Madla81 Madla81 komentáře u knih

Řezníkův učeň Řezníkův učeň Thomas Perry

Na to, že je kniha ověnčena cenou Edgara Alana Poe a opěvována mnohými kritiky, mě příliš nenadchla. kniha psaná z pohledu anonymního nájemného zabijáka, u kterého neznáme jméno, věk a v podstatě ani vzhled je taková ... nijaká. Když ji srovnám třeba s knihou Thomase Harrise Cari Mora, je Řezníkův učeň naprosto průměrná kniha. V některých příliš popisných pasážích o Las Vegas či úřednické práci na FBI jsem se dokonce vyloženě nudila. Je to takové ucourané, chybí spád, děj a adrenalin.
V každé kapitole se střídá postava, z jejíhož úhlu je příběh vyprávěn (zabiják kontra mladičká zaměstanankyně kriminálního úřadu), ale vzhledem k tomu, že oba tak rozdílní představitelé měli stejný styl vyjadřování, bylo občas dost těžké odlišit, o kom právě čtete. Za mě tedy horší průměr.

10.02.2021 2 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Knihu Krvavá lázeň jsem jako jednu z mála nedočetla. Stává se mi to naprosto minimálně, protože se vždycky snažím dát příběhu šnaci, ale tady mi strašně neseděl vypravěčův styl, velice zdlouhavé pasáže. Na rozdíl od Egypťana Sinuheta, kterého jsem doslova shltla, tady jsem se ke čtení musela nutit, ale bohužel, nedočetla jsem.

05.01.2021 1 z 5