Marchikt Marchikt komentáře u knih

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhá kniha pěkně navazuje na první díl. První kapitola je věnována primárně opakování, což je do jisté míry otravné pro čtenáře, kteří si vše pamatují, ale budiž. V druhé knize se to dá ještě tolerovat. Příběhově není kniha moc velký upgrade, ale ani není nijak horší. Kvality prvního dílu si drží a odhalování zápletky je poutavé. Audiokniha, kterou namluvil Pavel Zedníček, je o něco horší než Kámen mudrců. To je hlavně tedy kvůli panu Zedníčkovi. Ne že by to bylo něco nesnesitelného, dokonce jsem si to v určitých momentech užíval stejně jako u první knihy, kterou namlouval Jiří Lábus. Ale vyslovování známých jmen špatně mi občas drásalo nervy.

08.02.2021 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

První kniha je krásná pohádka pro mladší i starší čtenáře. Autorka Joanne Rowlingová pěkně vystavěla čarodějnický svět (nebudeme zatím řešit, že ho v budoucích knihách začala měnit). Kniha je poutavě napsaná a vzhledem k tomu, že má 17 kapitol a rozsáhlý příběh, tak není prostor, aby se čtenář nudil. Audio podoba knihy se mi také velice líbila. Nejprve jsem měl obavy, protože jsem si neuměl představit, že pan Jiří Lábus čte Harryho Pottera. Naštěstí jsem se šeredně mýlil a mé obavy nabyly na místě. Pro mě nečekaně pan Lábus velmi dobře dramatizoval a jediné co se dá vytknout je čtení špatně některých jmen (Harry, Grangerová…). Pěkné ponoření do kouzelnického světa 8,5/10.

19.01.2021