madem madem komentáře u knih

Naše hra Naše hra John le Carré (p)

Po půl roce od první knihy autora, jsem řekla, že mu dám druhou šanci.
Ani tato kniha mi však nesedla. Hrdina mi nebyl sympatický, stále se vrací k minulosti. Pak začne hra a bojuje. Tak mě to chvilku bavilo, ale ten konec?
Co to je?

22.08.2023 3 z 5

HausMagick HausMagick Erica Feldmann

První hvězda je za hezké fotografie a druhá hvězda je za ............ hezké fotografie. Nic jiného mě v knize nezaujalo.
Pokud věříte v kouzla, třeba najdete více.
Ale to fotky jsou fakt skvělé.

18.08.2023 2 z 5

Pokušení Pokušení Colleen McCullough

Mým problémem s touto knihou bylo, že mi nesedla hlavní hrdinka. Tak jsem se snažila ji pochopit nebo oblíbit. Nic. Dál jsem se snažila, a zase znova.
A byl konec knihy.

30.07.2023 3 z 5

Posilovna pro mladé duše Posilovna pro mladé duše Jeffrey Eisen

Mě kniha přišla až moc americká. Vyprávění otce a jeho syna, jak hledali štěstí. Pak přišel zlom a velká otočka a nyní se jim skvěle daří. A vše je úžasné.
Přitom je to psáno velmi rozvlekle.
Úžasných je posledních 20 stran textu - to jsou praktické rady a cvičení. Už kvůli tomu se vyplatí si knížku přečíst (no možná stačí jen těch 20 stran).

27.07.2023 3 z 5

Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Klára Haunerová

Nechápu, proč byla knížka napsána. Z velké části je pouze výpisem z jiných knih. Zvláště Marie Kondo a Joshua Becker. Občas i výpisek z internetu.
A to je celé. Vlastních myšlenek nic moc.
Pokud je to vaše první kniha k tématu, no budiž. Pokud už máte něco přečteno, kniha vám nic nového nedá.

27.07.2023 2 z 5

Bez důkazů Bez důkazů Colleen McCullough

Za každých 100 stran méně bych přidala hvězdičku. Kniha je zbytečně dlouhá a rozvleklá.
Přitom by mohla být famózní. Nepamatuji se, kdy jsem naposled kvůli knize nemohla usnout. Ne abych ji dočetla, ale že jsem se po dočtení bála usnout.

25.07.2023 3 z 5

Pilátova žena Pilátova žena Gertruda von Le Fort

Hodnotím pouze povídku Pilátova žena. Ve chvíli, kdy jsem si zvykla na stal vyprávění (psáno dopisem) tak jsem zapadla až po uši. A najednou byl konec.

13.07.2023 4 z 5

Zdravé a šťastné dítě Zdravé a šťastné dítě Jenn Berman

Oceňuji, že autorka probírá 12 důležitých témat, bez toho aby posuzovala. Nejdříve seznámí s tématem, dá možnosti, výzkumy a nechá rozhodnout rodiče.
Věnuje se znakování, kontaktu, výběru školky, ...

12.07.2023 5 z 5

Blízký konec Blízký konec Robin Cook

Budu asi opakovat názory ostatních. Dobrý nápad, lehce horší zpracovaní (proč vyzradil zápletku na začátku) a opravdu nepochopitelně se chovající hlavní hrdina.
V podstatě mu ani nepřejete dobrý konec.

06.07.2023 3 z 5

Vypadlá z hnízda Vypadlá z hnízda Clotilde Noël

Paní popisuje několikaletý proces adopce holčičky s postiženým. Mě by však zajímalo, co bylo dál. Jak to zvládalo jejich 6 dětí.

06.07.2023 3 z 5

Odlévač zrcadel Odlévač zrcadel Philipp Vandenberg

(SPOILER) Hodně postav, střídání států, rychlé zvraty - to mě nadchlo.
Ale pak mě to zarazilo: Napsal někdy autor knihu, která dobře skončí?
Přečetla jsem od něj hodně a teprve s touto knihou mi došlo, že všechny končí zle. Trošku mi to začíná vadit.

25.06.2023 4 z 5

Pompejan Pompejan Philipp Vandenberg

Po několik soudobých knihách autora jsem našla tuto a je to lahůdka. Četla se sama.

25.06.2023 5 z 5

Krédo pro třetí tisíciletí Krédo pro třetí tisíciletí Colleen McCullough

Autorku jsem znala pouze dílo Ptáci v trní. Pak jsem ji objevila znovu díky antickým románům - ty jsou skvělé. Když jsem pak ve výprodeji viděla další knížku, hned jsem po ní šla. Nezklamala, i když ...
Ten začátek je trochu vlažný.
Pak se vše rozjíždí a konec mě vážně dostal.

22.06.2023 4 z 5

Jeden mrtvý navíc Jeden mrtvý navíc Ellis Peters (p)

Pro mě první setkání s bratrem Cadfaelem. Dost dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Ztrácela jsem se i v tak jednoduchém ději. Prostě mi nesedl styl vyprávění. Pak se to zlomilo a konec mi rychle utekl.

07.05.2023 3 z 5

Ruská sekce Ruská sekce John le Carré (p)

Miluji knihy od Forsytha a tak, když jsem se dočetla, že knihy od le Carré jsou podobné, tak jsem si řekla, že to zkusím. Ale asi jsem sáhla po špatném kousku. Naprosto mi chybělo to napětí. Vypravěč vám už od začátku knihy říká: "kdybych si býval všiml toho a toho ..." nebo "už tehdy bylo znát, že ..." Takže když po 330 stránkách konečně zvrat přijde, tak necítíte ono příjemné mravenčení, ale velkou úlevu, že jste se konečně dočkali. Aha, ono je to takhle.

12.01.2023 3 z 5

Jak přežít první (k)rok Jak přežít první (k)rok kolektiv autorů

Kniha je v mnoha ohledech velmi dobrá a dobře zpracovaná. Bohužel mi přijde název zavádějící. Většina příběhů už má první roky za sebou a nebyla zrovna dobré. Teprve, když jsou na dně a setkají se s pracovnicemi neziskovky, tak jdou nahoru a začínají správně. Ocenila bych tak skutečně publikaci, co dělat, když dělám skutečně první krok.

09.12.2022 3 z 5

Střízlivě, většinou vesele Střízlivě, většinou vesele Karel Nešpor

Rádoby vtipné historky o abstinujících přátelích. Občas vtipné, občas úplně mimo. Někdy jsem už přemýšlela o panu Nešporovi a duševním zdraví.
Pravdou je, že bych nechtěla být takto léčena, takže raději nepít.

09.12.2022 2 z 5

Aby život nebolel Aby život nebolel Lucie Suchá Groverová

Nemůžu dát hvězdičky, nedočetla jsem. A některé pasáže ani nepochopila.

09.12.2022

Madony ve tři ráno Madony ve tři ráno Rachel Barton

Pro mě naprosto nepochopitelná kniha. Některé myšlenky a kráse mateřství a hloubce víry jsou překrásné, ale kniha na mě byla příliš těžká a nedokážu si ji představit číst v šestinedělí. a kreslit svoje nálady a modlitby také ne. To jsem chtěla jen spát.

04.12.2022 3 z 5

Ztraceni v Tibetu Ztraceni v Tibetu Richard Starks

Knížka není špatná, příběh je zajímavý. Problém pro mě byly popisy hodné V. Huga či A. Jiráska. Kompletní dějiny Tibetu, životopis všech, kdo Tibet navštívily, kartografie celé dané části Asie a podobně.
Bez této omáčky by se to lépe četlo.

26.11.2022 3 z 5