lucakuca lucakuca komentáře u knih

Tajemství dračích mečů Tajemství dračích mečů Kevin Sands

Dannyho parťáci v teenagerovské fantasy verzi.
Je to tak propracované, až to u mě bylo na škodu. Zapeklité, zamotané a čtivé.

15.09.2024 3 z 5

Překvapení? Jen to ne! Překvapení? Jen to ne! Miriam Bos

Krásné obrázky s milým příběhem. Dobře vykreslené přátelství dvou rozdílných zvířátek :-).

06.09.2024 4 z 5

Vymetkout a záhada prázdného pokoje Vymetkout a záhada prázdného pokoje Vladimíra Staňková

Příjemné čtení s myšlenkou.

31.08.2024 4 z 5

Kordélie a kloboučníci Kordélie a kloboučníci Tamzin Merchant

Milé, čtivé, ale luskám prsty, že něco, něco tomu chybělo. Ale co? Nějaká tajná ingredience, která by knihu povýšila. Zdá se mi bez chuti a bez zápachu...
Obálka nádherná!

17.08.2024 3 z 5

Těžký život knihomolů Těžký život knihomolů Hanka Grehová

Rychlopříběh na stránku. Komiks - dobré kresby, zajímavé postřehy, ale nejsem úplně spokojená. Mé cítění se cítí odstrčeno, že dostalo málo. Nevím, co chci víc, ale chci víc.

12.08.2024 3 z 5

Pejsek je doma... Pejsek je doma... Štěpánka Sekaninová

Chceš pejska? To není jen hromada legrace :-).
Jednoduchá kniha, která ukazuje nejen radostné chvilky s pejskem, ale také jaké starosti páníčka čekají.
Vtipné obrázky s příjemným poučením.

09.08.2024 5 z 5

Dračí pohádky Dračí pohádky Milena Baisch

Je heboučká, miloučká, ňuňavá a laskavě hřejivá.

07.08.2024 4 z 5

Hotel Winterhouse Hotel Winterhouse Ben Guterson

Je to pecka, která hodně frčí u dětí.
Nedalo mi spát, proč je tahle kniha věčně zamluvená a půjčená... Až přišel čas, kdy jsem si ji uloupila pro sebe a pane jo! Napínavé čtení, plné přátelství, intrik, nebezpečí a úžasného rozuzlení!
Čtivé, větší pismena, odstavce, šifry, obrázky, krátké kapitoly... Ta kniha se čte sama...

25.01.2024 4 z 5

O Snožroutkovi O Snožroutkovi Michael Ende

Juuu, to bylo přímo snový! Pohádka na opravdu dobrou noc :-) :-)

12.05.2021 5 z 5

Kubík a autíčko Kubík a autíčko Eliška Mauleová

Klučičí čtení. A tady se nám zrodí budoucí milovníci Autosalonu, Top Gearu či odběratelé Auto Moto Revue :-) Kubík zažije setkání s MHD mašinama, drsným bagrem, letitým traktorem a pokračuje to dál. :-) Za každým rohem na ně číhá další neuvěřitelný dopravní týpek. Ale hlavní je, že doma je doma :-) :-).

15.03.2021 4 z 5

Dračí úlet Dračí úlet Oldřiška Ciprová

Parodie na pohádky. Už obal to slibuje. Přečteno a pobavena, je to prostě příjemný úlet. :-) Rozhovor krále s královnou nad svatebním dortem jejich dcery: "Ale nebylo by lepší, kdybys ty rozinky z dortu pouze vybírala? Když do něj boříš celé ruce, trochu ho tím ničíš. Nechci ti do toho mluvit, ale zvaž to prosím."

04.10.2020 3 z 5

Chmatákovi a velká narozeninová loupež Chmatákovi a velká narozeninová loupež Anders Sparring

Láskyplná rodina zákeřňáků! Však mi ten dárek pro Tondu vyšpióníme, ukradneme nebo šlohneme ! HASTA LA VISTA, babi!

17.08.2020 4 z 5

Ať vás to ani nenapadne Ať vás to ani nenapadne Sarah Mlynowski

Celkem vzato dooost nepříjemná situace ?. „Naslouchejte hlasu mého skutečného já! Myšlence! A víš proč? Protože mám vakcínu! Zvláštní přeskakování a vsunování myšlenek, jako když se sejdou bábičky a mají omezený čas na předávku informací…

11.08.2020 3 z 5

Vlásky Vlásky Magdalena Takáčová

Krásné obrázky, ale než však stačím říct kalispera, příběh je fuč. O čem to je? „Život je změna, poper se.“

09.08.2020 3 z 5

To je věda! To je věda! Debra L. Green

Parádička!!! Bavila jsem se přímo královsky!!! Prezentace vědeckých experimentů byla dlouhá jízda komických situací. Energeťák na dnešní den :-)

05.08.2020 5 z 5

Sloni v domě Sloni v domě Stephanie Schneider

Nějaké dup dup buch buch a trub trub. Příběh o jinakosti a prvním kroku.

23.07.2020 3 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Dvakrát slovy 2x jsem knihu odložila, že ji nedočtu. Recenze ostatních mě přesvědčily, ať vydržím, že to stojí za to. Dočetla, vydala jsem ryk, jako vítěz maratonu běžící cílovou páskou a už neee díky.

14.07.2020 2 z 5

Strakáč a Tioni Strakáč a Tioni Daniel Rušar

Povinná četba pro mateřinky! Z fleku! Čtení se stává stezkou odvahy pro tvrdohlavé nebojsy – válečné barvy, velké obrázky, smutné našlapování v nebezpečném prostředí… a nakonec… Si to prostě přečtěte! :-)

01.07.2020 4 z 5

Vražda v ulici Black Swan Vražda v ulici Black Swan Andrea Penrose

Zbytečně zdlouhavé a přitom zajímavé. Čtivé, v mém případě, pouze díky dávkování kapitol - asi takhle: každé ráno na lžíci a šup do pusinky! Je to zdravé!

11.06.2020 3 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

To jako jen tak málo stránek jo? No Kotleto fuj. Takhle dobře naladit a rozjet a …. SKONČIT?! Bůh hrátek ti to vrátí! Karma je mocná!

20.04.2020 4 z 5