LunaL. LunaL. komentáře u knih

Jak vyzrát na medvědy Jak vyzrát na medvědy Erica David

Krasny pribeh z kralovstvi Arendelle, kde se vsechny oblibene postavy zapoji do patrani. Kdo krade ryby? Kdo rozbil okno a vyjedl pekarstvi?
Kristoff prijde s nazorem, ze je to dilo lednich medvedu. Ti ale nikdy tak daleko na jihu nebyli. Opravdu v kralovstvi jsou? A jak je primet, aby se vratili zpatky domu?

06.02.2024 4 z 5

Jediné štěknutí Jediné štěknutí James Herriot (p)

Krasny zpusob, jak deti seznamit s pribehy Jamese Herriota! Puvodni dojemny pribeh doplneny krasnymi obrazky.

23.01.2024 5 z 5

Hasiči Hasiči Rainer Crummenerl

Nejlepsi knizka o hasicich, co se u nas da sehnat! Plna informaci, jak o hasicich v Cr, tak ze sveta. Se synem ji cteme po kouskach uz dva mesice. A jeho reakce, kdyz jsme ji docetli? Nevadi, zitra zacneme od zacatku! :D

14.01.2024 5 z 5

Ledové království: Na hradě straší Ledové království: Na hradě straší Walt Disney

Doplnkovy pribeh o Anne, Else a Olafovi. Jako vzdy mily dej, z ktereho je citit pratelstvi a zvedavost. Kratsi pribeh, sice urcen na prvni cteni, libil se ale i nasi ctyrlety :)

17.11.2023 4 z 5

Hasiči Hasiči Oldřich Růžička

Syn miluje hasice, knizku jsme precetli za jeden den. Hodne zajimavosti, napsano tak, aby deti zaujaly. Komiks o myskach - nezbedech bylo plus navic

04.11.2023 5 z 5

Muzeum Muzeum Karina Schaapman

Pribeh o pristavu se nam libil vic, ale i tak hezka knizka :)

04.11.2023 3 z 5

Zvířátka ve vánočním lese Zvířátka ve vánočním lese Suzy Senior

Kratke, hezke pohadky, ktere na sebe navazuji. S vanocni atmosferou. Nechybi peceni cukrovi, betlem, ale hlavne pratele, bez kterych by i ve Vanocnim lese bylo smutno!

13.10.2023 4 z 5

Hledej hasiče Hledej hasiče Francisco Arredondo

Syn se nadchl pro hasice, proto jsme v knihovne hledali nejakou knizki o jejich praci. A narazili na tu pravou! Na par strankach je popsana prace hasicu od zacatku po soucasnost, od haseni ohnu po zachranovani v horach. Nechybi ani dostatek ukolu - hledani urcitych veci na obrazcich.
Malym hasicum muzeme jen doporucit! ;)

17.09.2023 4 z 5

Ella a superstar Ella a superstar Timo Parvela

Doporuceno sestrou, ze si Ellu proste musim precist. I kdyz jsme davno mimo doporuceny vek, kniha nas nadchla. Neskutecne, jak vsechno Ella aspol. prevrati, otoci, popletou...! Dost jsem se nasmala, konec prekvapive prekvapil :) Originalni, vtipne. Tesim se, az to jednou budu cist svym detem!

12.09.2023 4 z 5

Hledá se Dory - Filmový příběh Hledá se Dory - Filmový příběh kolektiv autorů

Na jedno precteni dobry, ale jak je to zkraceny pribeh z filmu, tak casto zmateny dej. Chvilemi se skace od Nema k Dory a zpatky, nekolikrat se spoji, pak zase rozdelu, aby se zase nasli a hned na to ztratili... Film se nam libil o dost vic nez kniha, u teto pohadky se to ale dalo cekat.
Ocenili jsme kradne obrazky pres cele stranky.

30.07.2023 3 z 5

Amerikou od severu k jihu Amerikou od severu k jihu Leoš Šimánek

Neskutecne, co clovek dokaze, kdyz chce neskutecne dva roky, neskutecne zazitky a nedkutecna dobrodruzstvi! Tesim se na dalsi "cestovani" s Leosem :)

21.07.2023 5 z 5

Předobrý život Předobrý život J. K. Rowling (p)

Nekdo tuhle knizku mozna povazuje za zbytecnou, ja v ni mam poklad! Dlouho jsem se presvedcovala, ze nemusim mit vsechny knizky od Rowlingovy, ze se bez ni obejdu. Po roce jsem to vzdala.. nastesti! :)

Kniha je prepis proslovu k absolventum Harvardu. Proslov je ctivy, hlavne ze zacatku vtipny. Je tam nejedna zminka k Harrymu Potterovi, jinak by bylo zklamano asi hoodne lidi.. ;) Je tam ale i dost rad, zivotnich mouder, a co jsem hodne ocenila, i nabadani k soucitu a k pomoci.
I v tehle utle knizce jsem objevila dalsi stripek ze zivota spisovatelky, o kterem jsem doted nemela poneti! Diky tomu jsem pochopila, proc je v jejich knihach tolik krutosti..
Nekdo je mozna z knihy zklamany, ja ji naopak nadsene doporucuji dal! :)

10.05.2023 5 z 5

Ledové království Ledové království Walt Disney

Druha kniha, co jsem s detmi cetla o Ledovem kralovstvi. A protoze nikdo nezname film, tak prvni kniha se nam zdala dost usekana, nevysvetlena.. O to vic umime ocenit tuhle! Dej na sebe navazoval, hezky plynul. Davalo nam to smysl, i kdyz diky predchozi knizce vim, ze toho tady taky dost chybelo. Ale zato si s tim lepe autori poradili!
Hezky pribeh, nedalo se odtrhnout a cetli jsme najednou :) Za tu bolavou pusu to stalo :D
I ja se tesim, az deti povyrostou a zvladnou film, ze se kouknu s nimi :)

30.04.2023 5 z 5

Příhody Bořka stavitele 2 Příhody Bořka stavitele 2 Emma Fogden

Syn si knihu vybral v knihovne. Zdal se mi na ni uz velky (6), ale bylo videt, ze se mu pribehy libily :) v knize byly jak dlouhe, tak kratke pribehy. Strasak Hugo se mi zdal moc zlomyslny, ale ocenila jsrm, ze se v poslednim dile priznal a omluvil se. A to, jak si Borek prevlikl za strasaka, aby ho vystrasil, nemelo chybu.

16.04.2023 4 z 5

Místečka Místečka Jana Renner

Moje první kniha, kterou jsem finančně podpořila, abych ji pomohla "vyklubat se na svět". A nelituji. Byl to skvělý pocit, trochu pomoci s vydáním knížky. A ještě lepší, když jsem ji mohla číst dřív, než bude k dostání v knihkupectví! :-)
Knížku jsem kupovala hlavně s tím, že ji budu číst svým dětem. Ty zatím daly přednost svému oblíbenému Medvídkovi Pú, tak jsem se do knihy začetla sama. A musím říct, že i když je určená dětem, tak ji dokážou určitě ocenit i dospělí :) I když by se dala přečíst najednou, četla jsem ji postupně - tím na mě každý den čekalo krásné zastavení se a ponoření do milých příběhů. Příběhy byly krátké, hlavně se zvířaty v hlavní roli. Každá kapitola byla o jiném zvířeti, většina zvířat se sešla za zeleným plotem. Kde pro ně byla zóna bezpečí, hlavně díky třem dětem, které se snažily zvířátkům pomáhat...
Celkově se příběhy hezky četly. Nejvíc se mi líbily příběhy o ježčí rodince, poštovní schránce, Fénixovi,.. U povídky Sourozenci se mi líbilo, že nejen u lidí je mezi sourozenci věčná rozepře... :)
Líbilo se mi, že děti od zeleného plotu nejsou nijak víc popsané, že si tam každý může dosadit děti, které zná. A nebo přemýšlet, kdo z dětí by to mohl být..? :)
Rozhodně si knížka najde u nás v knihovně své místo. Těším se, až ji budu číst znovu, dětem.

13.03.2023 5 z 5

Zvědavý Puňta Zvědavý Puňta Jan Machač

Krásné příběhy, nádherné obrázky. Líbilo se jak holkám (3), tak synovi (6). Ten už je na tuhle knížku velký, i tak se zájmem poslouchal.nejvíc se nám líbila pohádka o hřebečku Kaštánkovi, který poznal všechny své příbuzné. O popletenem krtkovi byla legrační

13.03.2023 5 z 5

Nové příběhy s veselým koncem Nové příběhy s veselým koncem Walt Disney

Děti si ji opakovaně půjčují v knihovně, příběhy mají nejen veselý konec, ale celkově veselé zpracování Medvídek Pú nikdy nezklame!

10.02.2023 5 z 5

Ledové království 2 - Příběh podle filmu Ledové království 2 - Příběh podle filmu kolektiv autorů

Dcera (3)si tuhle knížku vybrala v knihovně, aniž by znala film. Bohužel jsem si nevšimla, že je to druhý díl, i já se ze začátku ztrácela.. překvapilo mě, jak u knížky dcerka vydržela, chtěla ji přečíst celou a opravdu u ní vydržela! Je ale vidět, že je kniha určena pro větší děti.

10.02.2023 4 z 5

Nevzdávej se předem Nevzdávej se předem Walt Disney

Krásné příběhy o Medvídkovi Pú a jeho kamarádech, děti to bavilo, přečetli jsme knížku během chvilky. Hlavní roli tu mělo hlavně prasátko, které zjistilo, že zvládne víc, než si myslí

10.02.2023 5 z 5

Příhody Bořka stavitele 6 Příhody Bořka stavitele 6 Emma Fogden

Na jedno přečtení dobry, ale ničím moc nezaujme. Nebo na tuhle knížku už je syn velký (6let), dřív by se mu to líbilo asi víc. Jednoduché, krátké příběhy se stavebními stroji.

05.02.2023 3 z 5