan Miranda

To je tak těžký, hodnotit tuhle knihu. Tady bych potřebovala vysvědčení a známkovat (hvězdičkovat) zvlášť.
Čtivost úžasná, rozuzlování jejího minulého života fajnově postupné, zrychlení konce - výsledek dost podobný tomu, když jsem kdysi úkol do geometrie dělala v buse na koleně - šup šup matlanina.
A nějakou podobnost vzhledu s někým jiným, že si všimne, jen hrdinka a nějaká hooodně míjející postava v knize? No pardon, kotě, to asi ne.
Obálka moc krásná a v té chaloupce bych chtěla bydlet. :-)

15.05.2021 3 z 5

Jonáš a Nenáš Jonáš a Nenáš Kari Stai

Ne. Jo. Nevím. Divný.

12.05.2021 3 z 5

O Snožroutkovi O Snožroutkovi Michael Ende

Juuu, to bylo přímo snový! Pohádka na opravdu dobrou noc :-) :-)

12.05.2021 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Bylo to super! Zamotané klubko se pomalu rozpletá a udržuje v napětí jak elektrický plot před stádem kraviček. Jsem zvědavá na subjekt 037, jak se bude v dalším díle rozvíjet... Bude?

12.05.2021 4 z 5

Mstitel Mstitel Jan-Erik Fjell

Je čím dál lepší ten sexy stařec Anton, kdy z něj i Torp padá na zadek! 3 úžasné linky, které se povedly a nijak se nepletly. Humor, napětí, akce. A jsem napnutá, jak to vlastně dopadlo s... !!? Zase otevřený konec a zdlouhavá čekačka na další díl. Ble :-(

04.05.2021 4 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

To bylo asi hezký.... Když jsem dočetla, koukám zmateně, že jsem dočetla. Nečekaný skvost. Jemné, čtivé, detektivní, romantické i nenásilně vzdělávací (tušil tu někdo o tom dekretu, kterým musela zasáhnout Marie Terezie, kvůli ...?). Od všeho trochu a příběh je na světě.

01.05.2021 5 z 5

Břicháč Tom & Lucie: tajemství naší kuchyně Břicháč Tom & Lucie: tajemství naší kuchyně Tomáš Kosačík

Má super nápady a dobře se mi podle něj vařilo. Knihu s velkým díkem vracím kamarádce, ještě jednou velký dík za zapůjčení. Však ty víš kdo! Co mi chutnalo, to jsem si zapsala :-)
Břicháči! Nezapomenu!!! Zdravá svíčková s panenkou, kuřecí kari s jablíčky a batátové placičky!!! Ale přiznám se ti, netroufla jsem si do banánové omáčky (s krůtím a rýží), třebas do toho ještě dorostu. Tvá fanule s felkým eF!

30.04.2021 4 z 5

Princ Jůtůber Princ Jůtůber Jitka Petrová

Nebyla bych tak přísná. Hooodně jiné! KLASIKŮM hrozí při čtení zástava srdce, protože to prostě není žádná slavná vypalovačka od Erbena, Němcové či Wericha. Nová doba nese nové pohledy. Pohádky splnily svůj účel a to je hlavní.

30.04.2021 4 z 5

Město žen Město žen David R. Gillham

Četla jsem ji dlouho. Je zvláštní. Nebavila mě. Chtěla jsem ji odložit. Přečetla jsem si recenze, kde byl vychvalován "Ten konec!" a četla zase dál (baba zvědavá :-)). A ten KONEC je teda parádní. 2x jsem chtěla odložit a nedočíst. Mrzí mě, nedám víc hvězdiček. Obálka je moc krásná!

29.04.2021 2 z 5

Svítání Svítání Virginia Cleo Andrews

Šupenzí! Chudák lepá Dawn, její život je tobogán, tak prudký, tak zakroucený a tak nepředvídatelný. Nehorázně čtivé! Rychlo čtivé!

27.04.2021 5 z 5